## Közel 10% megtakarítást hoz, ha az elektromos berendezéseket használaton kívül kikapcsoljuk. Ne hagyjuk az elektromos eszközöket készenléti üzemmódban, hanem kapcsoljuk ki teljesen! Egy tévé, amit naponta 3 órát néznek és a nap maradék 21 órájában készenlétre van állítva, az általa felhasznált energia 40%-át a standby üzemmód alatt használja el.
## A mobiltelefon töltőjét se hagyjuk bedugva, mert ez a kis szerkezet ilyenkor is folyamatosan áramot fogyaszt. A legegyszerűbb módszer az áramtalanításra, ha a hasonló eszközöket egy elosztóba dugjuk be, melynek fogyasztása egy gombnyomással leállítható.
## Használjunk energiatakarékos izzókat, melyek közel 75%-kal kevesebb áramot fogyasztanak a hagyományosnál; az energiatakarékos izzókat legalább 20 percig kell bekapcsolva hagyni, hogy elérjük velük a várt megtakarítást(a gyakori ki- és bekapcsolástól csökkenhet az élettartam)! A LED-es izzók még ezeknél is takarékosabbak, és a fel-le kapcsolgatást is jól tűrik, szemben az energiatakarékos izzókkal.
## Használjuk ki a természetes fényt! Amennyiben lehetőség nyílik rá, inkább természetes fénnyel világítsuk meg az otthonunkban lévő tereket. Ennek egyik legfőbb eszköze az épület tájolása szerinti helyes lakberendezés, hogy például az íróasztalt és környékét a lehető legtovább érje a természetes fény! Ez azért is fontos, mert a szemünknek is sokkal egészségesebb a természetes fényben olvasás, mint a lámpafény mellett eltöltött idő.
# '''Hogyan takarékoskodhatunk a vízzel?'''