WordPresst telepíteni szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
  
[[Fájl:Wordpress-logo.png|right|200px]]A WordPress honlapmotor egy ingyenesen használható, magyar nyelvre is honosított, igen egyszerűen kezelhető rendszer, amely rengeteg elérhető kiegészítéssel, funkcióval rendelkezik, éppen ezért olyanok számára, akik első alkalommal indítanak honlapot, és nem rendelkeznek mélyebb szakmai tudással, jó választás lehet.
+
A WordPress honlapmotor egy ingyenesen használható, magyar nyelvre is honosított, igen egyszerűen kezelhető rendszer, amely rengeteg elérhető kiegészítéssel, funkcióval rendelkezik, éppen ezért olyanok számára, akik első alkalommal indítanak honlapot és nem rendelkeznek mélyebb szakmai tudással, jó választás lehet.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# '''Legelőször le kell töltenünk a [http://wphu.org/ WordPress legújabb, lehetőleg magyar nyelvű verzióját].''' Egy egyszerű kereséssel számos oldalt találhatunk, ahol elérhető a magyar nyelvű változat. A tömörített fájl letöltése után csomagoljuk ki azt egy üres könyvtárba a már előzőleg üzembe helyezett webtárhelyen.
+
# Legelőször le kell töltenünk a WordPress legújabb, lehetőleg magyar nyelvű verzióját. Egy egyszerű kereséssel számos oldalt találhatunk, ahol elérhető a magyar nyelvű változat. A tömörített fájl letöltése után csomagoljuk ki azt egy üres könyvtárba a már előzőleg üzembe helyezett webtárhelyen.
# '''A kitömörítés után be kell állítanunk az adatbázist.''' Ehhez nyissuk meg a wp-config-sample.php fájlt valamely egyszerű BOM nélküli mentésre képes szerkesztővel (például Notepad++). Az adatbázissal kapcsolatos információkat kitölthetjük magunk, amennyiben minden szükséges adat a birtokunkban van, amennyiben viszont ezekkel nem rendelkezünk, az információkat a szolgáltatónktól kell elkérnünk. Miután a szükséges részek kitöltésével végeztünk, mentsük el a fájlt wp-config.php néven ugyanabba a könyvtárba.
+
# A kitömörítés után be kell állítanunk az adatbázist. Ehhez nyissuk meg a wp-config-sample.php fájlt valamely egyszerű BOM nélküli mentésre képes szerkesztővel (például Notepad++). Az adatbázissal kapcsolatos információkat kitölthetjük magunk, amennyiben minden szükséges adat a birtokunkban van, amennyiben viszont ezekkel nem rendelkezünk, az információkat a szolgáltatónktól kell elkérnünk. Miután a szükséges részek kitöltésével végeztünk, mentsük el a fájlt wp-config.php néven ugyanabba a könyvtárba.
# '''A következő lépés az adatbázis beállítása, illetve a MySQL adatbázis létrehozása.''' Ez különféle rendszereken keresztül lehetséges, a hazai szolgáltatóknál gyakori például a DirectAdmin és a cPanel használata. Utóbbi esetben a hozzáférést a szolgáltatótól általában e-mail üzenetben kapjuk meg, ezzel léphetünk be a rendszerbe, amely rendszerint a doménnév után írt "/cpanel" webcímen keresztül érhető el. A kapott felhasználónévvel és jelszóval beléphetünk a rendszerbe, majd a "MySQL Adatbázisok" ikonra kattintva hozhatunk létre új adatbázist, egy nevet megadva. Ezután még hozzá kell adnunk egy felhasználót a megfelelő gomb segítségével.
+
# A következő lépés az adatbázis beállítása, illetve a MySQL adatbázis létrehozása. Ez különféle rendszereken keresztül lehetséges, a hazai szolgáltatóknál gyakori például a DirectAdmin és a cPanel használata. Utóbbi esetben a hozzáférést a szolgáltatótól általában e-mail üzenetben kapjuk meg, ezzel léphetünk be a rendszerbe, amely rendszerint a doménnév után írt "/cpanel" webcímen keresztül érhető el. A kapott felhasználónévvel és jelszóval beléphetünk a rendszerbe, majd a "MySQL Adatbázisok" ikonra kattintva hozhatunk létre új adatbázist, egy nevet megadva. Ezután még hozzá kell adnunk egy felhasználót a megfelelő gomb segítségével,
# '''A legújabb WordPress-verziók esetén a wp-config-php közvetlen szerkesztésére már nem minden esetben van szükség.''' Ilyenkor csak annak a könyvtárnak az címét kell a böngészőbe írnunk, ahová a tárhelyen a kitömörített fájlokat elhelyeztük, amely egy üzenetet hív majd elő, mely szerint a rendszer nem érzékeli a wp-config.php fájl meglétét. A rendszer ezért automatikusan felajánlja, hogy a fájlt létrehozza. A konfigurációs fájl elkészítéséhez egy információs oldalra jutunk, ahol megtudhatjuk, pontosan milyen információkra lesz majd szükségünk, majd egy újabb továbblépést követően kitölthetjük a szükséges adatokat. Ilyenkor az adatbázis nevéhez a felhasználónév_adatbázisnév formulát használjuk, akárcsak a felhasználónév esetén. Továbblépve megkezdhetjük magát a telepítést, a rendszer ekkor létrehozza a konfigurációs fájlt a beírt adatok alapján.
+
# A legújabb WordPress-verziók esetén a wp-config-php közvetlen szerkesztésére már nem minden esetben van szükség. Ilyenkor csak annak a könyvtárnak az címét kell a böngészőbe írnunk, ahová a tárhelyen a kitömörített fájlokat elhelyeztük, amely egy üzenetet hív majd elő, mely szerint a rendszer nem érzékeli a wp-config.php fájl meglétét. A rendszer ezért automatikusan felajánlja, hogy a fájlt létrehozza. A konfigurációs fájl elkészítéséhez egy információs oldalra jutunk, ahol megtudhatjuk, pontosan milyen információkra lesz majd szükségünk, majd egy újabb továbblépést követően kitölthetjük a szükséges adatokat. Ilyenkor az adatbázis nevéhez a felhasználónév_adatbázisnév formulát használjuk, akárcsak a felhasználónév esetén. Továbblépve megkezdhetjük magát a telepítést, a rendszer ekkor létrehozza a konfigurációs fájlt a beírt adatok alapján.
# '''Amennyiben a tömörített fájlt nem a tárhelyen csomagoltuk ki, úgy a kitömörített és már szerkesztett fájlokat fel kell töltenünk oda FTP kapcsolaton vagy a cPanel rendszeren keresztül.''' Amennyiben a fájlokat FTP kapcsolaton keresztül akarjuk feltölteni, úgy szükségünk lesz ennek végrehajtásához valamilyen FTP kliensre. Erre a célra megfelel például a sokak által használt Filezilla program, amelyben a Ctrl+F billentyűk lenyomásával hozhatunk létre új kapcsolatot, a szükséges adatok megadásával. Az adatokat normál esetben a szolgáltatótól a regisztrációkor kapott e-mailben találhatjuk meg.
+
# Amennyiben a tömörített fájlt nem a tárhelyen csomagoltuk ki, úgy a kitömörített és már szerkesztett fájlokat fel kell töltenünk oda FTP kapcsolaton vagy a cPanel rendszeren keresztül. Amennyiben a fájlokat FTP kapcsolaton keresztül akarjuk feltölteni, úgy szükségünk lesz ennek végrehajtásához valamilyen FTP kliensre. Erre a célra megfelel például a sokak által használt Filezilla program, amelyben a Ctrl+F billentyűk lenyomásával hozhatunk létre új kapcsolatot, a szükséges adatok megadásával. Az adatokat normál esetben a szolgáltatótól a regisztrációkor kapott e-mailben találhatjuk meg.
# '''Az telepítés utolsó lépéseként a böngészőben a [saját domain].hu címet írjuk be a böngészőbe.''' A tényleges telepítéssel alig van dolgunk, néhány perc alatt végezhetünk, a teendők nagy részét pedig a rendszer elvégzi helyettünk. Meg kell majd adnunk mindenekelőtt a honlap nevét, a felhasználónevünket, kétszer a kívánt jelszót, illetve ellenőrzésképpen e-mail címünket is. Ezt követően egy gombnyomással megkezdhető a telepítés.
+
# Az telepítés utolsó lépéseként a böngészőben a [saját domain].hu címet írjuk be a böngészőbe. A tényleges telepítéssel alig van dolgunk, néhány perc alatt végezhetünk, a teendők nagy részét pedig a rendszer elvégzi helyettünk. Meg kell majd adnunk mindenek előtt a honlap nevét, a felhasználónevünket, kétszer a kívánt jelszót, illetve ellenőrzésképpen e-mail címünket is. Ezt követően egy gombnyomással megkezdhető a telepítés.
# '''Végül, miután a szükséges adatokat megerősítettük, az adminfelületen van lehetőségünk arra, hogy még az oldal elindítása előtt meghatározzuk, milyen sablont kívánunk használni, milyen kiegészítőket kívánunk aktiválni, illetve hogyan akarjuk reklámozni az oldalt.''' Mindezeket természetesen később, a telepítés befejezése után is kedvünk szerint megváltoztathatjuk, ahhoz azonban, hogy az oldalt elindítsuk, mindenképpen szükséges ezeknek a megadása. Belépés után a Megjelenés/Sablonok/Élő előnézetnél lehet beállítani az alapvető dolgokat.
+
# Végül, miután a szükséges adatokat megerősítettük, az adminfelületen van lehetőségünk arra, hogy még az oldal elindítása előtt meghatározzuk, milyen sablont kívánunk használni, milyen kiegészítőket kívánunk aktiválni, illetve hogyan akarjuk reklámozni az oldalt. Mindezeket természetesen később, a telepítés befejezése után is kedvünk szerint megváltoztathatjuk, ahhoz azonban, hogy az oldalt elindítsuk, mindenképpen szükséges ezeknek a megadása. Belépés után a Megjelenés/Sablonok/Élő előnézetnél lehet beállítani az alapvető dolgokat.
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
35. sor: 35. sor:
  
 
* [http://wordpress-honlap.com/wordpress-honlapkeszites/ WordPress honlapkészítés]
 
* [http://wordpress-honlap.com/wordpress-honlapkeszites/ WordPress honlapkészítés]
 
[[Kategória:Internet]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)