Évösszegzést készíteni szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell évösszegzést készíteni? ==
 
== Hogyan kell évösszegzést készíteni? ==
  
[[Fájl:Evo.jpg|right|250px]] Az óévet elbúcsúztatva gyakran merülnek fel bennünk olyan kérdések, mint például: Hogyan telt az elmúlt évem? Fejlődtem valamiben? Elértem a céljaimat? '''Az újév első napjaiban ezért érdemes évösszegzést tartani, mely során át tudod gondolni és értékelni az elmúlt évedet.''' Mindez segít rendszerezni a gondolataidat és tiszta lappal indítani az újesztendőt. De mégis hogyan kell évösszegzést készíteni?
+
MEGJEGYZÉS: Itt írd le néhány mondatban, hogy miről fog szólni a Hogyankell.hu cikked. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
 +
 
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# '''Vegyél elő egy üres lapot vagy füzetet:'''
+
MEGJEGYZÉS: Írd le lépésekre bontva a megvalósítást. Az egyes lépéseket a kettőskereszt után tudod megadni, ezek majd sorszámként jelennek meg. Ne hagyj soremelést az egyes sorok között. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
# '''Oszd fel időtartamokra az évet, mely segít a történések időrendi felidézésében, majd az év elemzésében:'''
+
 
#* Ezek lehetnek különböző mérföldkövek, mint új munkahely, költözés, tanévkezdés-, befejezés, stb.  
+
# Első lépés
#* Lehet olyan egyszerű módon is, hogy havonta, negyedévente vagy félévente osztod fel az évet.
+
 
# '''Tegyél fel kérdéseket:'''
 
#* Általánosságban: Mi történt velem az elmúlt évben? Mi jellemezte ezt az évet?
 
#* Munka, karrier, tanulmányok: gondold át, hogyan értékeled az évet a karriered vagy tanulmányaid szempontjából. Például: Milyen eredményeim lettek? Milyen munkaerő voltam?
 
#* Magánélet: tegyél fel többek között kapcsolatokra, önismeretre, egészségre, hobbira, sportra, spiritualitásra, pénzügyekre illetve igény szerint az élet egyéb területeire vonatkozó kérdéseket. Például: Milyen új kapcsolatokra tettem szert? Milyen életmódot folytattam? Fejlődtem-e az űzött sportomban?
 
#* Összegző kérdések, melyekkel értékelni tudod az évet: Mit tanultam? Mi volt a legjobb dolog az évemben? Mit tehettem volna másképp? Mik voltak a főbb céljaim és hol tartok az elérésükben?
 
# '''Hagyj időt magadnak a válaszok kidolgozására:'''
 
#* Teremts magadnak kellemes környezetet, gyertyát gyújthatsz, zenét kapcsolhatsz, valamint ne legyél éhes, szomjas.
 
#* Csak a kérdésekre koncentrálj: nyugodtan gondold át a válaszaidat, majd írd le őket.
 
# '''Használj fel évösszefoglaló tartalmakat az internetről:''' hívd segítségül a közösségi oldalakon (pl.: Facebook, Instagram), illetve egyéb, többek között zenelejátszó (pl.: Spotify), nyelvtanuló (pl.: Duolingo), oldalakon az egyre inkább elérhető évösszefoglaló tartalmakat. Toplistákat is készíthetsz többek között az általad leggyakrabban hallgatott zenékről, podcastekről, és egyéb szokásaidról.
 
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
  
* Ha segít az éved átgondolásában, tervezz plakátot, amire lerajzolod, mi minden történt veled. Nevet is adhatsz az évednek, például: Az év, amikor mindenki otthon maradt (2020); Az év, amikor egy álmom valóra vált.; stb.
+
MEGJEGYZÉS: Add meg a tippeket, amik segítik az olvasót a megvalósítás során. Minden új tippet egy csillaggal (*) kezd! Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
* A YearCompass egy ingyenesen letölthető évértékelő füzet, mely világszinten népszerű. Nemzetközi mozgalom, mely a tudatos évrendezésre hívja fel a figyelmet. Interneten elérhető.
+
 
 +
* Első tipp
 +
 
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
  
* jegyzetfüzet
+
MEGJEGYZÉS: Sorold fel azokat a dolgokat, amire szükség van a megvalósítás során. Minden szükséges eszközt új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
 +
 
 +
* Első szükséges dolog
 +
 
  
 
== Figyelmeztetések ==
 
== Figyelmeztetések ==
  
* Fontos, hogy jó kérdéseket tegyél fel magadnak, illetve objektíven értékelj. Amennyiben bizonytalan vagy, érdemes egy előre megírt évösszegző kérdéssort letölteni az internetről vagy coach, pszichológus, illetve egyéb szakember segítségét kérni.
+
MEGJEGYZÉS: Amennyiben szeretnéd az olvasókat figyelmeztetni valamire a témával kapcsolatban, azt itt tudod megtenni. Minden figyelmeztetést új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
* Tedd el jó helyre a papírt, hogy év végén is elő tudd venni. Nagy segítség lesz a tudatos évrendezésben.
+
 
 +
* Első figyelmeztetés
 +
 
 +
== Kapcsolódó videók ==
 +
 
 +
MEGJEGYZÉS: Ha találsz a témához kapcsolódó Youtube videót, akkor azt itt tudod befűzni az oldalba. Ehhez nem kell más tenned, mint az „IDE” szó helyett beírnod a kiválasztott Youtube videó egyedi kódját!
 +
 
 +
<youtube>IDE</youtube>
 +
 
  
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
* [https://moderniskola.hu/2021/01/evosszegzo-otletek/ Hogyan kell évet összegezni]
+
MEGJEGYZÉS: Az alábbi minta alapján add meg azokat a webcímeket és a hozzájuk tartozó rövid leírást, amit forrásként használtál, illetve szorosan a témához kapcsolódnak. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
* [https://helloxiaomi.hu/facebook-evosszegzo/ Hogyan kell évösszegzést készíteni interneten]
+
 
*[https://hellobiznisz.hu/evertekeles-ime-ket-ingyenes-es-egyszeru-eszkoz/ Hogyan kell évet értékelni]
 
  
[[Kategória:Család-gyerek-kapcsolatok]]
+
* [http://www.hogyankell.hu Hogyan kell?]
[[Kategória:Egészség]]
 
[[Kategória:Munka-karrier]]
 
[[Kategória:Otthon-kert]]
 
[[Kategória:Sport-fitnesz]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)