Rendszert teremteni a dolgaid között
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Bauhaus (vitalap | szerkesztései) 2016. január 18., 23:12-kor történt szerkesztése után volt.
Hogyan kell Rendszert teremteni a dolgaid között?
Mindig jól jön a rendszer a háznál! Akár a lakásban a gyerekek játékai közt, a pincében egyre gyűlő, kiselejtezett holmiknál vagy az irodában, könnyebb az élet, ha azonnal megtaláljuk azt, amit keresünk. Ennek kialakításához megfelelő tárolókra van szükségünk.
Lépések
- Először is határozzuk meg, hová helyeznénk el a tárolókat. A rendelkezésre álló hely függvényében kell majd kiválasztanunk a megfelelő méretet és stílust.
- Az otthonunkon belül a tároló esztétikai funkcióval is bír, így nem mindegy, milyen minőségűt veszünk. Ilyen esetekben jó választás lehet egy rattan- vagy rattan hatású kosár, mely több színben kapható, így van lehetőségünk kiválasztani azt, amelyik legjobban illik az életterünkhöz. Különböző méretekben gyártják, így nem kell aggódnunk amiatt, hogy befér-e a kiszemelt helyre. Modern dizájnjával jól passzol a fürdőszobába, hálószobába, de akár a nappaliba is.
- Nagy súlyú dolgoknál megfelelő erősségű tárolókra lesz szükségünk. Erre a célra tökéletesen alkalmasak a különböző rekeszek, mely rendkívül strapabíróak, így könnyedén megbirkóznak a kihívással. Úgy alakították ki őket, hogy nehéz terhek cipelésekor is jó fogásuk legyen, ezért szállításra is kiválóan alkalmas. Az összecsukható rekeszeket pedig, ha nem használjuk, egyszerűen összecsukhatjuk, kis helyen is tárolhatjuk.
- Modern és letisztult megoldás a görgős tároló, mely irodákba, műhelyekbe illik leginkább. Rendkívül helytakarékos megoldást nyújt, ugyanis rekeszekből áll, melyeket igényeinkhez mérten egymás tetejére építhetünk, vagy szétszedhetjük őket. Gyorsan és könnyen mozog a térben, az aljára szerelt görgőkkel oda guríthatjuk, ahol a legkényelmesebben elfér. Mivel vertikálisan építkezik, nem kell plusz helyet teremtenünk számára, ha bővíteni szeretnénk a tárolási felületet.
- Ha nincs konkrét elképzelésünk arról, hova tennénk vagy mire használnánk a tárolót, vagy épp túl sok ötletünk van rá, érdemes egy „univerzális” modellt választanunk. Ilyenkor legjobb, ha a semlegességre törekszünk. Tökéletes választás ilyenkor egy átlátszó, műanyag tárolódoboz. Semleges hatása miatt a ház bármely részében megállja a helyét. Több darabot is biztonságosan egymásra helyezhetünk, így rendkívül helytakarékos megoldást nyújtanak. Nagy előnyük, hogy anélkül is megbizonyosodhatunk a tartalmukról, hogy ki kellene nyitnunk. Tehát nem kell minden egyes alkalommal lebontanunk a „várunkat”, ha valamit keresünk. Éppen ezért ideális választás például gardróbba, ahol kis helyen kell tárolnunk sok dolgot. Amiatt sem kell aggódnunk, hogy el fog-e férni a doboz: különféle méretekben kapható, így könnyedén megtalálhatjuk a szobába leginkább illő darabot.
Tippek
- Érdemes a vásárlás előtt pontosan lemérnünk azt a helyet, ahová a tárolót tesszük. Ha nem tudjuk pontosan, mennyi hely áll rendelkezésünkre, inkább kisebb tárolókból vegyünk többet, így később kedvünk szerint pakolhatjuk őket.
- Fedéllel rendelkező tárolók esetén győződjünk meg arról, hogy a fedél megfelelően zár.
- A tároló kiválasztásánál érdemes a környezetet is figyelembe venni. Kültéri használatra inkább vízálló, strapabíró darabokat érdemes választanunk.
Figyelmeztetések
- Lehetőleg ne hajlított háttal emeljük meg a megpakolt tárolókat. Kevésbé terheli meg a derekat és a gerincet, ha leguggolunk a tárolóhoz, majd egyenes háttal emeljük fel a kívánt magasságig. Emelés előtt mindenképpen próbáljuk ki, tényleg elbírjuk-e a súlyt.
- Csak annyira pakoljuk meg a tárolót, hogy még elbírja magát. Károsodhat vagy akár össze is törhet, ha túl nagy terhelésnek vetjük alá.
- Nem érdemes túl sokat egymás tetejére állítani. Veszélyesnek bizonyulhatnak, főleg kisgyermekek közelében.