„A gyerekcipőt strapabíróvá tenni” változatai közötti eltérés
Innen: Hogyankell.hu
Bya (vitalap | szerkesztései) (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell a gyerekcipőt strapabíróvá tenni? == A szülőknek gyakran gondot okoz, hogy apróságuk a sok szaladgálás, esés-kelés, csúszás-mászás, kismoto…”) |
(Nincs különbség)
|
A lap 2012. november 2., 11:08-kori változata
Hogyan kell a gyerekcipőt strapabíróvá tenni?
A szülőknek gyakran gondot okoz, hogy apróságuk a sok szaladgálás, esés-kelés, csúszás-mászás, kismotorozás vagy biciklizés miatt elkoptatja a cipője orrát. A folyamatos használat következtében pedig idővel egy hatalmas lyuk fog tátongani a lábbeli elején, amit így már nem is lehet ráadni a gyermekre. Egy aktívabb gyerkőc esetében hetente lehetne új cipőt vásárolni. Van azonban egy igazán ötletes és költséghatékony megoldás arra, hogy hogyan tegyük strapabíróvá a lurkók lábbelijét.
Lépések
- Válasszuk ki, hogy melyik cipőt szeretnénk megerősíteni a kinti játékokhoz! Érdemes azt a sokszor igénybe vett cipőt kiválasztani, amelyet a gyerek általában akkor hord, amikor kint az udvaron, a játszótéren vagy az utcán futkározik, kismotorozik.
- Szerezzünk be a cipő színével azonos, vastagabb bőrdarabot! Régi táskából, mellényből vagy kesztyűből is kivághatunk egy kisebb darabot. Ha otthon nem találunk megfelelő bőrt, akkor szakboltokban vásárolhatunk, esetleg cipésztől vagy varrónőtől is kérhetünk. A bőrből a cipő orrának formájához igazodó darabot (lehet ellipszis, félkör vagy téglalap) kell vágnunk, amelyből természetesen kettőre lesz szükségünk.
- Keressünk egy fémdarabot! A garázsban, a szerszámoskamrában vagy egy szerelőműhelyben kerülhet ilyen a lábunk elé. Mindegy, hogy milyen funkciót töltött be eredetileg, a lényeg az, hogy puha fémből legyen, kicsi legyen és kettő legyen belőle. Ha nem találunk két egyforma darabot, akkor keressünk egy nagyobbat, amit aztán két részre vágjunk szét. A legpraktikusabb talán egy kör alakú fém-alátét lenne, hiszen ezt egyszerűen kettévágjuk, és így két egyforma félkört kapunk, amelyek a formájuk miatt a cipő orrához is jobban illeszkednek.
- Ragasszuk fel a cipő orrára a bőrdarabot! Ehhez speciális, kifejezetten bőr ragasztására alkalmas, vagy erős univerzális ragasztót használjunk. Egy megfelelő (például pontosan erre a célra kialakított) eszköz segítségével szorítsuk össze a ragasztást, és hagyjuk megszáradni.
- Ragasszuk fel a bőrdarabra a fémdarabot! Ha szükséges, akkor előbb a puha fémet simítgassuk, igazgassuk rá a bőrre, majd ezután ténylegesen is ragasszuk rá fém ragasztására alkalmas, vagy nagyon erős univerzális ragasztóval. Egy megfelelő eszköz segítségével érdemes ezt a ragasztást is összeszorítani, így biztosan jól fog rögzülni a bőrből és fémből álló cipőorr.
- Adjuk rá a lurkóra az egyedi cipőt, ha például éppen kismotorozni indul! Esztétikailag nem feltétlenül ez lesz a legszebb cipő, de a célnak meg fog felelni, és az örömteli játéknak sem fog véget vetni egy, a cipő orrán kikandikáló apró lábujj.
Tippek
- A bőrdarabra azért van szükségünk, mert kell egy alátét, amire a fémet ragasztjuk. Ha egyszerűen a cipőre ragasztanánk a fémet, akkor az nem lenne olyan tartós. A fém mellett lévő részek ugyanúgy kopnának, így viszont van egy kiemelkedés, amely egyfajta akadályként segít abban, hogy ne kophasson közvetlenül a cipő orra.
- Szerencsés esetben találunk ellipszis alakú fémdarabot, amely formája révén talán a legjobban illeszkedik a cipő orrához.
- Ha jól végeztük munkánkat, akkor olyan lesz a cipő, mintha boltban vásároltuk volna. Fiúcipő esetében még vagány megjelenést is kölcsönözhetünk neki.
Amire szükséged lehet
- megóvni kívánt cipő
- cipő színéhez igazodó bőrcsík
- fémdarab
- vágóeszköz
- erős ragasztó
- ragasztott felület rögzítésére alkalmas eszköz
Figyelmeztetések
- Óvatosan bánjunk az eszközökkel, például amikor megfelelő formára kell vágnunk a bőr- vagy a fémdarabot!
- Figyelmesen olvassuk el a ragasztóhoz mellékelt utasításokat! Tartsuk be például az előírt száradási időt!
Kapcsolódó források, hivatkozások
- Saját ötlet, saját tapasztalatok