2 941 bájt hozzáadva,
2012. január 4., 11:39 == Hogyan kell WordPress motort manuálisan frissíteni? ==
Habár a WordPress az adminisztrációs felületen keresztül automatikusan is frissíthető, előfordul, hogy a szerverbeállítások miatt csak manuálisan lehet áttérni a legújabb verzióra. Ne ess kétségbe, a művelet mindössze 10 perces vesz igénybe, de mielőtt nekilátsz, mindenképpen készíts biztonsági másolatot!
== Lépések ==
# '''Lépj be az adminisztrációs felületre a login neveddel és jelszavaddal.'''
# '''Készítsd biztonsági mentést az adatbázisról.''' Kattints az Eszközök menü Export funkciójára, majd az Export fájl mentése gombra. Ezt követően a rendszer XML formátumban lementi a WordPressben található bejegyzéseket. Ezzel párhuzamosan készíts biztonsági másolatot a szerveren tárolt teljes WordPress mappáról.
# '''Kattints a Frissítés telepítése linkre.''' Amennyiben elérhető új WordPress verzió, azt az adminisztrációs felület felső részén látni fogod.
# '''A manuális frissítéshez először töltsd le a legújabb verziót.''' Ha sikerült a letöltés, csomagold ki a kliens gépre (tehát nem közvetlenül a webszerverre).
#''' Egy ftp klienssel lépj be a WordPress alaú weboldalad webszerverére.'''
# '''Töröld a wp-inculdes és wp-admin nevű mappákat.'''
# '''Az ftp programmal a gépedről másold fel az új wp-includes és wp-admin mappákat''', természetesen a tartalmukkal együtt.
# '''Lépj be a kliens gépen és a szerveren a wp-content mappába, majd az újabb verziót könyvtárának tartalmát másold át a webszerverre. A korábbi wp-content mappát semmiképpen se töröld.'''
# '''Töltsd fel a gyökérkönyvtárban lévő fájlokat a webszerverre.''' Az ftp kliens rá fog kérdezni, hogy felülírja-e a létező fájlokat, kattints az igen-re.
# '''Lépj be ismét a WordPress admin felületére, majd frissítsd az adatbázist.''' Ez a lehetőség a belépés után automatikusan megjelenik. Készen is vagy.
== Tippek ==
* A WordPress motort érdemes rendszeresen frissíteni, mert így újabb alapfunkciókat és számos új, a korábbi változatokon nem feltétlenül működő kiegészítő modullal bővítheted blogodat, weboldaladat.
== Amire szükséged lehet ==
* Ftp kliens
* Felhasználó név és jelszó
* Némi webszerver-kezelési ismeret
== Figyelmeztetések ==
* Ha egyedi, vagyis általad módosított nyelv fájlt használsz, akkor a wp-includes/languages nevű mappád ne írd felül, mert így elvesznek a módosításaid.
* Ha testre szabtad a default vagy classic témát és ezt használod, akkor ezeket ne írd felül, különben elvesznek a módosításaid. A frissítésekben ezek a témák egyébként jellemzően már nincsenek benne, csak az újabb skin-ek.
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
* [http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress A WordsPress motor frissítése]
[[Kategória:Internet]]