1 859
szerkesztés
Módosítások
→Akiknek van teendőjük a digitális átállás során:
=== Akiknek van teendőjük a digitális átállás során:===
#'''Azoknak a háztartásoknak, melyekben a lakók hagyományos szoba- vagy tetőantennával nézik az analóg földfelszíni adást, tehát előfizetési díj nélkül tévéznek, és csak három csatorna (M1, TV2 és/vagy RTL Klub) adásait tudják fogni.''' Ahhoz, hogy ők az átállás után is tudjanak televíziót nézni, a következő lehetőségek valamelyikét kell tenniük:
#*'''Vásároljunk egy jelátalakító készüléket!''' Az ún. set-top-box (vevőegység, dekóder) az antenna és a televíziókészülék közé csatlakoztatva képes a digitális adások vételére. Készülékünkkel így ingyenesen, előfizetés nélkül az eddig megszokott három csatorna (M1, TV2, RTL Klub) mellett további négy televíziós csatorna (M2, Duna TV, Duna World, Euronews) és három közszolgálati rádió műsorai közül válogathatunk. A set-top-box 7000 forintért megvásárolható.[[Fájl:szereles.jpg|centre|350 px]]
#*'''Szerezzünk be új szoba- vagy tetőantennát!''' Ha valóban kiváló hang- és képminőséget szeretnénk, akkor érdemes újra cserélni a régi antennát.
#*'''Fizessünk elő televízió-szolgáltatásra!''' Ha az ingyenesen fogható csatornák mellé többet is szeretnénk, akkor lakóhelyünkön elérhető egyik kábeltelevíziós, műholdas, IPTV-s vagy digitális szolgáltatónál előfizethetünk egy számunkra kedvező csomagra. Ezekben az esetekben a szükséges technikai eszközöket a szolgáltató biztosítja.
#*'''Vásároljunk új televíziót!''' Az új televíziókba általában már bele van építve a digitális műsorok vételére alkalmas vevőegység, ezért ha nem akarunk külön bajlódni ezzel, akkor célszerű lecserélni régi készülékünket, így a dekóderrel sem kell külön bajlódnunk.
== Tippek ==