Leánybúcsút szervezni
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2011. november 29., 14:19-kor történt szerkesztése után volt. (→Tippek)
Hogyan kell leánybúcsút szervezni?
Chippendale fiú, pénisz alakú torta és petrezselyemárulás – általában ezek egy leánybúcsú kulcsszavai. Ugyan már, ennél lehetünk ötletesebbek!
Lépések
- Ki szervezi? Általában a menyasszony barátnői, esetleg testvére, kolléganői, unokatestvére stb.
- Kik viselik a költségeit? Általában mindenki fizet saját maga után, valamint a résztvevők összedobják a menyasszonyra eső részt. A lényeg, hogy ez minden résztvevő előtt előre tisztázva legyen.
- Milyen legyen? Először is mindig vegyük figyelembe a menyasszony karakterét. Egy igazi punk csaj nem biztos, hogy ugyanarra vágyik, mint egy csendes, otthonülős leányzó. De legfőképpen azt ne feledjük, hogy ez nem a MI bulink, tehát az, hogy NEKÜNK ez vagy az bejönne, még nem biztos, hogy az ünnepeltnek is.
- Fogj hozzá időben a szervezéshez, hiszen az utolsó pillanatban megtervezett lánybúcsúkban általában kevés az ötletesség.
- Kérj meg ismerősöket, akik segítenek! Ezek lehetnek azok, akik még részt fognak venni a lánybúcsún, de jó, ha olyanokkal is elbeszélgetsz, akik már szerveztek ilyet, vagy legalábbis részt vettek rajta.
- Kérdezd meg az ünnepeltet! Még lehet hagyni meglepetéseket a nagy bulira úgy is, ha kikérdezed kicsit a menyasszonyt, hogy mi az, amit biztosan nem szeretne, milyen típusú lánybúcsút képzelt el. Megkérheted arra is, hogy írjon egy listát, hogy kiket szeretne látni a lánybúcsúján, hiszen így biztosan nem marad ki senki, akihez ragaszkodik.
- Hol legyen? Ebben kulcskérdés például, hogy honnan jön az ünnepelt és a barátnők, hiszen előfordul, hogy az ország más-más részéről, esetleg különböző országokból kell összesereglenie a résztvevőknek.
- Milyen hosszú legyen? Ehhez el kell dönteni, hogy mit is szeretnétek, csak egy beszélgetős délutánt esti bulival vagy hosszú hétvégét például bécsi wellnessezéssel és városnézéssel (meg persze bulival...).
- Jobb, ha nem az esküvő előtti estére szervezitek a leánybúcsút, hogy a menyasszony top formában lehessen a nagy napon, és önfeledten tudja élvezni a bulit is.
- Dobjátok fel az alapötletet. Rendben, leánybúcsú, de lehet csinálni neki valami tematikát. Így nem muszáj mindenkinek egyenpólóban feszítenie (az ünnepeltnek természetesen rózsaszínben), hanem a tematika alapján is összeöltözhettek, így sokkal kreatívabb, ha például hippiknek vagy csajos sorozatok (Szex és New York, Született feleségek) szereplőinek öltöztök.
- Ha a menyasszony inkább otthonülős, akkor valakinél szervezzetek egy csajos, beszélgetős, meghitt estét.
Tippek
- Készítsetek egy egyedi albumot, amibe mindenki beleírhat valami jó vagy vicces tanácsot a menyasszonynak, esetleg felidézhet néhány régi emléket. Ha előre készültök kinyomtatott fényképekkel, azt is beleragaszthatjátok. Hagyjatok helyet a később bekerülő, leánybúcsús képeknek is.
- Jósold meg a jövőt! Szedjetek össze egy csomó magazint, és egy füzetbe a menyasszonynak egyfajta kollázst kell készítenie bizonyos témákban (hogyan képzeled el az életed 10 év múlva, milyennek képzeled el az első gyereked stb.). Érdekes lesz visszanézni 10-20 év múlva.
- Itt rengeteg ötletet találsz arra, hogy milyen játékokat tudtok játszani.
- Mindenképpen adjatok valami egyedi ajándékot.
- Ne felejtsétek, az egésznek a lényege, hogy együtt töltsetek barátnők egy (két, három...) kellemes napot az esküvő előtt.
- A szervező mindenkinek adja meg az elérhetőségeit.
- A meghívók kiküldésekor kérjünk meg mindenkit, hogy mindenképpen jelezzen vissza, hogy tud-e jönni.
Amire szükséged lehet
- kreativitás
- a menyasszony igényinek ismerete
Figyelmeztetések
- Ne felejtsétek, hogy egy-egy "húzós poén" nektek talán vicces, de ha menyasszony karaktere nem olyan, kellemetlenül érezheti magát, akár el is ronthatjátok a kedvét.