Cikkek:Mi okozhatja a kutya vizelettartási gondjait

Innen: Hogyankell.hu


Mi okozhatja a kutya vizelettartási gondjait?

Https- www.grandopet.hu - 2022 március - Cikk3.jpeg

A kutyagazdik olykor szembesülhetnek azzal a ténnyel, hogy a kedvencük bepisil. Azonban ez a probléma nemcsak a betanítás hiánya miatt mutatkozhat, előfordulhatnak egészségügyi gondok a háttérben. A kiváltó okokat fontos felderíteni, és büntetés helyett türelmesen, felelősségteljesen eljárni!

A vizelettartási gondok okai

Egy ilyen helyzetben nagyon sokan bosszankodnak, pedig sokkal célravezetőbb, ha odafigyeléssel, türelemmel fordulunk kedvencünkhöz. A kiváltó tényezőket ki kell vizsgálni, a komolyabb problémák idejében történő kezeléséhez.

Egy kutyus bepisilésének okai között szerepelhet az életkor maga. Kölyökkutyáknál gyakori jelenség, amely rászoktatással, tanítással rendszerint megoldható. Egy idősebb ebnél szintén előfordulhat, amikor már képtelen uralkodni a záróizma felett.

Nagyon fontos elkülöníteni az egészségügyi okokat, és mihamarabb állatorvoshoz fordulni! A vizelettartási gondokat kiválthatja viselkedészavar is, gyakoriak a különböző lelki tényezők, az egyik ilyen például a szeparációs szorongás. Ez az állapot leginkább akkor alakul ki, ha sokszor magára marad a kutyus, egyedül bezárva, az ingerszegény környezet pedig jelentős károkat okozhat.

Hogyan orvosolható a probléma?

Egyrészt a háttérben meghúzódó tényező mielőbbi kivizsgálásával. Vagyis állatorvosi konzultációval! Fontos kizárni az egészségügyi okokat, mint például húgyúti fertőzés, gyulladás, vizeletben lévő kristályok, idegen test, anyagcsere betegségek, tumor. Emellett a záróizom gyengeséget, sérülést vagy bármely más rendellenességet, amely kiválthatja.

A legtöbb probléma gyógyszeres terápiával, akár műtéttel, megfelelő étrenddel, egyéb kiegészítőkkel orvosolható. A Grandopet.hu oldalán speciális kutyatápok, kiegészítők, vitaminok közül válogathatunk, amelyek támogathatják kedvencünket a gyógyulásban!

Mindenképpen orvos szükséges mind az okok felderítéséhez, mind pedig a kezeléshez! Akármelyik változat is áll fenn, a kutyus nem tehet róla, nem szabad büntetni érte, ehelyett törekedni kell a biztonságos, megnyugtató környezet biztosítására. A kutya félelme, bizonytalansága is ugyanúgy kiválthat efféle gondokat.

Higiéniai teendők

Idősebb kutya esetében a megfelelő terápia mellett megoldást nyújthat a kutyapelenka alkalmazása is. Ebben a korban jóval több gondoskodást igényel, fontos éreznie, hogy ugyanúgy szeretjük, óvjuk, mint kölyökként annak idején. Bevethetők még a pelenka mellett abszorbens párnák, melyek hatékonyan felszívják a nedvességet.

A megfelelő környezet megteremtése szintén lényeges, egy folyton zajos, fenyegető otthon nem optimális. Érdemes többször ellátogatni kutyakozmetikushoz is, a bundájának karbantartására ilyen helyzetekben még több figyelmet kell fordítani. A területén történő tisztítás, fertőtlenítés ugyanúgy elengedhetetlen. Legyünk türelmesek, töltsünk több időt kedvencünkkel! A szabadban történő játékra, a hosszú sétákra nagy szüksége van minden kutyusnak.