Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
# '''Gondold végig, milyen nagyságrendű üzletet szeretnél''' az ötleteddel beindítani és véghez vinni. Ha kicsiben kezdenél és szívesebben maradnál is a személyesebb, kisebb léptékű terveidnél, csinálj betéti társaságot, mert ennél a cégformánál nincsen előírt kezdőtőke-minimum, és a működés sem bonyolult.
# '''Ha kevés tőkével indítanál, de növekvő volumenű üzletmenettel tervezel''', és szeretnéd, hogy az ellen is biztosítva légy, ha mégsem jönnek be a számításaid, akkor a korlátolt felelősségű társaság (kft.) alapításán gondolkodj el.
# '''Bármilyen céget is csinálsz majd,''' kell hozzá egy marketingértékkel bíró jó cégnév, egy székhely, ami a központi ügyintézés helye lesz, alaptőke, melyet majd bankszámlára is be kell fizetned, kell valaki, aki cégvezető vagy ügyvezető lesz, és szükséges lesz kialakítanod majd előbb-utóbb egy honlapot is.
# '''Ma már egy kft. alapítása sem nehéz, 1-2 nap alatt mindent el tudsz intézni.''' Amint kész a szép névjegyed, már osztogathatod is! Azt is döntsd el: egyedüli tulajdonosként akarsz céget alapítani vagy tulajdonostársakkal együtt tervezel. Ha többen lesztek, tervezzétek meg a cég működését is (taggyűlés, nyereség és veszteség viselése, tőkehiány esetén a pótbefizetések vagy a tagi hitelezés menetét is.)
# '''Óriási tervekhez, vagy a későbbi növekedéshez a részvénytársasági forma lehet a megoldás.''' Ehhez már igazgatóság és felügyelő bizottság is szükséges lesz majd. Ez a legbonyolultabb szervezettségű cégforma a magyar jogban, de később is átalakíthatod a kft-t rt-vé, így nem érdemes elsőre ezzel kezdeni, mert magas alaptőke és nagyobb alapítási díjak terhelik.