„Biztonságossá tenni az otthoni wifi hálózatot” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Figyelmeztetések)
(Lépések)
6. sor: 6. sor:
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# A számítógép böngészője segítségével csatlakozz a router kezelői felületéhez! Ezt úgy tudod megtenni, ha a böngészőbe beírod a routered IP címét. A legtöbb router gyári beállításként a 192.168.1.1-es címet tartalmazza, ha ez mégsem lenne jó, akkor keresd elő a router felhasználói kézikönyvét, abban megtalálod a belépéshez szükséges ip címet és az alapbeállításhoz tartozó jelszót.
+
# '''A számítógép böngészője segítségével csatlakozz a router kezelői felületéhez!''' Ezt úgy tudod megtenni, ha a böngészőbe beírod a routered IP címét. A legtöbb router gyári beállításként a 192.168.1.1-es címet tartalmazza, ha ez mégsem lenne jó, akkor keresd elő a router felhasználói kézikönyvét, abban megtalálod a belépéshez szükséges ip címet és az alapbeállításhoz tartozó jelszót.
# Engedélyezd a titkosítást! A router felhasználói felületén keresd meg a vonatkozó opciót, válassz olyan titkosítási algoritmust, ami kellő biztonságot nyújt. A WEP titkosítás bizonyítottan könnyen feltörhető, célszerű WPA vagy WPA2 típusú titkosítást választani.
+
# '''Engedélyezd a titkosítást!''' A router felhasználói felületén keresd meg a vonatkozó opciót, válassz olyan titkosítási algoritmust, ami kellő biztonságot nyújt. A WEP titkosítás bizonyítottan könnyen feltörhető, célszerű WPA vagy WPA2 típusú titkosítást választani.
# Változtasd meg a router hozzáférési jelszavát. Ne használd a router alapbeállítását, mert ezt mások is könnyen kitalálhatják, válassz olyan jelszót, ami kellő védelmet nyújt. [[Biztonságos jelszót választani|A biztonságos jelszavakról bővebben itt olvashatsz]].
+
# '''Változtasd meg a router hozzáférési jelszavát.''' Ne használd a router alapbeállítását, mert ezt mások is könnyen kitalálhatják, válassz olyan jelszót, ami kellő védelmet nyújt. [[Biztonságos jelszót választani|A biztonságos jelszavakról bővebben itt olvashatsz]].
# Engedélyezd a MAC-cím szűrést (MAC address filtering). Ennek segítségével csak azok a gépek tudnak csatlakozni a hálózathoz, melyek a MAC címűk alapján engedélyezve vannak.
+
# '''Engedélyezd a MAC-cím szűrést (MAC address filtering).''' Ennek segítségével csak azok a gépek tudnak csatlakozni a hálózathoz, melyek a MAC címűk alapján engedélyezve vannak.
# Tiltsd le a távoli hozzáférést. Így csak az tud a routerhez hozzáférni, aki csatlakozott az otthoni hálózathoz.
+
# '''Tiltsd le a távoli hozzáférést.''' Így csak az tud a routerhez hozzáférni, aki csatlakozott az otthoni hálózathoz.
# Tiltsd le a drótnélküli adminisztráció lehetőségét. Ez szintén plusz védelmet nyújt, hiszen minden beállítást csak az tud módosítani, aki közvetlenül a routerhez csatlakozik.
+
# '''Tiltsd le a drótnélküli adminisztráció lehetőségét.''' Ez szintén plusz védelmet nyújt, hiszen minden beállítást csak az tud módosítani, aki közvetlenül a routerhez csatlakozik.
 
 
 
 
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==

A lap 2011. december 20., 10:46-kori változata

Hogyan kell biztonságossá tenni az otthoni wifi hálózatot?

Ha eddig nem foglalkoztál az otthoni drótnélküli hálózatod biztonsági beállításaival, akkor éppen itt az ideje, mert lehet, hogy a szomszédod éppen a wifi hálózatodra csatlakozik és kedvenc családi fotóidat böngészi a számítógépeden. Cikkünkben bemutatjuk azokat a lépéseket, melyek segítségével kellően biztonságossá, külső behatolásokkal szemben védetté teheted az otthoni wifi hálózatot.


Lépések

  1. A számítógép böngészője segítségével csatlakozz a router kezelői felületéhez! Ezt úgy tudod megtenni, ha a böngészőbe beírod a routered IP címét. A legtöbb router gyári beállításként a 192.168.1.1-es címet tartalmazza, ha ez mégsem lenne jó, akkor keresd elő a router felhasználói kézikönyvét, abban megtalálod a belépéshez szükséges ip címet és az alapbeállításhoz tartozó jelszót.
  2. Engedélyezd a titkosítást! A router felhasználói felületén keresd meg a vonatkozó opciót, válassz olyan titkosítási algoritmust, ami kellő biztonságot nyújt. A WEP titkosítás bizonyítottan könnyen feltörhető, célszerű WPA vagy WPA2 típusú titkosítást választani.
  3. Változtasd meg a router hozzáférési jelszavát. Ne használd a router alapbeállítását, mert ezt mások is könnyen kitalálhatják, válassz olyan jelszót, ami kellő védelmet nyújt. A biztonságos jelszavakról bővebben itt olvashatsz.
  4. Engedélyezd a MAC-cím szűrést (MAC address filtering). Ennek segítségével csak azok a gépek tudnak csatlakozni a hálózathoz, melyek a MAC címűk alapján engedélyezve vannak.
  5. Tiltsd le a távoli hozzáférést. Így csak az tud a routerhez hozzáférni, aki csatlakozott az otthoni hálózathoz.
  6. Tiltsd le a drótnélküli adminisztráció lehetőségét. Ez szintén plusz védelmet nyújt, hiszen minden beállítást csak az tud módosítani, aki közvetlenül a routerhez csatlakozik.

Tippek

  • Érdemes a router szoftverét frissíteni, így újabb és nagyobb biztonságot adó beállítások is elérhetővé vállnak.
  • Érdemes olvasgatni a router felhasználói kézikönyvét, ebben sok hasznos információ található a biztonságos drótnélküli hálózat beállításainak lehetőségeiről.


Amire szükséged lehet

  • Router.
  • Némi számítástechnika ismeret, esetleg angol nyelvtudás.
  • A router felhasználói kézikönyve.


Figyelmeztetések

Kapcsolódó videók

Hogyan csatlakoztassunk es allitsunk be egy uj routert

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Hogyankell