Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Irodát bérelni

A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2013. március 12., 08:41-kor történt szerkesztése után volt. (Hogyan kell {{PAGENAME}}?)

Hogyan kell irodát bérelni?

Ha nincs pénzed, vagy nem akarsz saját irodát vásárolni, bérelj egyet. Ez a cikk segít abban, hogy kezdd el és hogyan csináld. Lehet iroda, tárgyaló, lakás vagy loft raktár - minden esetre köss egy szerződést is...

Lépések

  1. Akár ingatlanközvetítővel, akár magad, de keress egy a céljaidnak megfelelő irodahelyiséget. Megfelelő lesz, ha végig gondolod: i) lakóhelyedtől ne legyen túl messze, ii) legyen annyi szoba, egyéb helyiségek benne, amely minden célnak és az összes embernek elegendő, iii) legyen jó állapotú vagy gyorsan felújítható, iv) méltányos, előnyös szerződéssel vehesd bérbe, v) a pénztárcádnak megfelelő bérleti díjért.
  2. Ha hatékony vagy, és csak akkor akarsz irodáért fizetni, ha termelsz is, akkor bérelk tárgyalót vagy asztalt, ma már ez is lehetséges.
  3. Ha kinézted a megfelelő irodát, kezdd el a tárgyalásokat a bérbeadóval. A bérbeadó lehetőleg a tulajdonos legyen, ha nem tulajdonossal tárgyalsz, ellenőrizd, hogy joga van-e neked ajánlgatni az ingatlant, ezt még a tárgyalások elején kérdezd meg tőle (nem lesz ciki, de inkább kérdezz rá, semmint jogosulatlan személlyel bocsátkozz tárgyalásokba).
  4. Ha megállapodtatok mindenben, készítsetek egy bérleti szerződést. Ezt majd nézesd át egy ügyvéddel, mert az ingatlanviták sokba kerülhetnek. Nem árt előre gondolnod arra sem, hogy ha bármi közbe jön, hogyan tudnád felmondani a szerződést. Erre az ügyvédek jó tippeket adnak majd. A szerződésnek szólnia kell: a bérleti díjról, a kaucióról, a felmondásról, az átadás-átvételről és minden olyan kérdésről, ami neked fontos!
  5. A szerződés aláírása után ha eljön a birtokbaadás napja, vedd át az irodát, írd fel a mérőórák állását, irasd át a nevedre a közműórákat és használt rendeltetésszerűen. Előre beszéld meg azt is, hogy bevezetheted-e az internetet, telefont, tévét stb.

Tippek

  • Filozófia döntés lesz, hogy irodaházban, egy nagypolgári bérházban vagy éppen egy loft raktárban találod-e meg a helyedet. Ott keress, ahol jól érzed majd magadat munka közben is.
  • Előre döntsd el, hogy A, B, C kategóriás irodát keresel-e vagy más típusú bérleményt.
  • A szerződés aláírása előtt kérj egy tulajdoni lapot is az irodáról, így látod majd, hogy akivel szerződsz ő tulajdonos-e.
  • Anyagi lehetőségeidhez keress megfelelő irodát, később majd keresel nagyobbat vagy drágábbat, ha megy az üzlet, amihez ezt is bérbe vetted.


Amire szükséged lehet

  • Konkrétan tervezd meg, mit keresel, így könnyebb lesz a keresés.
  • Kell térkép, a kereséshez, ügyvéd a szerződéshez és pénz a kaució és az első havi díj fizetéséhez.
  • Kitartás, mert nem biztos hogy elsőre vagy hamar megtalálod álmaid irodáját.


Figyelmeztetések

  • Ha nem a tulajdonos az, akivel tárgyalsz a bérleményről, akkor csak óvatosan bocsátkozz a részletekbe. Kérj meghatalmazást, mielőtt aláírsz vele bármit. (A haszonélvezőt is látnod kell a tulajdoni lapon!)
  • A kauciót elveszíted, ha az irodát megrongálod. Vigyázz a használat során az ingatlanra.
  • Ha az iroda ingatlan jelzáloggal vagy más módon terhelt, beszélj az ügyvédeddel, hogy ebből lehet-e bajod, amíg bérled.

Kapcsolódó videók

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

DrnemethLAW.hu, HOB, Hogyankell, Kiscsillag