2 129
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
Új oldal, tartalma: „ =='''Fűtésszámla-csökkentés, de hogyan?'''== Már mindent kipróbált, amit házilag lehet, és sehogy sem sikerül lejjebb tornázni a fűtésszámlát? Egy kis…”
=='''Fűtésszámla-csökkentés, de hogyan?'''==
Már mindent kipróbált, amit házilag lehet, és sehogy sem sikerül lejjebb tornázni a fűtésszámlát? Egy kis időráfordítással és némi anyagi ráfordítással van megoldás! Télen biztosan nem fog fázni, és nyáron akár hűsölhet is a lakásban, ha az Ön számára legmegfelelőbb szigetelést választja!
==='''Hogyan takaríthatunk meg tízezreket a fűtésszámlán?'''===
Igen változó képet mutat a lakosság körében, hogy aki eljut addig a döntésig, hogy korszerűsíteni, változtatni szeretne, az hol és mivel kezdi. Néha apró dolgokkal kezdődik. Például zuhanyzás közben elzárja a csapot, vagy ahol nem tartózkodnak ott mindig lekapcsolja a villanyt, esetleg letekeri a radiátort és inkább rétegesen öltözködik otthon. Aztán pénztárcához mérten van, aki a nyílászárócserével, esetleg fűtési rendszer cseréjével kezdi, és van, aki az épület hőszigetelését választja.
Az egyszerű, kisebb beruházástól a komolyabb befektetésekig valósulhat meg a rezsicsökkentés. A kis lépések is fontos mozzanatok, hiszen környezettudatosság szempontjából mindenféleképpen értékesek. Arányaiban azonban jóval hatékonyabb, ha mindezt épületszigeteléssel próbáljuk elérni. Egy nem hőszigetelt, átlagos méretű téglaépítésű ház esetén, havi 25-30 ezer forintos fűtésköltséggel számolva, nagyjából évi 100 ezer forintnak intünk búcsút. Ez kinek ne fájna?
==='''Megéri hosszú távon befektetni'''===
Tény, hogy egy [https://hozo-hoszigeteles.hu/hoszigetelo-rendszerek/polisztirol-hoszigetelo-rendszer jól megválasztott szigetelés] rövid távon jelentős kiadást jelent, azonban az azt követő években pazarlás helyett a megtakarításé lehet a főszerep. Nem mellesleg néhány év alatt vissza is hozza az árát és növeli az ingatlan értékét. A homlokzat hőszigetelése régi, korszerűtlen házaknál utólag is elvégezhető. A hőhidak kiküszöbölése miatt azonban, mely leggyakrabban nyílászárók, falak, padló és födémnél képződik, a falak, tetők szigetelése az új építésű házaknál a legideálisabb.
A korszerűsítés fontosságával sokan tisztában vannak manapság, de azzal kevésbé, hogy nem csak akkor éri meg belefogni, ha az egészet tudja kivitelezni. Funkcionális területenként is el lehet kezdeni a szigetelést. Egy tetőtéri szigetelés már 2-4 év alatt megtérül, míg egy homlokzati hőszigetelés 7-8 évre tehető.
==='''Nézzük, milyen megoldásokat kínálnak számunkra'''===
Vannak az extrudált XPS (zártcellás) lapok, a kőzetgyapotok és a hungarocell (polisztirol). Felhasználási helyhez igazítva mindegyik kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal bír.
A kőzetgyapotok páraáteresztő képessége jobb a polisztirolhoz képest, ezért ezt nagyobb páraterhelésnek kitett helyeken célszerű alkalmazni. Egy átlagos háznál megfelelő eredményt nyújthat a hungarocell. Az XPS lapokat jó ellenállóképessége és minimális vízfelvétele miatt előszeretettel alkalmazzák pincék falánál illetve az épület lábazatnál történő szigetelésre.
Mielőtt döntünk, mindenféleképpen érdemes felméretni az épület hő- és páratechnikai állapotát, hogy ideális megoldást találjunk.