Védekezni az autótolvajok ellen

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Hogyankell (vitalap | szerkesztései) 2012. február 23., 19:36-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell védekezni az autótolvajok ellen? == Általános igazság, hogy nincs ellophatatlan autó, viszont ha két egyforma közül az egyikben több a lopást g…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell védekezni az autótolvajok ellen?

Általános igazság, hogy nincs ellophatatlan autó, viszont ha két egyforma közül az egyikben több a lopást gátló eszköz, berendezés, akkor biztosan a másikat fogják elvinni. Ha nem szeretnéd, hogy autólopás áldozata légy, kövesd az alábbi lépéseket, így akár közel nullára csökkentheted az autótolvaj esélyeit.


Lépések

  1. Az autólopás ellen jellemzően mechanikus és elektronikus megoldások léteznek. Válasszunk mindig több megoldást, hiszen így annyira megnehezítjük a tolvaj dolgát, hogy inkább más préda után néz.
  2. A mechanikus rendszerek általában alacsonyabb szintű védelmet jelentenek. Ezekben az esetekben ugyanis egy tréler segítségével könnyedén „elszállítható” az autó, utána a tolvaj már nyugodtan dolgozhat a váltózás leszerelésén.
  • Egyre gyakrabban alkalmazzák a tolvajok azt a trükköt, hogy picit nekikoccannak az ellopandó autónak, majd amíg a tulajdonos a sérülést méri fel, a tolvajok elhajtanak az autójával. Legyünk mindig gyanakvóak!


Mechanikus védelmi rendszerek

  1. Szereljünk fel kormányzárat! A kormányzár manapság már nem tekinthető komoly védelemnek, egyes eszközök akár 1 perc alatt is eltávolíthatók.
  2. Szereltessünk be váltózárat! A váltózás legalább 5-10 perccel késlelteti a tolvajt, igaz, a tréler ellen ez a megoldás sem véd.
  3. Gravíroztassuk az üvegbe a rendszámot. Sok autót darabokra szedve, alkatrészként értékesítenek. Ha az üvegben megtalálható a rendszám, akkor a tolvaj számára jelentősen csökken az autó értéke, hiszen azt nem tudja tovább passzolni.
  4. Vásárolj kerékőrt. A kerékőr alapvetően a könnyűfém felnit védi a lopástól, hiszen a speciális csavarfej eltávolítására a tolvaj általában nincs felkészülve.

Elektronikus védelmi rendszerek

  1. Használj riasztót. Ma már szinte minden autóban van riasztó, a gyakori vijjogások hatására így már sokan fel sem kapják fejüket, éppen ezért ez az eszköz nem tekinthető a védelem csúcsának. Az egyszerűbb riasztók ráadásul az autó zárásának közben visszakódolhatok, s persze sérülésmentesen nyithatók is.
  2. Szereltess be GPS nyomkövetőt. Ezzel a megoldással nyomon követheted az autó helyét, sőt, a kétirányú kommunikációnak köszönhetően akár le is állíttathatod az autót.
  3. Egy jól elrejtett – a motor indulását gátló - kapcsoló is sokat segíthet, mert a tolvaj időt veszít, mire megtalálja.


Tippek

  • Az autótolvajok sokszor megrendelésre dolgoznak, a kiszemelt járművet – főleg, ha értékesebb darabról van szó - akár heteken át követik, így megismerik a tulajdonos szokásait és a legalkalmasabb pillanatban csapnak le. Egy tízmilliós jármű esetében nem érdemes a védelmen spórolni, szereltessünk be minél több lopásgátló berendezést.
  • A védelmi eszközök, lopásgátló berendezések beszerelését bízzuk szakemberre, lehetőleg olyanra, aki régóta dolgozik már a szakmában.
  • Léteznek speciális, csak UV fényben látható festékek. Ezek használatával az autó rendszáma, vagy bármilyen egyedi azonosító a karosszériára festhető. Bár ezt a tolvajok kis része ellenőrzi, de megnehezíti a további értékesítést.


Amire szükséged lehet

  • Pénz
  • Megbízható autóvédelmi cég vagy szakember.


Figyelmeztetések

  • Nincs ellophatatlan autó.
  • Az egyszerűbb autó riasztó berendezések jelét egy ügyes tolvaj – megfelelő eszköz birtokában - könnyen tudja „olvasni”, s persze miután elhagytuk az autót, nyitni is. Válasszunk ugró kódos, vagy a távirányító felé a nyitást is jelezni képes megoldást.


Kapcsolódó videók

Autólopás 2 perc alatt


Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Autolok, Hogyankell