Benzines fűnyírót választani
A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2019. április 11., 06:47-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell benzines fűnyírót választani? == Nagyobb és egyenetlenebb füves területek gondozása esetén az elektromos fűnyíróval szemben a benzines lehet…”)
Hogyan kell benzines fűnyírót választani?
Nagyobb és egyenetlenebb füves területek gondozása esetén az elektromos fűnyíróval szemben a benzines lehet az optimális választás, de vajon mire érdemes odafigyelned a vásárlás előtt? Cikkünkben a benzines fűnyíró főbb paramétereinek ismertetése kapcsán erre adunk választ.
Lépések
- Vágásszélesség vagy más néven munkaszélesség: A nagyobb vágásszélességű gép a munkaidőt megrövidítve több füvet képes levágni egyszerre, azonban a szélesebb gépek általában nehezebbek is. Ezt mindenképpen érdemes átgondolnod.
- Vágási magasság: Önmagában sem mindegy, de talán a legfontosabb, hogy állítható legyen, lehetőség szerint legalább 3, de inkább 5 fokozatban, így a gyep rendberakása során is könnyebben alkalmazkodhatsz az aktuális terepviszonyokhoz.
- Teljesítmény: A fűnyírók teljesítménye széles skálán mozog, nagyjából 1000 W-tól akár 4000 W-ig. A belépőkategóriás fűnyírók (1000 W) legfeljebb 150 m2 gondozására alkalmasak, de egy 1500 W-os termék akár egy 400 m2-es területre is elegendő.
- Helytakarékos tárolás: A fűnyíró az év nagy részében pihen, éppen ezért jól jöhetnek az olyan frappáns megoldások, mint például az összecsukható tolókar, melynek köszönhetően a fűnyíró helytakarékosan tárolható, s persze könnyedén is szállítható.
- Kereket, de milyet? Minél inkább egyenetlen a talaj, annál nagyobbat, s persze minél nehezebb a fűnyíró, annál inkább meghajtottat. Ez utóbbi biztosítja, hogy a fűnyíró kis rásegítéssel ugyan, de önerőből is mozogjon, ami a nagyobb teljesítményű, és így nehezebb benzines változatok esetében már elengedhetetlen. Fontos, hogy golyóscsapágyazott legyen, hiszen ezáltal könnyebben gördül.
- Négyütemű vagy kétütemű? Alapvetően inkább a négyütemű benzinmotoros az ajánlott. Ezek ugyan valamivel drágábbak, de használatuk sokkal egyszerűbb. Nem kell például tankoláskor a megfelelő mennyiségű olaj bekeveréséről gondoskodni, gyakorlatilag azonnal használhatók.
Tippek
- Ne csak vágjon, gyűjtsön is! Aki manapság fűnyíró vásárlására adja a fejét, valószínűleg találkozni fog 3 az 1-ben vagy 4 az 1-ben funkció megjelöléssel. Utóbbiakból könnyedén következtethetsz arra, hogy mit is tud az adott termék. A fűnyírónak két tulajdonsággal biztosan kell rendelkeznie (vágás, fűgyűjtés/oldalkidobás), az extrát többnyire a mulcsozás (a pengék profilja és a ház különleges kialakítása a vágótérben olyan légáramlatot kelt, mely a kaszálékot újra és újra visszatereli a penge forgási sávjába mindaddig, amíg az finom darabokban vissza nem hullik a gyepre, így a lenyírt fűszálak idővel szó szerint eltűnnek) jelenti.
- Ha nem oldalkidobós, hanem fűgyűjtős termék mellett döntesz, minimum 30, de inkább 40 liter és afölötti kapacitásút válassz.
Amire szükséged lehet
- Nagy füves terület, pl. egy kert
- Benzin
- Benzinkanna
- Olaj
Figyelmeztetések
- Fűnyírót nem vásárol minden nap az ember, érdemes megbízható márkát választanod, s olyan szakáruházban vásárolnod, ahol min. 1 éves garancia jár a fűnyíró mellé.