Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Felkészülni a digitális átállásra

2 bájt törölve, 2014. január 23., 15:53
Hogyan kell felkészülni a digitális átállásra?
== Hogyan kell felkészülni a digitális átállásra? ==
[[Fájl:digitalis_atallasdigitalisatallas.jpg|250 px|right]]2013 során Magyarországon is megtörténik a digitális átállás, melynek folyamatát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) irányítja. A digitális átállással a televíziózás új korszakba lép. Mit is jelent ez? A már elavultnak számító analóg sugárzást a korszerű digitális váltja fel, mely számos előnnyel jár, például több ingyenesen fogható csatorna közül válogathatunk, jobb kép- és hangminőségben élvezhetjük kedvenc műsorainkat és extra szolgáltatásokat vehetünk igénybe az televíziózáshoz. Cikkünkben összegyűjtöttük a digitális átállással kapcsolatos teendőket.
== Lépések ==
*set-top-box vagy új televíziókészülék, melybe be van építve a jelátalakító egység
*esetleg új szoba- vagy tetőantennáttetőantenna
*pénz vagy támogatás igénylése
*Az átállás első ütemére 2013. július 31-én, a második ütemére október 31-én kerül sor, területenként eltérően. Erről [http://www.digitalisatallas.hu/mikor/ itt] tájékozódhatunk.
*Ha több televíziókészüléken egyidejűleg különböző műsorokat szeretnénk megjeleníteni, akkor több jelátalakító készülékre, dekóderre lesz szükségesünk.
*Mielőtt megvásárolnánk a set-top-box készülékét, tájékozódjunk (akár az NMHH zöld számán: 06-80- 38-39-40), hogy a lakóhelyünkön elérhető-e a digitális földfelszíni vétel (az ország 98 százalékában elérhető). /Amennyiben lakóhelyünkön nincs digitális földfelszíni vétel, akkor a digitális műholdas (szatellit) műsorszórást (ún. DVB-S2) érdemes választanunk. A digitális műholdas adás vételéhez parabolaantenna és beltéri egység szükséges. A DVB-S2 vétellel a közszolgálati adások foghatók ingyenesen (M1, M2, DunaTV, Duna World)./
== Kapcsolódó videók ==
1 859
szerkesztés