Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
nincs szerkesztési összefoglaló
== Lépések ==
# '''Jelöljünk ki a hibás rész körül egy négyzetet, majd fogjuk meg a kis fűrészünket vagy késünket, és kezdjük el körbevágni.''' Azért a négyzetet javasoljuk, mert majd a pótlást így lesz könnyebb beilleszteni. Márpedig a hatékonyság a házi munkálatok kulcsszava, így ne formátlan, furcsa alakú izét vágjunk ki, mert nehéz lesz később a rögzítés. Olyan méretűre vágjuk, amelyet jól tud kezelni a fűrész, de azért ne legyen túl nagy a lyuk!
# '''Tisztítsuk meg a lyuk széleit!''' A vágás után maradnak apró papírdarabok, kis gipszmorzsák, amelyek odaragadnak. Ezeket egy kis sniccerrel tüntethetjük el. Ha már egyenes és sima a felület, fogjunk egy nedves rongyot, és tisztítsuk le a széleket, hogy a por se üljön meg rajta.
# '''Fogjunk egy vékony fa lapot, amelyet a kivágott lyuk teteje felett és alja alatt csavarral rögzítünk hátul a gipszkartonhoz.''' Süllyesztett fejű csavart használjunk. Mielőtt a csavart bevinnénk, fogjuk a csillagcsavarhúzót és egyszer-kétszer forgassuk meg a csavar bemeneténél. Így a csavarfej jobban belesüllyed a gipszkarton anyagába, és nem áll ki később, amikor a glettet és a festéket felvisszük rá.
# '''A munka végé felé közeledve először is vegyük elő a csiszolópapírt, amely már 5 résszel ezelőtt várni kezdte, hogy végre munkába álljon.''' Szép egyenletes felületet kell elérnünk a javítási területen vele, így aztán végezzünk alapos munkát.
# '''Most jön a glettelés második rétege.''' Ez azonban legyen 15-20 centivel nagyobb minden irányban az első rétegnél. Itt már az a cél, hogy eltakarjuk a javítás javításának a nyomait, és közben a felület ugyanolyan laposnak tűnjön, mint a mellette húzódó többi fal. Vagyis itt több anyagot is kell használnunk. A száradási idő ugyanannyi, mint az első esetben.
# '''Most következhet a második csiszolás, amelyet közepesen finom smirglivel kell elvégeznünk.''' Körkörös mozdulatokkal dolgozzunk, és vigyázzunk, hogy nehogy túlcsiszoljuk a dolgot. Időnként simítsuk végig a falat puszta kézzel, mert így tudjuk a legjobban megállapítani, jó munkát végeztünk el.
# '''Ha megfelelő a felület, jöhet az alapozó, majd a végső festékréteg.'''
== Tippek ==
* Csiszolásnál körkörös mozdulatokkal dolgozzunk, és vigyázzunk, hogy nehogy túlcsiszoljuk a falat.
== Amire szükséged lehet ==
* Csillag csavarhúzó
* Glett
== Figyelmeztetések ==
* A hiba körüli részt olyan méretűre vágjuk, amelyet jól tud kezelni a fűrész, de azért ne legyen túl nagy a lyuk!
== Kapcsolódó videók ==
<youtube>K3n4wa4YMak</youtube>
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
* [http://blog.polifarbe.hu/2011/11/gipszkarton-javitas-1-a-szerszamok Milyen szerszámokra lesz szükség?]
* [http://blog.polifarbe.hu/2011/11/gipszkarton-javitas-4-nyomaink-elfedese Gipszkarton festése]
* [http://blog.polifarbe.hu/2011/11/gipszkarton-javitas-5-most-mar-tenyleg-itt-a-vege Gipszkarton javításának utómunkálatai]
[[Kategória:Otthon-kert]]
[[Kategória:Otthon-kert]]