Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Altatásos fogászati kezelésre felkészülni

egy bájt hozzáadva, 2013. november 25., 08:34
Lépések
#Vigyünk magunkkal kényelmes ruhát és cipőt, és azokat viseljük a kezelés során!
#Magának a kezelésnek a megkezdéséhez nincs szükség előzetes vizsgálatra, azonban az altatóorvos kikérdez minket az általános egészségügyi állapotunkról, az esetleges betegségeinkről, a szedett gyógyszerekről. Ezekkel tehát legyünk tisztában!
#A beavatkozásra nem egy kórházi műtőben, hanem a fogászati székben, biztonságos körülmények között kerül sor. Az aneszteziológus először egy kis szúrást ejt a karunkon és intravénásan bejuttatja az altatószert a véráramunkba, melynek következtében 1-2 percen belül elalszunk. Ez az altatási módszer terheli meg legkevésbé a szervezetünket, továbbá megbízható, kontrollálható és bármikor felfüggeszthető. Az altatóorvos a fogászati kezelés során folyamatosan figyeli légzésünket, szívműködésünket és vérnyomásunkat, valamint folyamatosan adagolja az altató-, nyugtató - és fájdalomcsillapító szereket.
#A fogorvos az altatástól függetlenül, a beavatkozás(ok) helyén érzéstelenítést végez. Erre azért van szükség, mert hiányában az agyba bejutó fájdalominger miatt mozogna a testünk, és ez megnehezítené a beavatkozás elvégzését. Egy ilyen altatás alkalmával a fogorvos egyszerre több fogászati kezelést is el tud végezni, a szájsebészeti műtétektől kezdve a csiszoláson át egészen a fogkő levételéig. Azonban az altatás maximum 3,5 óráig tarthat, ezért ha ennél több időt vennének igénybe a beavatkozások, akkor a teljes fogászati kezelést célszerű két vagy több alkalomra elosztani!
#A kezelés befejeztével az altatóorvos felfüggeszti az altatószerek hatását, így 2-3 percen belül, rossz élményektől mentesen fogunk felébredni, nem fogunk emlékezni a beavatkozásra sem. Felébredés után elméletileg hányingert vagy szédülést sem fogunk tapasztalni.