Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Tippek
* A szárítási folyamatot gyorsíthatja, ha olyan anyag mellé teszed a készüléket, ami nedvszívó. Ilyen például az elektronikai készülékek dobozában található, gyakran apró párnában vagy zacskóban lévő anyag. Erre egyébként a még nem megfőzött rizs is alkalmas.
* A mobiltelefonok leggyakrabban bulizáskor és nyaraláskor esnek vízbe, ha teheted, ilyenkor vigyél magaddal egy olyan készüléket, amit nem fogsz annyira sajnálni. A fürdőszoba – már csak a gyakori erős pára miatt - sem a legjobb hely a mobilnak, ide soha ne vidd magaddal!
* De ha egy drága telefonod van, ne szórakozz a szárítással, mert 2-3000 Ft-ért profira is bízhatod! Nap mint nap jönnek hozzám ezek a szárítgatós emberek, de Ilyen esetekben ugyanis 90 %-ban nem oldódik meg a problémájuk, ugyanis a merta víz bennmarad! Valami funkció mindenképp meghal, mikrofon, rezgő, hangszóró. Ezek hiányában meg nem használható ugyebár. Az új telefonokat egyre kisebbre tervezik: Két, 1 mm nagyságú ellenállás között már nincs fél centi, mint a régi 3310-ben. Itt 0,1..-0,2 mm. Ez már nem az a konstrukció. Erre a szárítgatós módszerre inkább nem mondok semmit, mert erről Erről a "Barátok Közt Palija" jut eszembe, ő MacGyver-t MacGyvert is lepipálva késsel-villával és fogpiszkálóval szedte szét az okostelefonját, amit leöntött. Ha jól emlékszem, nem is lett jó neki. :) Tanácsom az részben fedezi * Összességében elmondható, hgoy a korábban írtakat, telefont ne vigyük párás helyre, ha pedig már bekövetkezett a baj: - Akksi kivesz** Vegyük ki az akksit- Telefon jól megtöröl** Töröljük meg a telefont, kirázni rázzunk ki minden cseppet- Szervizbe bevisz.** Vigyük szervizbe- Szervizesnek nem elmondani ** A szervizesnek ne mondjuk, hogy vécébe esett, csak a mosdóba :)...
== Figyelmeztetések ==