„Sátrat választani” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell sátrat választani? == A természetjárás és kikapcsolódás egyik szórakoztató módja a sátorozás. Legyen szó családi vagy baráti kirándulásr…”)
(Nincs különbség)

A lap 2014. november 30., 17:28-kori változata

Hogyan kell sátrat választani?

A természetjárás és kikapcsolódás egyik szórakoztató módja a sátorozás. Legyen szó családi vagy baráti kirándulásról egy közös, jól sikerült sátorozás felejthetetlen élmény mindenki számára. De mire kell odafigyelni, amikor meg akarod találni a számodra megfelelő sátrat?


Lépések

  1. A sátor kiválasztása előtt gondolj végig néhány szempontot, mely alapján ki tudod választani, hogy milyen sátorra van szükséged.
  2. Gondold át, hogy hány főre veszed a sátrat. Nézd végig, hogy hosszú távon mikor fogod használni a sátrat. Utazásaid során inkább egyedül, vagy csapatban szoktál e mozogni? A sátor méreténél az alapterület nagyságára és a férőhelyek számára vonatkozó adatokat nézd meg.
  3. Vedd figyelembe, hogy milyen időjárásnál használod a sátrat.Alapszabály, hogy mindig a várható legdurvább időjárásra készülj. A sátrat fog számodra menedéket biztosítani, így érdemes felkészülni minden eshetőségre.
    • Ha nagy páratartalmú helyeken túrázol, akkor fontos a megfelelő ventilláció. A sátornak legyen nagy ablaka, tetőszellőzője és hálós ajtaja.
    • Ha inkább esős időben használod a sátrat, akkor mindenképpen kétrétegű sátrat válassz, melynél kisebb a beázás kockázata.
    • Ha nem csak nyáron szeretnél sátorozni, akkor a 4 évszakos sátrak közül kell választanos, mely akár egy téli viharban is meg állja a helyét.
  4. Mérd fel, hogy mekkora a számodra megfelelő sátorsúly. Fontos, hogy a sátor mérete és súlya egyensúlyban legyen. Általában a küszöbérték 2 kg/fő, tehát pl. egy 2 személyes sátor ne legyen több 4 kg-nál. A sátor súlyát minden termék esetében jelzik a tájékoztatóban.
  5. Ellenőrizd, hogy milyen gyorsan tudod felállítani a sátrat.'Félkövér szöveg'Manapság előtérbe kerülnek a minél könnyebben felállítható sátrak, hiszen sokszor kevés idő marad a sátor felállítására. Nézz körbe a választékok között, és keresd meg a számodra legszimpatikusabb megoldást.


Tippek

  • A sátor méreténél kalkulálj a csomagokkal is. Ha többen használjátok, érdemes olyan sátrat választanod, ahol előtér is van.
  • Ha átlagnál magasabb túrázó vagy, akkor olyan sátrat válassz, melynek padlóhossza legalább 220-230 cm.
  • Utazáskor a sátor kellékeit akár szét is lehet osztani az útitársak között, így nem kell egyedül cipekedned.
  • Mielőtt megveszed a sátrat érdemes megnézned kicsomagolva, amennyiben erre a boltban lehetőséged van, akár felállítva is.
  • Az új sátradat az első túrázás előtt mindenképpen állítsd fel otthon. A gyakorlat hatalmas segítség lesz, ha éppen sötétedéskor vagy egy vihar előtt kell gyorsan felállítanod a sátrat.


Amire szükséged lehet

  • Saját elképzelés az igényeidről a sátradat illetően
  • Eladó segítsége
  • Egy kísérő, együtt könnyebben megy a vásárlás


Figyelmeztetések

  • Ha a sátrad tartós, erős napsugárzásnak van kitéve, fedd le valamivel, mert hamar kifakulhat és károsodhat az anyaga.
  • Ha stabilabb sátrat szeretnél, mindenképpen a cövekkel rögzíthető fajtát válaszd. Ennek alapját cövekkel erősíted a földbe, ezáltal sokkal ellenállóbb lesz az szél vagy egyéb időjárási viszontagságokkal szemben.


Kapcsolódó források, hivatkozások

MEGJEGYZÉS: Az alábbi minta alapján add meg azokat a webcímeket és a hozzájuk tartozó rövid leírást, amit forrásként használtál, illetve szorosan a témához kapcsolódnak. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!


Az oldal szerzői

BoglarkaS, Gycsutk