A mosószódát használni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bya (vitalap | szerkesztései) 2012. október 8., 13:48-kor történt szerkesztése után volt.
Hogyan kell a mosószódát használni?
Az intelligens mosószerek világában nem árt, ha néha visszanyúlunk nagyanyáink jól bevált praktikáihoz. A nátrium-karbonátot, azaz a mosószódát sós víz és mészkő keverékéből, szemcsés formában állítják elő. Vegyszermentes és környezetbarát tisztítószer. Kiváló tulajdonságai miatt a háztartás szinte minden területén bevethetjük. Persze ez sem fog helyettünk mosni vagy takarítani.
Lépések
A mosószódát használhatjuk:
- Ruhák mosásánál
- A fehér színű ruhákat csak a mosószódával is moshatjuk, amelynek köszönhetően azok még fehérebbek lesznek.
- A színes ruháknál fél adag mosószert és fél adag mosószódát használjunk.
- Akár kézzel, akár géppel mosunk, a mosószóda alkalmazásával ruháink puhábbak # Vízlágyítóként
- Ha célunk csak a kemény víz lágyítása a mosás során, akkor a mosószerhez kisebb mennyiségben adjunk mosószódát.
- Mosogatásnál
- Mosogatóvíznek készítsünk 5 liter forró vizet és adjunk hozzá 1 evőkanál mosószódát. Ebben a vízben hatékonyan távolíthatjuk el edényeink faláról a makacs foltokat.
- Takarításnál
- Általános felülettisztításhoz (például: törölgetés, felmosás) 3 liter meleg vízben oldjunk fel 1 evőkanál mosószódát.
- Erősen szennyeződött felületek tisztává súrolásához 1 liter forró vízhez adjunk 3 evőkanál mosószódát. Ezzel a vízzel és egy megfelelő szivaccsal könnyen eltüntethetjük a kifutott leves rászáradt nyomait a tűzhelyről, az olajcseppeket a csempéről, vagy a leégett ételmaradékot az edények aljáról. Ebben az oldatban áztathatunk zsíros konyharuhákat, rongyokat is.
- Tisztálkodásnál
- Kéz- és hajmosáshoz 5 liter meleg vízben oldjunk fel fél evőkanál mosószódát.
Tippek
- A mosószódát különböző kiszerelésekben forgalmazzák háztartási boltokban, környezetvédő egyesületeknél, bioboltokban és webáruházakban.
- A mosószóda pontos adagolása a mosásnál attól is függ, hogy ki mennyi mosószert és ruhát szokott általában tenni a gépbe.
- Ha a lefolyóba kerül mosószóda vagy olyan hideg víz, amelyben még nem oldódott fel a mosószóda, akkor ügyeljünk arra, hogy öntsünk utána meleg vizet, nehogy lerakodjon a mészkő a csövek oldalára és ez komoly problémákat okozzon a lefolyórendszerben.
Amire szükséged lehet
- mosószóda
Figyelmeztetések
- Fekete ruhák mosásánál ne használjunk mosószódát, mert a színűk miatt amúgy is kényes ruhák könnyen kifakulhatnak!
- A trisó nem egyenlő a mosószódával! A trisó a foszforsav nátriummal alkotott sója, amelynek tisztítószerként való alkalmazása nem ajánlott, ugyanis foszfáttartalma miatt egészségünkre és környezetünkre is káros.
Kapcsolódó videók
Kapcsolódó források, hivatkozások
- Saját tapasztalatok
- http://mososzoda.info/