Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Festőszerszámokat választani

205 bájt hozzáadva, 2012. március 13., 19:26
nincs szerkesztési összefoglaló
[[Fájl:568147_45879901_resize.jpg|right]]A sikeres munka egyik alapfeltétele a minőségi szerszám. Nézzük meg milyen szerszámokra van szükségünk és milyet érdemes beszerezni.
 
== Lépések ==
# Festőhenger kiválasztása[[Fájl:festohenger_resize.gif|right]]Falfestéshez leggyakrabban különböző méretű festőhengereket használunk. Diszperziós festékhez általában lágy szőrmebevonatú hengert kell beszerezni, de vásárlás előtt érdemes a festékgyártók tájékoztatását elolvasni, mivel a diszperziós festékek nagyon széles minőségi tartományban kaphatók. (Például bizonyos egyrétegű falfestékhez rövid szőrű velúrhengert ajánl a gyártó, hogy ne szívjon fel túl sok festéket a henger.) Mázoláshoz szivacshengerek valók. A jó minőségű festőhenger minél vastagabb, így megfelelően beszívja a festéket és az nem csöpög belőle. Nyele pedig erősen tart.
# Festéklehúzó rács vagy tálca kiválasztása: Az általában műanyagból készült rácsot vagy tálcát a hengeren maradt fölösleges festék eltávolítására használják. Az olcsó változatokat nem kell tisztítani, egy-két használat után eldobhatóak. A profi változat fémből készül.
# Hosszabbító rúd kiválasztása: Általában alumíniumból készül és teleszkópos nyéllel könnyíti a festők munkáját. Mennyezetet és magas falfelületeket is a földön állva, létra nélkül festhetünk segítségével, ha a festőhengert a végére illesztjük.
# Laposecset kiválasztása: Ezerféle ecset kapható a szaküzletekben, ezért később részletesebben is írok a helyes ecsetválasztásról. Festéshez és mázoláshoz is több méretű ecsetet célszerű beszerezni és az ecset minősége sem mindegy. Mázolásnál különösen fontos a jó minőség, ha szép felületet szeretnénk kapni. Az ecset minősége elsősorban a szőr anyagától (természetes vagy műanyag) és rögzítésétől függ.
# Radiátor festő henger vagy ecset: A radiátor mögötti felület festéséhez speciális szerszámok kaphatók. Vékony, hosszú nyelű ecsettel vagy hengerrel kifesthetjük a fűtőtest mögötti falat anélkül, hogy a radiátorokat leszereltetnénk.
# Spatulya (spakli) kiválasztása: A falak előkészítésekor vesszük hasznát. Lekaparhatjuk vele a régi, málló vakolatot, kitölthetjük a falak repedéseit és a lyukakat. Falkaparáshoz az olcsóbb változat is megfelelő, gletteléshez viszont érdemes több méretű rozsdamentes spachlit beszerezni.
 
== Tippek ==
* Festőhenger
[[Fájl:festohenger_resize.gif|right]]Falfestéshez leggyakrabban különböző méretű festőhengereket használunk. Diszperziós festékhez általában lágy szőrmebevonatú hengert kell beszerezni, de vásárlás előtt érdemes a festékgyártók tájékoztatását elolvasni, mivel a diszperziós festékek nagyon széles minőségi tartományban kaphatók. (Például bizonyos egyrétegű falfestékhez rövid szőrű velúrhengert ajánl a gyártó, hogy ne szívjon fel túl sok festéket a henger.) Mázoláshoz szivacshengerek valók. A jó minőségű festőhenger minél vastagabb, így megfelelően beszívja a festéket és az nem csöpög belőle. Nyele pedig erősen tart.
* Festéklehúzó rács vagy tálca
Az általában műanyagból készült rácsot vagy tálcát a hengeren maradt fölösleges festék eltávolítására használják. Az olcsó változatokat nem kell tisztítani, egy-két használat után eldobhatóak. A profi változat fémből készül.
* Hosszabbító rúd
Általában alumíniumból készül és teleszkópos nyéllel könnyíti a festők munkáját. Mennyezetet és magas falfelületeket is a földön állva, létra nélkül festhetünk segítségével, ha a festőhengert a végére illesztjük.*LaposecsetEzerféle ecset kapható a szaküzletekben, ezért később részletesebben is írok a helyes ecsetválasztásról. Festéshez és mázoláshoz is több méretű ecsetet célszerű beszerezni és az ecset minősége sem mindegy. Mázolásnál különösen fontos a jó minőség, ha szép felületet szeretnénk kapni. Az ecset minősége elsősorban a szőr anyagától (természetes vagy műanyag) és rögzítésétől függ.
* Radiátor festő henger vagy ecset
A radiátor mögötti felület festéséhez speciális szerszámok kaphatók. Vékony, hosszú nyelű ecsettel vagy hengerrel kifesthetjük a fűtőtest mögötti falat anélkül, hogy a radiátorokat leszereltetnénk.
* Spatulya (spakli)
A falak előkészítésekor vesszük hasznát. Lekaparhatjuk vele a régi, málló vakolatot, kitölthetjük a falak repedéseit és a lyukakat. Falkaparáshoz az olcsóbb változat is megfelelő, gletteléshez viszont érdemes több méretű rozsdamentes spachlit beszerezni.
== Figyelmeztetések ==
3 568
szerkesztés