593
szerkesztés
Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
nincs szerkesztési összefoglaló
== Hogyan kell szöveget írni? ==
[[Fájl:szoveget-irni.jpg|180px|right]]A szövegírás alapjait mindenki megtanulja, mégis vannak olyan szövegek, amelyek minőségibbek, több olvasót vonzanak, és olyan szövegírók, akik képesek rendszeresen jobb minőségű szövegeket előállítani. Ez olyan szövegírási technikáknak köszönhető, amelyeket az iskolában nem tanítanak, azok azonban, akik a marketinges, kommunikációs vagy más hasonló területeken dolgoznak, mindenképpen kell, hogy ismerjenek.
== Lépések ==
== Tippek ==
*A professzionális szövegírást számtalan forrásból lehet tanulni. A legjobban persze saját tapasztalatok útján lehet a technikánkon finomítani, vannak azonban olyan alapművek is, amelyet egy profi szövegírónak mindenképpen ajánlott elolvasni. A könyvtárakban is találni olyan műveket, amelyek viszonylag régiek, azonban a mai napig aktuálisak (például Robert Collier, Hopkins, Ogilvy munkái) vagy akár az elmúl elmúlt évekből valók (Seth Godin, Dan Kennedy, John Carlton munkássága). Az interneten rengeteg weboldal, blog, szakmai fórum foglalkozik a szövegírással, annak technikáival, fogásaival, szabályaival. Ezek nagy része angol nyelvű – az angol nyelv ismerete ugyanakkor, többek között a források felkutatása és helyes felhasználása miatt is, a szövegírói szakmában ma már alapkövetelmény.
*A szövegeket mindig formázd megfelelően! Hagyományos cikkekben például használhatsz hosszabb bekezdéseket is, ám ha webszöveget állítasz elő, érdemes minél rövidebb bekezdéseket alkotni, minden mondatot egy gondolatnyi elemekre szétszedni. A lényeg ilyenkor az, hogy az olvasó érezze a haladást olvasás közben, míg más szövegeknél ez kevésbé lehet lényeges és sokkal inkább a tartalom információgazdaságán van a hangsúly.