* A legtöbben nyilván ár-érték alapján vásárolnak festéket. Ilyenkor megtekintjük az uniós szabályok szerinti árfeltüntetést a polcon. Ilyenkor azt látjuk, mennyibe kerül egy liter festék. Ha csakis ez alapján vesszük meg a festéket, lehet, hogy mégsem a legolcsóbb választás volt a legjobb. A magyarázat a fedőképességben rejlik. Első ránézésre minden falfesték egyformának tűnik, ám a kiadósság nagyon is eltérő lehet, vagyis nem mindegy, mennyit kell használni belőle egy négyzetméter falfelületre. Ha , a példa kedvéért , egy festék 2 rétegben alkalmas 20 négyzetméter kifestésére, ám literje csak 1000 forintba kerül,hiába olcsóbb, mint a literenként 1200 forintos, egyrétegű festék. Az első festék ugyanis egy rétegben csak 10 négyzetméterre elég, míg az egyrétegű mind a 20-ra.
Tehát a szoba falát 600 forintért festem ki a látszólag drágább festékkel, míg az olcsónak tűnő kétrétegűvel 40 százalékkal drágábban. Ezt a számítást mindig végezzük el, ezért jól jöhet egy számológép is a vásárláskor.
* Ha szórófejjel visszük fel a festéket, nem hengerrel vagy ecsettel, akkor nagyobb az anyagigény, átlagban 1,2 liter festék csak 6 négyzetméterre elég.
* Ha gyengébb minőségű anyagot vásárolunk, vagy gyengébb minőségű festőhengert, akkor rétegenként és literenként 10 négyzetméterrel érdemes kalkulálni! Ez azt jelenti, hogy 10 négyzetméternyi falfelületet 2 liter festéket érdemes számolni.
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==