Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Jól kinézni a fényképeken

4 bájt törölve, 2013. április 4., 13:50
Lépések
#* Hozd rendbe a hajad. A kócos, göndörödő haj rendetlen hatást kelt. Ugyanakkor azt is kerüljük, hogy egy copfban összefogjuk a tarkónknál vagy „lenyalt” legyen.
# '''Az arcunk legyen egyensúlyban!''' Ha belenézel a tükörbe, az nem az az arc, ami normál esetben jól mutatna a fotón. Ha sokáig nézed a tükörképed, egy idő után általában az arcod megtalálja az egyensúlyát. Próbálj a szemeiddel is ellazulni, és ne szorítsd össze a fogaidat, csak éppen hogy érjenek össze az örlőfogaid. Ha nyitott szájjal mosolyogsz, ne engedd, hogy a felső ajkad túlságosan szabadon hagyja a fogínyed vagy engedd, hogy az alsó ajkaid némileg takarják a felső fogsorodat.
#* Ha az arcszíned sötét vagy fakó, mindenképp mosolyogj, de csak finoman. Mindeközben próbáld meg kissé megemelni a szemöldöködet. Minden nap gyakorold pár percig ezt a tükör előtt, amíg szokásoddá nem válik.[[Fájl:jol-kinezni-fotokon2.jpg]]
# '''Használd ki a szögeket!''' Általában a fotós is látja, hogy melyik szög áll neked jól, honnan kellene fotózni. Ugyanakkor pár dolgot te is megtehetsz a sikerért:
#* Határozd meg, hogy melyik szögből nézel ki a legjobban. Használj digitális kamerát, és fotózd magad, hamarosan rá fogsz jönni, hogy milyen kameraállásnál mutatsz jól.
#* Klasszikus módszer a beállásra, hogy a tested ¾-ét mutatod a kamerának, vagyis az egyik lábad a másik elé kerül, valamint az egyik vállad a kamerához közelebb van, mint a másik. Ez különösen a férfiaknál nehéz, akik jellemzően derékszögben állnak a kamerával. Ha némileg elfordítod a fejed, és közben egyenesen előre nézel, bármilyen szögből is nézik majd a fotót, úgy fog tűnni, mintha egyenesen a néző szemébe néznél (ez egyébként a titka a „szemmel követős” festményeknek, amikor úgy tűnik, hogy a festményen szereplő alak néz minket). Ne feledjük azonban, hogy ez a beállás egy családi fotón kissé erőltetettnek tűnik majd.
#* Ha ülsz, kissé fordulj oldalra.
#* Egy kissé a kamera fölé nézz, így a szemeid nyitottabbnak tűnnek majd.[[Fájl:jol-kinezni-fotokon3.jpg]]
# '''Szabadulj meg a tokától!''' Enyhén emeld meg a fejed és picikét fordítsd oldalra úgy, hogy a kamera egy kicsit feletted vagy a szemeddel egy szintbe legyen. Az is segít, ha az egyik kezed az állad alá teszed, mintha csak azon pihenne, valójában azonban ne az tartsa. Lehetőség szerint a hüvelyujj felőli oldala ne látszódjon ilyenkor a kéznek. Emellett a nyelvedet nyomd a szájpadlásodra.
# '''Ügyelj a testtartásodra!''' A napi életben is úgy van, hogy a megfelelő testtartással magabiztosabb vagy. Így ha odafigyelsz rá a fotózáson, sokkal jobban fogsz kinézni a fotókon. Lélegezz nyugodtan és engedd el a vállaidat. Hátad legyen egyenes, hasadat húzd be némileg, mellkasodat emeld ki.
#* Ne tartsd bent a levegőt vagy visszatartva a lélegzetvételt, mivel feszültnek nézel majd ki vagy éppen olyannak, mint aki éppen fuldoklik.
#* Ha csak vársz és vársz, és még mindig nem kattintanak, ne ess pánikba, hanem próbáld meg kitartani a pózt. Inkább folytasd, amit csináltál, természetesen, mintha nem is lenne fényképezőgép a közelben. Lehet, hogy így sem lesz a legtökéletesebb a kép, de mindenképpen jobb, mintha úgy kapna el, hogy éppen az arckifejezésed próbálod változtatni.
#* Légy laza, de azért nem kell szétterülni és szanaszét dobálni a végtagjaidat…[[Fájl:jol-kinezni-fotokon4.jpg]]
# '''Gondolj valami szépre.''' Fotózáson hiba szokott lenni, hogy túl sokáig kitartjuk a mosolyt, amitől az izmok merevek lesznek, így elég furán nézünk majd ki. Ezért próbáld időzíteni a mosolyt. Emellett gondolj valami vidámra, ami boldoggá tesz vagy megnevettet, így sokkal természetesebb lesz a mosolyod. Ha nem szereted a mosolyod vagy a fogaid, lehet visszafogottabb a mosolygás, de bármiképp is mosolyogsz, az legyen őszinte és nyugodt.
#* A szemeid is mosolyogjanak! Ezt úgy tudod elérni, hogy azt képzeled, a fényképezőgép egy olyan valaki, akit nagyon kedvelsz, és akivel éppen összefutsz a szobába lépve. Így nyíltabb lesz a szemed, és szebb a mosolyod. Természetes módon ezt mindenki így teszi, azonban gyakorolni kell, hogy ezt bármikor „elő tudjuk venni”.
#* Sokan azért pózolnak jól, mert szeretik a kamerát. Te is képzeld azt, hogy a fényképezőgép valaki olyan, akit szeretsz. Hidd el, működik![[Fájl:jol-kinezni-fotokon5.jpg]]
# '''Ügyelj a szituációra.''' Természetesen nem minden tőled függ, számít az is, hogy hol készül a fotó, milyen az idő, jó-e a fotós stb.
#* Válaszd ki a megfelelő helyszínt. Persze nyaralós képek esetében például nincs nagy választási lehetőség. De míg mondjuk sokszor egy viszonylag egyszerű háttér a legmegfelelőbb, egy vakációzás alatt készült fotón nem árt, ha valami a helyszínből is átjön. Lehetőség szerint természetes fénynél készüljön a nyaralós kép, így sokkal sugárzóbbnak tűnsz majd. A legjobb fények kora reggel és estefelé vannak, az aranyszínű sugárzás csodát művel az arcoddal.
emailconfirmed
3 341
szerkesztés