Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

A vasaló talpát megtisztítani

4 142 bájt hozzáadva, 2015. szeptember 29., 18:17
Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell a vasaló talpát megtiszítani? == right|250px Ha nem megfelelően tároljuk, illetve használjuk a vasalónkat, akkor abban a kelle…”
== Hogyan kell a vasaló talpát megtiszítani? ==

[[Fájl:Vasaló.jpg|right|250px]] Ha nem megfelelően tároljuk, illetve használjuk a vasalónkat, akkor abban a kellemetlen élményben lehet részünk, hogy a vasaló nyomot hagy a ruhán. Éppen ezért időnként takarítsuk át a talpát a következő módszerek segítségével.


== Lépések ==

#'''Tisztítsd a vasalótalpat hidegen:'''
#* Ha nem teflon bevonatú a vasalód, akkor: kend be vékonyan olajjal, majd hints rá egy pici sót vagy homokot. Suvickold át egy ronggyal, hogy a massza leszedje a szennyeződéseket. Ahhoz, hogy utána nyugodtan vasalhass kényesebb anyagokat is, még egyszer töröld át a talpat egy másik ronggyal. Ezt követően még egyszer vasalj át egy már nem használt ruhadarabot. Végeredményként egy tiszta, fényes vasalótalpat fogsz kapni.
#* Teflon bevonatú talp esetén kiváló módszer a fehér fogkrém használata. Egyszerűen csak kend be vele, és egy szivaccsal töröld át.
#'''Tisztítsd a vasalótalpat melegen:'''
#* Ha nem teflonos a vasaló, akkor nedvesíts be egy törlőkendőt vagy vattát, és erre szórd rá a sót vagy homokot. Nem kell sok belőle. Óvatosan dörzsöld át a tisztítandó felületet, majd töröld le róla a só-, ill. homokszemcséket.
#* A nagymamák csodafegyvere, az ecetes só is remekül beválik. Keverd őket össze egyenlő arányban, majd langyosítsd fel. Vidd fel vékonyan a vasaló talpára, majd egy szivacs puhábbik felével törölgesd át. Miután végeztél, langyos, tiszta vizes ronggyal mosogasd át. Teflon bevonat esetén a sót hagyd ki a képletből, csak ecettel dolgozz!
#* Az ecetet úgy is használhatod, hogy a még langyos vasalót beleteszed egy peremes edénybe, majd annyi 20%-os töménységű háztartási ecetet önts bele, hogy éppen ellepje a vasaló talpát. Áztasd benne pár órán át, majd pár mozdulattal töröld le róla a szennyeződéseket.
#* Szódabikarbónával is remek eredményt érhetsz el. Csak keverj össze 2 evőkanálnyit egy evőkanál vízzel, és kend egyenletesen a talpra. Nedves ronggyal töröld át az egészet. Vattával a vasalótalp apró lyukaiba jutott masszát is ki tudod szedni. Ezt követően tölts a víztárolójába desztillált vizet, majd a legmagasabb fokozaton vasalj vele néhány percig valami rossz ruhát. Ha végeztél, várd meg míg kihűl, a tartályt pedig ürítsd ki.


== Tippek ==

* Megelőzésként és a talp védelmére használj gyertyaviaszt. Módja, hogy olvassz fel fehér gyertyaviaszt egy edényben. Közben melegítsd fel langyosra a vasaló talpát. Vegyél elő egy gyapjúrongyot, éppen csak mártsd bele, majd dörzsöld át vele a talpat. Ezt követően körültekintően vasalj át vele egy rossz ruhadarabot. A művelet előnye, hogy tiszta lesz a vasalód, emellett pedig jobban fog csúszni, ugyanis a viasz védőréteget képez rajta.


== Amire szükséged lehet ==

* vasaló
* desztillált víz
* szódabikarbóna, ecet, só, homok, fehér gyertyaviasz
* nedves törlőkendő, rongydarab, vatta


== Figyelmeztetések ==

* Nagyon fontos, hogy helyesen használd a vasalód: adott anyagú ruhadarabokat csak a megadott hőmérsékleten vasalj. A zipzárakat, gombokat, flittereket, pólókon lévő nyomott mintákat pedig mindig kerüld ki a vasaló talpával.
* A talpat sosem szabad késsel vagy más éles tárggyal kapargatni, mert maradandó karcolásokat okozol a felületén és használhatatlanná is válhat.
* Használat után mindig ürítsd ki a vasaló víztartályát, hogy sokáig tiszta maradjon a vasaló talpa.


== Kapcsolódó források, hivatkozások ==

* [http://www.szephazak.hu/lakberendezesi-tippek/vasalotalp-karcmentesen/536/ Vasalótalp tisztítási praktikák]
* [http://www.evamagazin.hu/mai_tipp_otthon/27719_igy_lesz_ujra_tiszta_a_vasalod_talpa.html Hogyan kell vasalótalpat tisztítani?]
* [http://www.femina.hu/otthon/igy_tuntesd_el_a_makacs_ragacsot_a_vasalo_talparol_5_perc_alatt Hogyan kell 5 perc alatt a vasalótalpat megtisztítani?]

[[Kategória:Otthon-kert]]
[[Kategória:Számítástechnika-műszaki-cikkek]]
966
szerkesztés