Adventi naptárat készíteni
Innen: Hogyankell.hu
[szerkesztés] Hogyan kell adventi naptárat készíteni?
Nem csak a boltokban kapható apró csokikockákat rejtő adventi naptárak az egyedüli opció, amivel meglephetjük szeretteinket így adventkor. Te magad is összeállíthatsz számukra apró ajándékokból, finomságokból és a karácsony lelkületére felkészítő üzenetecskékből álló csomagot. A megajándékozottak biztos nagy örömmel fognak veled együtt visszaszámolni. Lássuk, hogyan kezdjünk hozzá!
[szerkesztés] Lépések
- Először is döntsd el, hogy mekkora összeget szánsz a naptár elkészítésére. Inkább csak apróságokat tervezz bele. Nem érdemes nagy ajándékokat tenni a naptárba, mert ez tulajdonképpen az ünnepvárás időszaka, egy felkészülési időszak. Maradjon meg a nagy ajándékozás karácsonyra.
- Fontos, hogy legyen meg a lelki oldala is az adventnek. Minden napra tégy bele egy-egy kis kedves üzenetet. Ez lehet valamilyen idézet, jókívánság, áldás, bibliai idézet, akár egy humoros kis történet, finom recept, egy mondat vagy csak egy szó, amit ti értetek.
- Vedd figyelembe a jeles napokat is, mint a Mikulás, vagy ha esetlegesen decemberre esik a megajándékozott névnapja, szülinapja. Ilyenkor jó, ha ez valamilyen formában megjelenik a naptárban.
- Ha személyre szabott ajándékot készítesz, akkor először gondolj az adott illetőre: miket szeret csinálni, milyen finomságok a kedvencei, milyen típusú személyiség, minek örülne a legjobban.
- Összesen 24 nappal, azaz 24 meglepetéssel kell számolnod.
- Amik belekerülhetnek ha gyerekekről van szó:
- apró játékok, édesség, nehezen romlandó gyümölcs (pl. mandarin)
- Amik belekerülhetnek, ha felnőttről van szó:
- valamilyen finomság: édes vagy sós rágcsálnivaló, egzotikus fűszer, különleges ízesítésű teafilter, cappuchino, sós mogyoró, stb.
- apróságok, személyes dolgok: gyertya, mécses, bizsu, körömlakk, hobbihoz kötődő dolgok, könyvjelző, közös kép, notesz, stb.
- közös program: mozijegy, koncertjegy, vacsorameghívás, stb.
- általad megírt kuponok, pl. „Ez a kupon beváltható nálam egy mosogatásra/közös filmnézésre/puszira/valamilyen szívességre, stb.”
- praktikus tárgy mókás üzenettel egybekötve: pl. egy pár zokni (Hogy mára is jusson egy tiszta.), fakanál (Aztán főzz valami finomat!), vagy bármi, amihez írhatsz valami mókás gondolatot.
- ötletelj még bátran
- Jöhet a kreatív csomagolás! Az ajándékok méretétől függően csomagold be őket egyesével, például: szép papírral bevont gyufásskatulya kiváló ajándékdobozkának, vagy csak simán csomagolópapírba, papírtasakba, borítékba, zoknikba rejtsd. A lényeg, hogy mutatósak legyenek, és számmal el tudd őket látni.
- Számozd meg a kis csomagokat. Ezt teheted számmatricákkal vagy egyszerűen tollal, ceruzával.
- A csomagokat fogd össze. Ehhez rengeteg kreatív lehetőség adott:
- Tedd bele valami nagyobb tárolóedénybe, pl. ajándéktasakba, dobozba (akár csomagolópapírral bevont cipősdobozba), papírgurigába, csatos üvegbe.
- Avagy állítsd őket csinos kis kompozícióba az adventi koszorú mellé.
- Füzérként is kicsipeszelheted vagy felrögzítheted egy erős szalagra a csomagocskákat.
- Böngéssz egyéb eredeti megoldásokért az interneten. Ötletek
- Az elkészült naptárat még december 1. előtt add át a delikvensnek.
[szerkesztés] Tippek
- Ha veszel egy zacskónyi vagy doboznyi valamit (pl. cukorkát, filteres teát, stb.), akkor oszd szét több napra vagy ha több adventi naptárat készítesz, akkor azokba pakold szét. Ez egyben egy jó spórolási lehetőség is.
- Egyik napra lehet nagyobb, másik napra lehet kisebb ajándékot is adni.
[szerkesztés] Amire szükséged lehet
- apró ajándékok, finomságok
- adventi üzenetek, idézetek
- csomagolóanyag
- számmatrica, toll, ceruza
[szerkesztés] Figyelmeztetések
- Ne tegyél romlandó dolgot a naptárba.
- Az adventi naptár figyelmességből és szeretetből készül, de ne bonyolítsd túl. Nem kell ajándéközönnel készülni, csupán apróságokkal.