Cikkek:Így válassz RAM-ot a gépedbe, hogy a legtöbbet kihozhasd belőle

Innen: Hogyankell.hu


Így válassz RAM-ot a gépedbe, hogy a legtöbbet kihozhasd belőle

Https- pcarena.hu - 2022 január - Cikk1.jpeg

Most megtudhatod, hogy hogyan válassz RAM-ot a gépedbe, hogy az illeszkedjen a felhasználói szokásaidhoz, ezáltal a legtöbbet kihozhasd belőle. Egy elég sarkalatos pontja ez a számítógép-vásárlásnak. Nem mindegy, hogy mekkora és milyen típusú RAM kerül a gépházba.

A RAM-ról röviden

A memóriának, amit RAM-nak nevezünk, az a feladata, hogy az éppen futó programok adatait raktározza átmenetileg. Ha kikapcsoljuk a gépünket, akkor törlődik a teljes tartalma. A mérete nagyban befolyásolja a gyorsaságot. Minél bonyolultabb egy feladat, minél több adat kell hozzá, annál nagyobb RAM kapacitásra van szükség hozzá.

RAM típusok

A memória mindig kéz a kézben jár az alaplappal. Ennek az az oka, hogy az alaplap határozza meg, hogy milyen típust tud elfogadni, mivel tud együtt dolgozni. Ha tehát a meglévő számítógéped memóriáját szeretnéd bővíteni, akkor csak olyan típust tehetsz bele, ami kompatibilis az alaplappal. Itt számít a csatlakoztatási lehetőség (típus) és a méret is.

DDR3 vagy DDR4?

Jelenleg a piacon a DDR4 a legújabb típus, azonban ahogy azt már olvashattad is, alaplapfüggő, hogy melyik tudja kezelni. A legújabbak természetesen tudják, de a régebbi típusok valószínűleg nem. Így hiába tudna a DDR3-mal szemben nagyobb memóriamérettel is kisebb fogyasztást produkálni az új típus, lehet, hogy nem lesz kompatibilis.

DDR1, DDR2, DDR3, DDR4? Ne keverjük!

A különböző típusok sajnos nem keverhetőek. Ha például már van DDR2 a gépedben, amellé nem tehetsz DDR3-at. Vagy kicseréled a 2-est is 3-asra, vagy szerzel még DDR2-est bele. Ha tehát vásárolsz egy kiváló használt számítógépet, melynek aztán tovább bővítenéd a memóriáját, ügyelj arra, hogy milyen típus kell bele!

A gyártókat viszont egészen nyugodtan keverheted, tehát nem kell, hogy két modul ugyanattól a gyártótól legyen. Ugyanez igaz a méretekre is. Ha már van benne egy 4 GB-os, amellé mehet egy 8 GB-os is akár. Csak arra kell figyelni, hogy mekkorával birkózik meg az alaplap. Ezt érdemes előtte megnézni.

Így válassz RAM-ot a gépedbe!

Fontosak a felhasználói szokások, melyek meghatározzák a RAM igényed. Gondold végig, hogy milyen programokat szoktál együttesen futtatni. Segítünk! Megmutatjuk, hogy a felhasználói alaptípusok kb. mennyi memóriaigénnyel rendelkeznek.

Az úgynevezett “vasárnapi gépezők” alig használják a PC-jüket, akkor is csak szövegszerkesztésre vagy táblázatkezelésre és interneten böngészésre. Egy Windows 10 önmagában 4GB RAM-ot igényel, és ez elég is lesz ezekkel együtt is.

Ha viszont a mai modern embernek megfelelően online streameled a sorozataidat, sok böngészőfülön keresztül internetezel, akkor több kell. Főleg, ha használsz mellette modern, komplexebb programokat is. Ekkor legalább 8 GB-ra szüksége lesz a számítógépednek! Ezzel már szinte minden átlagos felhasználó elboldogul.

A profi szoftvereket felhasználónak pedig ennek akár többszörösére is szüksége lehet.