Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Okos biztonsági eszközökkel megvédeni az otthonunkat

57 bájt hozzáadva, 2021. szeptember 24., 08:59
nincs szerkesztési összefoglaló
== Hogyan kell okos biztonsági eszközökkel megvédeni az otthonunkat? ==
[[Fájl:Okosotthon-felepitese-fontos-tudnivalok.jpg|left]]Régen szinte csak és kizárólag egyszerű, mechanikai védelmi rendszerek, pl. ajtók, ablakok, zárak vagy biztonsági rácsok segítségével tudtuk megóvni otthonainkat a betörésektől. Aztán beköszöntött az elektronika és ezzel együtt a riasztók kora. Manapság pedig már olyan okos biztonsági eszközök is rendelkezésünkre állnak, amelyek segítségével valós időben követhetjük nyomon azt, hogy mi történik az otthonunkban. De vajon mi mindenre érdemes odafigyelni egy ilyen okos biztonsági rendszer kiválasztása és telepítése során?
== Lépések ==
# '''Okoskamera''': az okoskamera arra szolgál, hogy a segítségével távolról is megnézheted, hogy minden rendben van-e otthon, mi történik a lakásban. A kamera kiválasztásánál érdemes odafigyelni a felbontásra; minél nagyobb felbontással rendelkezik az eszköz, annál szebb és élesebb képet kapunk a felvételeken (az ideális részletességhez minimum fullHD felbontás javasolt), valamint a függőleges és vízszintes forgatási szögre (utóbbi esetében a legjobb, ha 360 fokos, vagyis teljesen forgatható). Ezenkívül hasznos lehet még az éjjellátó funkció, valamint a beépített mikrofon és hangszóró is. Utóbbinak köszönhetően hallhatjuk, hogy mi történik otthon, és persze haza is szólhatunk a szobában lévőknek vagy megregulázhatjuk házi kedvencünket.
# '''Egyéb okosmegoldások''': az okosrendszerekhez a későbbiekben további eszközök is csatlakoztathatók. Ilyenek lehetnek a hőmérséklet- és páratartalom-érzékelők, amelyek segítségével a mobiltelefonunkon láthatjuk azt is, hogy milyen a klíma otthon, és, ha szükséges, akkor optimális környezetet alakíthatunk ki egyéb távoli elérésű eszközeinkkel, mire hazaérkezünk. Érdemes még szót ejteni a távolról vezérelhető okoskonnektorokról is! Ezek biztosítják azt, hogy a konnektorba dugott elektromos eszközöket (pl.: lámpát) az okostelefonunkról ki- és bekapcsolhassuk. Az okoskonnektorok a vezérlőegység segítségével automatikusan is működésbe tudnak lépni egy szintén a központba csatlakoztatott érzékelőn bekövetkező esemény hatására (pl.: egy lámpa így automatikusan felkapcsolható, ha valaki kinyitja az érzékelővel ellátott bejárati ajtót).
# '''Az okosrendszerek ára''': ejtsünk röviden szót az árakról is! Ha a 2010-es évek közepén akart valaki okos biztonsági rendszert az otthonában otthonába bevezetni, bizony jó mélyen a pénztárcájába kellett nyúlnia. A technika fejlődésének, no és persze a nagy érdeklődésnek köszönhetően: ma már viszont egy igazán jó, okos biztonsági rendszert számos összetevővel akár 50 ezer forint alatt is megvásárolhatunk.
== Tippek ==
3 567
szerkesztés