Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
== Lépések ==
#Jelöljetek ki egy téglalap alakú pályát, felosztva 4 adogatótérre, hasonlóan a teniszpálya felosztásához.#Az adogatás jogával rendelkező térfelet adogató oldalnak nevezik, a szemben lévő térfelet pedig fogadó oldalnak.
#A játék előtt sorsolással dönthetitek el, hogy melyikőtök kezdi az adogatást, illetve melyik térfél kié.
#'''A játék menete:''' egy mérkőzés több játszmát foglal magábamagában. Egy játszma 21 pontig tart. A mérkőzést két nyert játszmáig játsszátok. A játszmák labdameneteit adogatással kezditek meg. Minden labdamenet végén az azt megnyerő fél kap pontot (2006 óta). Legalább 2 pontnyi különbséggel kell nyernetek, de egy játszma maximum 30 pontig mehet. Tehát a 30-29 mindenképpen a játszma végét jelenti.#A játszmák végén cseréljetek térfelet!
#Amelyikőtök nyeri a játszmát, az nyisson a következő játszma elején. Figyeljetek rá, hogy a játszmák első nyitása mindig a jobb adogatótérből induljon.
#Pontot két esetben szerezhettek:
#*ha úgy ütögetitek a labdát, hogy a labdamenet végén , az ellenfél térfelén essen le
#*vagy ha az ellenfél hibázik.
#Alakítsatok párokat, majd igény szerint játszhattok:
#*'''Egyéni mérkőzéseket:''' egymással szemben álló két játékossal. Egyéni meccseken a labdát páros pontszámú állás esetén , a térfél jobb oldali, páratlan pontszámkor pedig a bal oldali adogatóteréből indítsátok. Egymással átlós adogatótéren nyissátok/fogadjátok az adogatást.#*'''Páros mérkőzéseket:''' két-két játékossal. Páros meccseken ez annyiban változik, hogy ha az adogató fél nyeri a labdamenetet, az adogatást ugyanaz a játékos folytassa, de csak miután partnerével oldalt váltottak. Ha a labdamenetet a fogadó fél nyeri meg, akkor ő adogat legközelebb , és ugyanúgy páros pontszám esetén a térfél jobb, páratlan pontszám esetén pedig a térfél bal oldaláról történik a nyitás. A fogadó fél ilyenkor a vele átlós adogatótéren álló játékos, majd a játékostársak felváltva érjenek labdába.
== Tippek ==