Lefogyni orvosi segítséggel

Innen: Hogyankell.hu

[szerkesztés] Hogyan kell lefogyni orvosi segítséggel?

Kényelmes életvitel, egyre kevesebb mozgás, szénhidrátokban, zsírokban gazdag ételek. Mindezek egyenes következménye a túlsúly, az elhízás, esztétikai, majd egészségügyi problémák. A megoldás: fogyókúra. Viszonylag egyszerű képletnek tűnhet, ám az érintettek számára közel sem az, annak ellenére, hogy lépten-nyomon „csodaszereket” ajánlanak számukra. Ezek, valamint a különféle ismert és divatos módszerek gyakran csak rövidtávú sikert eredményeznek, nem pedig tartós súlycsökkenést. Kudarcok sorozatát élik meg ezáltal az érintettek, és ezzel a kedvük is elmegy a sorozatos diétázástól. Az ilyen túlsúlyos, elhízott személyek számára az orvosi segítséggel való fogyás nyújthat megoldást, és ez akár életmentő fontosságú is lehet.

Gyomorballon.jpg

[szerkesztés] Lépések

  1. Felhagyni az időszakos fogyókúrával, mert ez jojó effektushoz vezet! A sikertelenség egyik tényezője, hogy a többség csak időszakos fogyókúrában gondolkodik, ez pedig nem alkalmas arra, hogy tartós és tartható eredményt hozzon, így fennáll a jojo effektus veszélye is. A fogyni vágyók többsége megtapasztalja, hogy ha rövid ideig tartó drasztikus ételmegvonás után visszatér régi étkezési szokásaihoz, gyakran több lesz a súlya, mint a fogyókúra előtt. Viszonylag keveseknek sikerül hosszú távon, tartósan megváltoztatni az életmódjukat és állandósítani azokat az új és egészséges szokásokat, melyek garantálnák az ideális súly megtartását, és kiküszöbölnék a jojo effektust.
  2. A fogyás alappillére a diéta és a mozgás. A fogyókúrák során a legnagyobb problémát a kitartás, az állandó éhségérzet és az édesség, illetve a szénhidrát megvonása jelenti. Sokan próbálkoztak már a táplálkozási szokások megváltoztatásával, a nagy többség pedig a rendszeres sportot is beiktatta életvitelébe, mégsem érte el a kívánt hatást. Ez csak életmódváltással oldható meg. Ebben a folyamatban nagy segítség tud lenni a dietetikus által megírt étrend követése és a vele való kapcsolattartás. A diéta semmiképpen nem jelenthet egyet a drasztikus ételmegvonással. Nem bizonyos ételcsoportokat kell kiiktatni étkezésünkből, hanem tudatos ételbevitelre kell törekednünk. Ez szintén sok embernek gondot okozhat, ezért is célszerű dietetikus szakember segítségét igénybe venni.
  3. Orvosi segítség igénybevétele. A fogyókúra műtéti módszerének választása a gyomorgyűrű beültetése. Azonban nem elég beültetni, hanem azzal együtt is kell tudni élni. A fogyás sikere jóval inkább ezen, mint magán a műtéten múlik. A gyomorgyűrű szerepe a feleslegben bevitt kalóriák csökkentése, a túlzott táplálékbevitel ésszerű mértékű megakadályozása. A gyomorszűkítő műtétek általában drasztikusabb megoldásnak mondhatók, azonban létezik egy kíméletesebb megoldás is az orvosi eljárások sorában, ez pedig a gyomorballon terápia. A nem műtéti eljárás során egy gyomorballont juttatnak a gyomorba, amely akadályozza a táplálékfelvételt, így szoktatja rá a pácienst arra, hogy adott időközönként, kis adagokat fogyasszon. A behelyezett ballon kitölti a gyomor egy részét, így biztosítja a jóllakottság érzését. Mivel nincs szükség operációra, így nincsenek hegek sem, nem okoz fájdalmat, nincs gyógyuló seb, sem egyéb kellemetlenség. A ballonnal a folyamatos orvosi ellenőrzés mellett jelentős túlsúlytól lehet megszabadulni. A terápiához tartozik a dietetikus segítsége az életmód megváltoztatásában, aki étrendi tanácsokkal és szükség esetén további konzultációkkal támogatja a sikeres fogyást. Legtöbb esetben a gyomorgyűrű beültetés mellett is dietetikus segíti a fogyni vágyó pácienst.
  4. Fogyás kontrollszemély mellett. A lényeg, hogy a fogyni vágyók lássák maguk előtt a célt, és legyen megfelelő kontrollszemély, aki segíti őket. Ha táplálkozási szakember, dietetikus, szakorvos áll mellettük, és segít a nehézségek leküzdésében, akkor nagyobb eséllyel lesz sikeresebb a súlycsökkentés. Sok embernek kontrollra, illetve (lelki) segítségre is szüksége van, hogy meg tudja valósítani az életmódváltását. Ebben tud segíteni a szakember, hiszen ő jól ismeri a pácienseket, azok állapotát, szükségleteit és tanácsadó, felvilágosító szerepe van a sikeres súlycsökkentés elérése érdekében.

[szerkesztés] Tippek

  • A gyomorballon terápiáról bővebben itt olvashatsz:

http://www.budapestplasztika.hu/hu/plasztikai-beavatkozasok/esztetikai-kezelesek/gyomorballon-terapia

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Drasztikus fogyókúra csakis orvosi felügyelettel végezhető.
  • A gyomorballon alkalmazása mellett bármilyen étel és ital fogyasztható, ám a biztos fogyás érdekében nélkülözhetetlen a szakorvos által javasolt étrend betartása.


[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Budapestplasztika.hu