„Fellebbezni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Lépések)
(Tippek)
21. sor: 21. sor:
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
  
MEGJEGYZÉS: Add meg a tippeket, amik segítik az olvasót a megvalósítás során. Minden új tippet egy csillaggal (*) kezd! Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!
+
* Sose késd le a fellebbezési határidőt!
  
* Első tipp
+
* Ha nem kötelező a jogi képviselő, akkor is hasznos lehet egy ügyvéd véleménye. Keress barátaid, ismerőseid között olyan jogászt, aki ingyen is szívesen ad tanácsot. Ha nincs ilyen, manapság már a neten is könnyen találhatsz fellebbezésekkel foglalkozó ügyvédet.
  
 +
* Mindig szépen tagolt, jól formázott, érthető iratot gyárts, mert kicsit ez is olyan mint az iskolai dolgozat: bár jó amit írsz, de gagyi formában és helyesírási hibáktól hemzsegően teszed, rossz benyomást keltesz magadról az elbíráló szervben, és a másik fél is hibát fog keresni a beadványodban.
 +
 +
* Mindig győződj meg arról, hogy lehetséges-e a fellebbezés az adott döntés ellen, Léteznek ugyanis fellebbezéssel nem támadható végzések is.
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==

A lap 2012. február 15., 09:44-kori változata

Hogyan kell Fellebbezni?

Nem mindig tetszik az embernek a hatóságtól kézhez vett határozat, vagy a bírósági ítélet, amiben elutasították a keresetet. Ezek ellen lehet fellebbezni. No de hogyan kell jól?

Lépések

1. Fellebbezés készítésekor mindig legyen előtted az az irat, ami ellen a fellebbezést készíted. Sose az emlékeidre hagyatkozz, hanem mindig a konkrét szövegből indulj ki. Általában a határozat, döntés rendelkező részének végén olvashatod, hogy lehet-e ellene fellebbezni és ha igen, hány napon belül és melyik szervnél kell azt beadni.

2. Ha végig olvastad a határozatot, dőlj hátra és fogalmazd meg a lehető legkonkrétabban, hogy mi a bajod a kézhez vett iratban olvasottakkal. Ha ezt sikerült gondolatokba öntened, no ezt kellene szépen, magyarul, helyesírási hibáktól mentesen leírnod. Erre is van néhány szabály:

2.1 Mindig írd le először, hogy mit olvastál ki a döntésből, és az rád nézve miben sérelmes, miért nem találod azt elfogadhatónak. Kezdd a legalapvetőbb kifogással, ami számodra a legsérelmesebb.

2.2 Ezután alaposan, lehetőleg értelmes pontokba szedve szedve sorold fel mindazokat az indokokat, érveket is, amelyek szerinted megalapozzák az igazadat.

2.3 Fogalmazd meg, hogy miben szeretnéd megváltoztatni a határozatot, és miért. Ezt jogszabállyal is meg kell erősítened.

3. Ha leírtad a legfontosabbakat, máris látni fogod: ez nem is olyan egyszerű. Ideje eldöntened, hogy a fellebbezésedet magad is tudod-e intézni vagy kötelező a jogi képviselőt igénybe venned ehhez. Ha igen, konzultálj fellebbezésekben jártas ügyvéddel. Ha neki átadod a konzultáción a fentiek szerint megírt tervezetedet, már annak is nagy haszna lesz, mert az ügyvéd látja majd, mit is szeretnél és miért.

4. Jogi képviselővel vagy anélkül mindig határidőben add be a kék tintával aláírt, dátummal is mindig ellátott fellebbezésedet. Ezt megteheted személyesen az illetékes szervnél (hatóság, bíróság), vagy postai úton.

Tippek

  • Sose késd le a fellebbezési határidőt!
  • Ha nem kötelező a jogi képviselő, akkor is hasznos lehet egy ügyvéd véleménye. Keress barátaid, ismerőseid között olyan jogászt, aki ingyen is szívesen ad tanácsot. Ha nincs ilyen, manapság már a neten is könnyen találhatsz fellebbezésekkel foglalkozó ügyvédet.
  • Mindig szépen tagolt, jól formázott, érthető iratot gyárts, mert kicsit ez is olyan mint az iskolai dolgozat: bár jó amit írsz, de gagyi formában és helyesírási hibáktól hemzsegően teszed, rossz benyomást keltesz magadról az elbíráló szervben, és a másik fél is hibát fog keresni a beadványodban.
  • Mindig győződj meg arról, hogy lehetséges-e a fellebbezés az adott döntés ellen, Léteznek ugyanis fellebbezéssel nem támadható végzések is.

Amire szükséged lehet

MEGJEGYZÉS: Sorold fel azokat a dolgokat, amire szükség van a megvalósítás során. Minden szükséges eszközt új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!

  • Első szükséges dolog


Figyelmeztetések

MEGJEGYZÉS: Amennyiben szeretnéd az olvasókat figyelmeztetni valamire a témával kapcsolatban, azt itt tudod megtenni. Minden figyelmeztetést új sorba írj, az elején egy csillaggal (*). Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!

  • Első figyelmeztetés

Kapcsolódó videók

MEGJEGYZÉS: Ha találsz a témához kapcsolódó Youtube videót, akkor azt itt tudod befűzni az oldalba. Ehhez nem kell más tenned, mint az „IDE” szó helyett beírnod a kiválasztott Youtube videó egyedi kódját!


Kapcsolódó források, hivatkozások

MEGJEGYZÉS: Az alábbi minta alapján add meg azokat a webcímeket és a hozzájuk tartozó rövid leírást, amit forrásként használtál, illetve szorosan a témához kapcsolódnak. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!


Az oldal szerzői

BoglarkaS, DrnemethLAW.hu, Kiscsillag