A megfázást természetesen gyógyítani

Innen: Hogyankell.hu

[szerkesztés] Hogyan kell a megfázást természetesen gyógyítani?

Honey.jpg

Szeptember elején búcsúzunk a nyártól és vele együtt a napsütéstől, a melegtől. Szomorúan üdvözöljük a csípős hideget, a csapadékos őszt. Nemcsak a depressziónak, de a meghűlésnek is táptalaja ez az időszak. Ilyenkor vagy egyből gyógyszerhez nyúlunk, vagy természetes megoldást keresünk. De mégis hogyan küzdhetjük le a megfázást gyógyszeres kezelés nélkül?

[szerkesztés] Lépések

  1. Teázz! A gőzölgő gyömbéres-citromos, borsmenta- vagy kakukkfűtea kimondottan antibakteriális hatású. Segít a légutak tisztításában is, és fertőtleníti a torkodat.
  2. Ismerd meg új barátaidat: méz, gyömbér, fokhagyma! Ők külön-külön is jól funkcionálnak, de együttesen megsokszorozódik gyógyító hatásuk. 1-2 kanál mézbe préselj bele 1-2 gerezd fokhagymát, és szeletelj bele egy körömnyi friss gyömbért! Hagyd állni fél óráig, majd fogyaszd el! Gondolj közben a gyógyulásra!
  3. Lándzsásútifű szirup, a folyékony gyógyír. A meghűlés gyakran köhögéssel párosul. Ennek csillapítására kitűnően alkalmas a lándzsásútifű, amely feloldja a lerakódásokat, megkönnyíti a légzést, valamint a torokfájást is enyhíti.
  4. Echinacea csepp, a természetes immunerősítő. A tünetek kezelésre és megelőzésre is használhatjuk. Immunerősítő és antibakteriális hatású.
  5. Propolisz oldat, az immunrendszer aktivizálásáért. Napi 30-40 csepp 3 héten keresztül növeli a szervezet ellenálló képességét.
  6. Vitamindús nyers turmixok, az évszak gyümölcseiből és friss zöldségekből! Sokszorozd meg a vitaminbevitelt, fogyassz nyers zöldségeket, gyümölcsöket salátaként vagy turmixként! A cékla jól harmonizál a sárgarépával, naranccsal, mandarinnal, almával és néhány csepp citrommal; a kivit próbáld ki banánnal, almával és spenóttal!
  7. Kézmosás – nemcsak a megelőzésben, de a gyógyulásban is nagy szerepe van. Tüsszentés után, illetve tömegközlekedés vagy bármilyen nyilvános érintkezés után alaposan moss kezet!
  8. Gargarizálj sós vízzel! Első olvasásra kellemetlennek látszik, de nagyon hatásos torokfertőtlenítő!
  9. Gyógynövényes vagy sós vizes inhaláció! Jól esik a légutaknak, szépíti a bőrt.

[szerkesztés] Tippek

  • Öltözz rétegesen, az évszaknak megfelelően! Az őszi reggeleken nehéz eldönteni, hogy milyen ruhában fogjuk komfortosan érezni magunkat egész nap. Akkor is megfázhatsz, ha leizzadsz, de akkor is, ha egész nap dideregsz.
  • Viselj sálat! A sál nemcsak divatos kiegészítő, de védelmet biztosít a hideg ellen. Variáld bátran a különböző darabokat!
  • Sajnos gyümölcs formájában nem tudunk elegendő vitamint bevinni a szervezetünkbe. Növeld a dózist természetes alapú étrend-kiegészítő vitaminokkal! Algapor, búzafű por, chia mag, aszalványok – nézz körbe herbáriában, bioboltban!
  • Mozogj rendszeresen, tölts időt a szabadban!
  • Ebben az időszakban, ha teheted, kerüld az uszodát! Sokan nem törődnek egészségügyi állapotukkal, és náthásan is lemennek az uszodában. Kerüld el ezt a rizikófaktort!
  • Kerüld a zsúfolt tömegközlekedési eszközöket! Úgyis jól felöltöztél, inkább sétálj a szabadban!
  • Párologtass illóolajat! A citrusos illóolajok antibakteriális hatásúak, így fertőtlenítik a teret.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • a fentiek: friss gyömbér, citrom, borsmenta, kakukkfű, akácméz, fokhagyma, lándzsásútifű szirup, echinacea csepp, propolisz, alapanyag a turmixhoz, vitaminok
  • orrkenőcs
  • puha papír zsebkendő
  • orrnyálkahártya-barát orrspray

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Mielőtt öngyógyításba kezdesz, feltétlenül menj el orvoshoz! Zárjátok ki az influenzát és egyéb fertőzéseket! Ha szerinte is csak megfázásról van szó, akkor nyugodtan válassz a házi praktikák közül!
  • Ha 2-3 napon belül nem tapasztalsz enyhülést vagy romlott az állapotod, keresd fel újra az orvosodat!
  • Mindent moss meg alaposan!
  • A propolisz alkoholos oldatban van – ne vezess autót!

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

BoglarkaS, Lilly