== Tippek ==
* A tapéta kiszabása
Első lépésként a fal magasságát kell pontosan lemérni. Ehhez adjunk hozzá 5-10 centimétert (a fal egyenetlenségei miatt), és megkapjuk a tekercsek hosszát. Ezután mérjük meg a fal szélességét, így megkapjuk a szükséges teljes tekercsek számát. Mintás tapéta esetén vegyük figyelembe az illesztések helyét is. A tapéta csomagolásán általában feltüntetik, hogy a tekercsek hány centiméteres eltolásával illeszkednek a minták. A levágott darabokat számozzuk meg a tekercsek hátoldalán.
* A tapéta bekenése
Amikor a ragasztó készen áll a felhasználásra, kenjük be az első tekercsek hátoldalát középről a szélek felé haladva. Munkatempónktól függően annyi tekercset itassunk át ragasztóval, amennyit 10-15 percen belül fel tudunk használni. Körülbelül ennyit kell a beragasztózott tapétának félbehajtva pihennie, hogy kellően felpuhuljon. Ha túl sokat áll, akkor kiszárad.
* A tapéta felragasztása
A falra is kenjünk egy vékony réteg tapétaragasztót, majd a plafontól lefelé haladva illesszük a csíkokat a falra. Eközben folyamatosan simítsuk el a tapétát belülről kifelé haladva, majd puha kefével vagy hengerrel folytassuk a műveletet. A felületre kicsurgott ragasztót mielőbb töröljük le nedves ronggyal, majd tapétakéssel vágjuk le a tapéta végeit.
* Tapétára festeni
Első lépésként meg kell nézznünk, nem vált-e le a tapéta széle a falról, és hogy a sarkok is illeszkednek-e. Ha nem, akkor ragasztanunk kell festés előtt. Ha a tapétából komplett darabok hiányoznak, akkor a folt széleit némi gletteléssel kell finomítanunk. Ennek száradása után meg kell csiszolni a felületet. Ha kicsi a felülete, az egészet vonjuk be, ha nagy, akkor csak a folt széleinek környékét. Persze van az a méret, amikor már csak a tapéta leszedése segít.
Ezután következhet az alapozás, amelyre nem csak a színezőfesték könnyebb felvitele miatt van szükség, hanem azért is, mert így könnyebb a tapéta mintájának kitakarása. Ezután jöhet az két réteg felvitele.
== Amire szükséged lehet ==