Fejleszteni a memóriánkat szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
{{Másolt-cikk}}
+
== Hogyan kell {{fejleszteni a memóriánkat}}? ==
== Hogyan kell fejleszteni a memóriánkat? ==
 
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# '''Alkoss kreatív asszociációkat!''' Amikor új szavakat vagy nyelvtani szabályokat kellett memorizálnom, próbáltam kifejleszteni szórakoztató módszereket, hogy megjegyezzem őket. Minél idegenebb az asszociáció a megtanulandó szótól, annál bizarrabb társításokat lehet létrehozni, és annál könnyebben megragad a fejben. Nagyon egyszerűnek hangzik, de annál hatásosabb. Néha még vicces kis rajzokat is rajzoltam a kártyáim hátuljára, hogy valóban emlékezetessé tegyem ezeket a bizarr asszociációkat.
+
# Alkoss kreatív asszociációkat!
# '''Tarts szünetet tanulás közben!''' Az agyunk egyre kevesebbre emlékszik, minél többet tanulunk. Ezért van az, hogy könnyebben emlékszünk vissza a megtanulandó anyag elejére és végére, mint a köztes információkra. Szóval rájöttem, hogy ha rövid, egyórás periódusokban tanulok, több dolgot tudok megjegyezni. Mindenki máshogy működik, így neked is meg kell találnod, hogy mi a számodra optimális tanulási idő. Talán Te is rájössz, hogy könnyebben tanulsz három egyórás időintervallumban, mint egy négyórás időszakban.
+
Amikor új szavakat vagy nyelvtani szabályokat kellett memorizálnom, próbáltam kifejleszteni szórakoztató módszereket, hogy megjegyezzem őket. Minél idegenebb az asszociáció a megtanulandó szótól, annál bizarrabb társításokat lehet létrehozni, és annál könnyebben megragad a fejben. Nagyon egyszerűnek hangzik, de annál hatásosabb. Néha még vicces kis rajzokat is rajzoltam a kártyáim hátuljára, hogy valóban emlékezetessé tegyem ezeket a bizarr asszociációkat.
# '''Használd az agyadat és a testedet!''' Ülni az íróasztalnál és a nyelvtani szabályokat bámulni, talán működik néhány embernél, de én mindig gyorsabban tanultam, ha aktívan dolgoztam fel az adott információt. Asszociációs képeket rajzoltam, vagy hangosan felolvastam a könyvet, hogy a fejemben tartsam a dolgokat. Arra is rájöttem, hogy ha a tanulókártyáimat tanulmányozva sétálgattam a kampuszon, az segített energikusnak maradnom, és összpontosítanom.
+
#* Tarts szünetet tanulás közben!
# '''Ismételd el, amit tudnod kell''' Ahhoz, hogy valami megragadjon a fejedben, jó módszernek bizonyul, ha folyamatosan ismételgeted magadnak. Olvasd fel magadnak hangosan, és utána olvasd el még egyszer! A lényeg, hogy juttasd el az agyadba az információt a lehető legtöbb módon. Egy vicces módszer, hogy ha elképzeled, hogy egy számodra szórakoztató személy olvassa fel a könyvedet vagy a kártyáidat. Kicsit érdekesebbé teszi majd a dolgokat.
+
Az agyunk egyre kevesebbre emlékszik, minél többet tanulunk. Ezért van az, hogy könnyebben emlékszünk vissza a megtanulandó anyag elejére és végére, mint a köztes információkra. Szóval rájöttem, hogy ha rövid, egyórás periódusokban tanulok, több dolgot tudok megjegyezni. Mindenki máshogy működik, így neked is meg kell találnod, hogy mi a számodra optimális tanulási idő. Talán Te is rájössz, hogy könnyebben tanulsz három egyórás időintervallumban, mint egy négyórás időszakban.
# '''Csökkentsd a zajt!''' Néhányan jól tudnak tanulni zenehallgatás mellett. Ez a tantárgytól is függ. Azonban ha azon kapod magad, hogy elkalandozol és csak a zene szövegére figyelsz, jobb, ha inkább kikapcsolod a zenét. Ha élvezed a zenét, akkor inkább hallgass klasszikus zenét, vagy bármi olyat, ami segít koncentrálni. Alapvetően olyan helyet válassz a tanulásra, ahol a legkevesebb zaj ér!
+
#* Használd az agyadat és a testedet!
# '''Maradj pozitív (ha lehetséges)!''' Sokkal több információra fogsz emlékezni egy témáról, ha próbálod érdekesnek találni. Ha azt gondolod, hogy a téma unalmas, és haszontalan, akkor jóval nehezebben fogod memorizálni az információkat. Próbálj valamilyen kapcsolatot találni, hogy hogyan fog a tantárgy beleilleszkedni a későbbi munkádba, az életedbe.
+
Ülni az íróasztalnál és a nyelvtani szabályokat bámulni, talán működik néhány embernél, de én mindig gyorsabban tanultam, ha aktívan dolgoztam fel az adott információt. Asszociációs képeket rajzoltam, vagy hangosan felolvastam a könyvet, hogy a fejemben tartsam a dolgokat. Arra is rájöttem, hogy ha a tanulókártyáimat tanulmányozva sétálgattam a kampuszon, az segített energikusnak maradnom, és összpontosítanom.
# '''Tanulj, amikor a leginkább produktív vagy!''' Mindenkinek megvan a legjobb tanulási ideje, és leggyakrabban napközben van.  Van valami ebben az időszakban, amitől motiváltabb vagy és ekkor tudsz a leginkább összpontosítani. Azt vettem észre, hogy én a korareggeli órákban voltam a leghatékonyabb. Gyakran leugrottam egy kávézóba fél 7 körül, és megittam egy kávét miközben írtam és tanultam. Találd meg a legjobb időpontot a tanulásra és mindig ekkor tanulj! Csodákat fog művelni a memóriáddal!
+
#* Ismételd el, amit tudnod kell!
 +
Ahhoz, hogy valami megragadjon a fejedben, jó módszernek bizonyul, ha folyamatosan ismételgeted magadnak. Olvasd fel magadnak hangosan, és utána olvasd el még egyszer! A lényeg, hogy juttasd el az agyadba az információt a lehető legtöbb módon. Egy vicces módszer, hogy ha elképzeled, hogy egy számodra szórakoztató személy olvassa fel a könyvedet vagy a kártyáidat. Kicsit érdekesebbé teszi majd a dolgokat.
 +
#* Csökkentsd a zajt!
 +
Néhányan jól tudnak tanulni zenehallgatás mellett. Ez a tantárgytól is függ. Azonban ha azon kapod magad, hogy elkalandozol és csak a zene szövegére figyelsz, jobb, ha inkább kikapcsolod a zenét. Ha élvezed a zenét, akkor inkább hallgass klasszikus zenét, vagy bármi olyat, ami segít koncentrálni. Alapvetően olyan helyet válassz a tanulásra, ahol a legkevesebb zaj ér!
 +
#* Maradj pozitív (ha lehetséges)!
 +
Sokkal több információra fogsz emlékezni egy témáról, ha próbálod érdekesnek találni. Ha azt gondolod, hogy a téma unalmas, és haszontalan, akkor jóval nehezebben fogod memorizálni az információkat. Próbálj valamilyen kapcsolatot találni, hogy hogyan fog a tantárgy beleilleszkedni a későbbi munkádba, az életedbe.
 +
#* Tanulj, amikor a leginkább produktív vagy!
 +
Mindenkinek megvan a legjobb tanulási ideje, és leggyakrabban napközben van.  Van valami ebben az időszakban, amitől motiváltabb vagy és ekkor tudsz a leginkább összpontosítani. Azt vettem észre, hogy én a korareggeli órákban voltam a leghatékonyabb. Gyakran leugrottam egy kávézóba fél 7 körül, és megittam egy kávét miközben írtam és tanultam. Találd meg a legjobb időpontot a tanulásra és mindig ekkor tanulj! Csodákat fog művelni a memóriáddal!
  
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
* [http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/suli/4801/memoriafejlesztes KamaszPanasz: Technikák a memóriád fejlesztésére]
+
* [http://www.kamaszpanasz.hu/hirek/suli/4801/memoriafejlesztes KamaszPanasz, Technikák a memóriád fejlesztésére]
 
 
[[Kategória:Oktatás]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)

A lapon használt sablon: