„Barátokat szerezni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Kapcsolódó források, hivatkozások)
1. sor: 1. sor:
{{Másolt-cikk}}
 
 
 
== Hogyan kell barátokat szerezni? ==
 
== Hogyan kell barátokat szerezni? ==
  
Hogyan lehet megszerezni, megtartani vagy elveszíteni a barátokat? Mitől lesz jó egy barátság, és hogyan ér véget? A barátságot nem elég megszerezni, meg is kell tartani. Ezért viszont meg kell dolgoznunk!
+
A barátság szép dolog egy ember életében, akár régiekről, vagy a frissen alakulókról legyen is szó. A [http://wikiszotar.hu/wiki/magyar_ertelmezo_szotar/Bar%C3%A1ts%C3%A1g Wiki szótár] szerint a barátság egy kölcsönös bizalmon alapuló viszony, melyben elfogadjuk és segítjük egymást. Természetesen nem lehet az egész világ igazi barátunk, hiszen kiépítése és ápolása hosszadalmas, lelkiismeret teljes feladat.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# Keresd azt, aki hasonlít hozzád! Az általános iskolában keres magadnak olyan fiatalt, akinek hasonló hobbija van, mint neked és hasonló vele az érdeklődési köröd. A középiskolában valószínű, hogy más barátaid lesznek, de a kiválasztás során vedd figyelembe az egyén viselkedését és a potenciális barátok véleményét, akikkel találkozol.
+
# '''Nem vagyunk egyformák!''' Sokan könnyen szereznek barátokat, mert eleve ilyen a személyiségük, mások viszont nehezebben nyílnak meg embertársaik előtt. A barátságok gyűjtése nem verseny.ű! Nem az győz, akinek a legtöbb van! Épp ezért törekedj olyan emberekkel, iskolatársakkal körbe venni magad, akivel egyforma az érdeklődési körötök, hasonló a személyiségetek. Így könnyebben találtok közös beszédtémát, sportot és kikapcsolódási lehetőséget is.
# Óvakodj a népszerű társaidtól! Lehet, hogy úgy gondolod, hogy előnyős lógni a népszerű társaiddal, így növelve a társadalmi rangodat az iskolában. De általában nehéz betörni ebbe a belső körbe és gyakran nem is éri meg, inkább keres értelmes barátokat. Azok a fiatalok, akik népszerűek, gyakran a legrosszabb barátok. Minden áron megpróbálják kiemelt pozíciójukat megtartani, ezért sok mindenre képesek, így nem megbízhatóak.De azért ne zárd ki teljesen őket! Kivételek mindig vannak, lehet, hogy pont itt találsz magadnak egy igaz barátot. Csak óvatosan.
+
# '''Kerüld a felszínességet!''' A barátság nem csak az együtt lógásról és a közös csínytevésekről szól. Ha valakinek a barátja akarsz lenni, vagy más szeretne a tied lenni, jó ha tudod, hogy a barátsági párkapcsolatokban is érvényes a "jóban-rosszban" kifejezés. Egy jó baráttól szinte elvárás, hogy kiálljon melletted a legszomorúbb és legnehezebb pillanatokban is. A suli menő csapataira nem jellemző ez a fajta kötődés.
# Légy hű önmagadhoz! Nem elég barátkozni, az igaz barátságot értékelni és ápolni is kell. A barátsághoz szilárd alapokra van szükség. Az sem jó, ha görcsösen ragaszkodsz valakihez, ezért úgy öltözködsz, mint ő, olyan zenét hallgatsz, mint ő. Viszont te nem ilyen vagy, ne hazudtold meg önmagad, keres olyan barátot, aki azt értékeli benned, ami vagy. Nem azt, amilyen lenni szeretnél. Akkor sem barát a barát, ha állandóan csak magáról beszél neked, bánatáról, öröméről. De egyszer sem kérdezi meg tőled, hogy te hogy vagy. Valószínű, hogy az ilyen „barát” nem is kíváncsi rád. Ez hosszú távon zavarni fog, ezért nem is fog működni. Sajnos ebben a felgyorsult világban, ahol egyre előtérbe kerül az internet és a társasági oldalak, az igaz barátok is elveszhetnek. Végy erőt magadon és tegyél róla, hogy ez ne fordulhasson elő. Az olyan barátság, ahol úgy tűnik, mintha te rá lennél szorulva és ezért meghunyászkodsz és mindent adsz, de cserébe nem kérsz és nem is kapsz semmit, az a fajta barátság kiegyensúlyozatlan.
+
# '''Ne akarj más kedvéért megváltozni!''' Ez mindkét félre igaz. Az a fajta barátság, amelyben csak utánozzuk a másikat és barátunk elvárásai szerint öltözködünk, viselkedünk és hallgatunk zenét, nem igaz barátság. Tehát, te sem várhatod el ezt társadtól. Figyelj erre oda az új kapcsolatok kialakításakor!
# Ne zavarjon meg az új közeg! Amikor általános iskolából középiskolába mész az általános iskolás barát nem mindig kerül veled egy osztályba. Ilyenkor az első évben megkophat a barátság. De ennek nem feltétlenül kell így lennie. Ez csak rajtatok múlik. Annak ellenére, hogy az új osztályodban is van barátod, a régi jó barátodat se feled, ha tényleg igaz barátod.
+
# '''Figyelj oda a másikra!''' A barátság két oldalú dolog. Ne csak az egyik fél sérelmeiről, bánatairól vagy éppen örömeiről szóljon! A barátság lényege, hogy ezeket kölcsönösen osztjuk meg a másikkal, és nem csak az egyik társ dolgai kerülnek előtérbe. Gondolj erre már a baráti kapcsolatok elején!
# Csak lassan! A barátság nem alakul ki egyik napról a másikra. Kölcsönös bizalomra épül, amelynek egyensúlyban kell lennie. A jó barátok segítenek egymásnak, egymáson. Lassú folyamat, melyet nem lehet siettetni.
+
# '''Járj el ismerőseiddel közös programokra!''' Ez a legjobb helye és módja az új barátságok szerzésének.
# Lógjatok együtt! A barátság kialakítására és ápolására ideális a klubokba járás vagy egyéb más közös programok tervezése, ahol a fiatalok együtt lóghatnak. Ha ez elérhető és megvalósítható, akkor a kapcsolat természetesen fejlődik tovább.
+
 
 +
 
 +
== Tippek ==
 +
 
 +
* Barátságok bárhol és bármikor kialakulhatnak. Nem korhoz és időhöz kötött, így mindig figyelj a környezetedre és legyél kész az ismerkedésre!
 +
* Ha úgy látod, csak te tennél valamit a barátság kialakulásáért, akkor állj tovább! Így már ez elején megkímélheted magad a későbbi csalódásoktól.
 +
 
 +
 
 +
== Amire szükséged lehet ==
 +
 
 +
* Közösség kedvelő tulajdonság
 +
* Empátia
 +
* Türelem és kitartás
 +
 
 +
 
 +
== Figyelmeztetések ==
 +
 
 +
* Ne stresszelj és ne erőlködj! Az az igazi barátság, ami természetes.
 +
* Kerüld a virtuális barátságokat! A közös programok, kirándulások azok, amik igazán össze tudják hozni a társaságot.
 +
 
  
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
 
* [http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/lelek/3254/baratok Hogyan lehet megszerezni, megtartani vagy elveszíteni a barátokat?]
 
* [http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/lelek/3254/baratok Hogyan lehet megszerezni, megtartani vagy elveszíteni a barátokat?]
 +
 +
[[Kategória:Család-gyerek-kapcsolatok]]
  
 
[[Kategória:Család-gyerek-kapcsolatok]]
 
[[Kategória:Család-gyerek-kapcsolatok]]

A lap 2014. július 31., 14:47-kori változata

Hogyan kell barátokat szerezni?

A barátság szép dolog egy ember életében, akár régiekről, vagy a frissen alakulókról legyen is szó. A Wiki szótár szerint a barátság egy kölcsönös bizalmon alapuló viszony, melyben elfogadjuk és segítjük egymást. Természetesen nem lehet az egész világ igazi barátunk, hiszen kiépítése és ápolása hosszadalmas, lelkiismeret teljes feladat.

Lépések

  1. Nem vagyunk egyformák! Sokan könnyen szereznek barátokat, mert eleve ilyen a személyiségük, mások viszont nehezebben nyílnak meg embertársaik előtt. A barátságok gyűjtése nem verseny.ű! Nem az győz, akinek a legtöbb van! Épp ezért törekedj olyan emberekkel, iskolatársakkal körbe venni magad, akivel egyforma az érdeklődési körötök, hasonló a személyiségetek. Így könnyebben találtok közös beszédtémát, sportot és kikapcsolódási lehetőséget is.
  2. Kerüld a felszínességet! A barátság nem csak az együtt lógásról és a közös csínytevésekről szól. Ha valakinek a barátja akarsz lenni, vagy más szeretne a tied lenni, jó ha tudod, hogy a barátsági párkapcsolatokban is érvényes a "jóban-rosszban" kifejezés. Egy jó baráttól szinte elvárás, hogy kiálljon melletted a legszomorúbb és legnehezebb pillanatokban is. A suli menő csapataira nem jellemző ez a fajta kötődés.
  3. Ne akarj más kedvéért megváltozni! Ez mindkét félre igaz. Az a fajta barátság, amelyben csak utánozzuk a másikat és barátunk elvárásai szerint öltözködünk, viselkedünk és hallgatunk zenét, nem igaz barátság. Tehát, te sem várhatod el ezt társadtól. Figyelj erre oda az új kapcsolatok kialakításakor!
  4. Figyelj oda a másikra! A barátság két oldalú dolog. Ne csak az egyik fél sérelmeiről, bánatairól vagy éppen örömeiről szóljon! A barátság lényege, hogy ezeket kölcsönösen osztjuk meg a másikkal, és nem csak az egyik társ dolgai kerülnek előtérbe. Gondolj erre már a baráti kapcsolatok elején!
  5. Járj el ismerőseiddel közös programokra! Ez a legjobb helye és módja az új barátságok szerzésének.


Tippek

  • Barátságok bárhol és bármikor kialakulhatnak. Nem korhoz és időhöz kötött, így mindig figyelj a környezetedre és legyél kész az ismerkedésre!
  • Ha úgy látod, csak te tennél valamit a barátság kialakulásáért, akkor állj tovább! Így már ez elején megkímélheted magad a későbbi csalódásoktól.


Amire szükséged lehet

  • Közösség kedvelő tulajdonság
  • Empátia
  • Türelem és kitartás


Figyelmeztetések

  • Ne stresszelj és ne erőlködj! Az az igazi barátság, ami természetes.
  • Kerüld a virtuális barátságokat! A közös programok, kirándulások azok, amik igazán össze tudják hozni a társaságot.


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Anniegy, Hogyankell, Kiscsillag, Noatah