Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Melltartót választani

A lap korábbi változatát látod, amilyen Bianka (vitalap | szerkesztései) 2012. január 25., 20:53-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell melltartót választani? == Sokszor úgy érezzük, hogy azokat a ruhadarabokat a legnehezebb kiválasztani, melyeket mások nap, mint nap látnak rajtunk. …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell melltartót választani?

Sokszor úgy érezzük, hogy azokat a ruhadarabokat a legnehezebb kiválasztani, melyeket mások nap, mint nap látnak rajtunk. Holott a legtöbbször pont, hogy az intim fehérneműk kiválasztása jelent problémát, melyek viselése olykor igen kényelmetlen lehet, ráadásul általában csak a legkülönlegesebb személyeknek, a legfontosabb pillatokban mutatjuk meg.

Lépések

  1. Mérd meg magad egy centivel! Két méretet kell figyelembe vennünk:
    1. Mellbőség mérete: ezt úgy tudjuk megmérni, ha a mérőszalagot a mellcsúcson vezetjük körbe, ügyelve arra, hogy hátul is a mell magasságában legyen.
    2. A másik a mell alatti méret, melynél ügyeljünk, hogy egyenes vonalban a mell alatti közvetlen vonalban vezessük végig a centi! A kosár besorolások egyik típusának alapja, hogy a mellcsúcsnál mért körméret és a mell alatt mért körméret különbsége, hogy alakul:
      1. ’A’ kosár: ha különbség kb. 13 cm
      2. ’B’ kosár: ha különbség kb. 15 cm
      3. ’C’ kosár: ha különbség kb. 17 cm
      4. ’D’ kosár: ha a különbség kb. 19 cm
      5. ’E’ kosár: ha a különbség kb. 21 cm
      6. ’F’ kosár: ha a különbség kb. 23 cm
      7. ’G’ kosár: ha a különbség kb. 25 cm
  2. A beírt méret nem szentírás! A legrosszabb metódus, ha valaki eltökélte, hogy ő márpedig tudja a melltartó méretét, és minden esetben ebbe a számozásba próbálja meg beletuszakolni magát, vagy éppen elviselni, hogy semmit sem tart a melltartó. Minden cég saját méretezést használ, ezért nem mindig ugyanaz a méret lesz számunkra ideális a különböző fazonú és márkájú fehérneműkből. Csak a tökéleteset válasszuk!
  3. Kérj segítséget a fehérnemű boltban a szakértő eladótól! Érdemes levetkőzni gátlásainkat, és egy olyan fehérnemű szaküzletbe menni vásárolni, ahol meg tudjuk kérni az eladót, hogy segítsen a helyes méret és fazon kiválasztásában. A megfelelő méret kiválasztásánál a legfontosabb szempont, hogy a mellek sem oldalt, sem pedig a kosár tetején nem türemkedhetnek ki.
  4. Vegyük figyelembe a mell irányát is! Ha széles a hát a melleket célszerű kívülről befelé nyomni, ha azonban a gravitáció jelent nagyobb problémát, akkor az alulról felfelé irányítás hozhat látványos eredményeket.
  5. Figyeljünk oda a melltartó alátámasztásra! Mely segít mellünk feszesen tartásában, és a hátízületeknek is fontos, hogy megfelelő kiképzésű fehérneműt viseljünk.
  6. Kerüljük a merevítő vasakat tartalmazó darabokat! Érdemes inkább olyan fehérneműt választani, melyben a merevítés gumis vagy valami egyéb módon van megoldva. A merevítőnek mindig szigorúan a mell alatt kell húzódnia, ezért ha egy kicsit is felcsúszik, akkor nagyobb méretet kell választanunk, de ez nem feltétlenül a körméretre vonatkozik, inkább a kosár méretre.

Tippek

  • Otthoni használatra, ha lehet, ne használjunk melltartót! Érdemes, esténként és hétvégenként az otthon töltött időben melltartó nélkül lennünk, mert ez segít megőrizni melleink feszességét hosszú távon.
  • Ma már nem csak az optikai mellnagyobbítás divatos, hanem olykor szükség van a mell „összehúzására” is, hogy ne tűnjön annyira méretesnek. Ehhez ma már kaphatók kicsinyítő melltartók, mely egy kosár mérettel kisebbnek tüntetik fel a mellet, anélkül, hogy kényelmetlen lenne viselésük. Ez kitűnő például olyan ruhadarabokhoz, melyek derékban tökéletesen állnak, mellben azonban nem érnek be valakin.
  • Ha éppen jelentős súlygyarapodás (pl. terhesség) vagy súlyvesztés (pl. fogyókúra) közben vagyunk, akkor mindenképpen érdemes folyamatosan ehhez igazítva új melltartókkal bővíteni ruhatárunkat.
  • Sportoláshoz természetesen külön melltartót, válasszunk speciálisan sportboltban megvásárolhatót, mely egyáltalán nem tartalmaz merevítőt, viszont kellően "szoros",ámde rugalmas ahhoz, hogy tartást biztosítson mozgás közben!

Amire szükséged lehet

  • Szakszerű segítség
  • Mérőeszköz (centi)

Figyelmeztetések

  • Egyes kutatók szerint a nem megfelelő melltartók, egészségügyi problémákhoz vezethetnek. A legnagyobb probléma, ha túl kicsi a kosara vagy körmérete a melltartónak, ezért folyamatos szorításban vannak melleink. A mellméretünkhöz képest szűk melltartó elszorítja a hajszálereket és vizesedést idézhet elő, a bő, kinyúlt darabok pedig nem tartanak, így egyáltalán nem töltik be funkciójukat. A másik probléma, ha több olyan eleme is van a fehérneműnek, ami miatt bőrünk folyamatos dörzsölésnek és irritációnak van kitéve.

Kapcsolódó források, hivatkozások