Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
[[Fájl:Compass-modell1.jpg]]
# '''Dicsérj''': aki kitudja hangsúlyozni és előtérbe helyezni a dolgozók sikereit , mint a saját sikerei elésikereit, az mindig nagyobb tekintélynek és tiszteletnek fog örvendeni, mint aki állandóan csak a hibákat keresi. Minden nap keresd a dolgozókban a pozitív, kreatív és motiválandó tulajdonságokat, és díjazd őket egy dicsérő, elismerő szóval, mondattal. Adj nekik hitelt és hitet, hogy sikeresek a munkájukban és jól csinálják azt ami feladatokat adsz a számukra. Sose a negatív és sikertelen lépésekre koncentrálj, inkább keresd mindig, minden beosztottban az erős készségeket, amikkel kiemelkedően teljesíthetnek. Próbáld megismerni minden munkatársad, és találd meg bennük egyénenként az erősségeket. Értékeld és ismerd el a dolgozóid, hogy hasznosnak és eredményesnek érezzék magukat, így számukra nem kényszer és kötelezettség lesz a munka, hanem annál inkább élvezet. Meglátod, ha eszerint tevékenykedsz, elismerésnek és közkedveltségnek leszel tulajdonosa.
# '''Vezess naplót''': már a céged megindulásakor kezdj el naplót vezetni, hogy tud mit hogyan és milyen eredménnyel sikerült abszolválni. Ha tisztában vagy az saját és céged, valamint dolgozóid gyengeségeivel és erősségeivel, akkor azokat értékelni és javítani is tudod. Évekre visszamenőleg tanulhatsz a régmúlt ballépésekből, avagy a befutott projektekből. Lesznek a kezdetben adatok, amik segítségével értékelni tudsz, és beépíteni azokat a további cég stratégiába.
# '''Tűzz ki célokat''': az a vezető, aki erősen célorientált, az biztosan tervező, bizakodó és optimista is. Ha vállalkozó indíttatású egyénként mutatsz példát, és nem ismersz félelmet, nincsenek szorongásaid, akkor sokkal több sikert karolhatsz fel, mint ha nem lépsz meg egyes dolgokat. Aki inkább profitorientált, az sokszor kudarcba vezető útba kergeti saját elképzeléseit. Mindenképpen reális és megvalósítható célokat tűzz ki. Ne ülj bele a készbe és a jóba, mindig legyen újabb és újabb elérendő céljaid. '''Szed szét két fázisra a kitűzött célokat: Rövidtávú célok:''' legyen pár hónapra eltervezett és levezett stratégiád, ami tartalmaz minden olyan fontos összetevőt, amik a célokat megvalósíthatóvá tesznek. '''Hosszútávú célok:''' feltétlen tervezz évekre előre. Készíts előre legalább 5 éves intervallumra évekre lebontott és alaposan megtervezett stratégiát. Mindig több megoldási lehetőséget dolgozz ki!