Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Hogyan kell webre szöveget írni szerkesztése

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
== Hogyan kell webre szöveget írni? ==
+
== Hogyan kell webre szöveget írni?? ==
  
 
A webszövegírásra és úgy általában a marketing szövegírásra sokan mumusként tekintenek, a SEO mozaikszó láttán pedig a legszívesebben világgá futnának. Pedig néhány egyszer aranyszabály betartásával te is ott lehetsz a Google keresőjének topjai között. Meg is mutatom hogyan!
 
A webszövegírásra és úgy általában a marketing szövegírásra sokan mumusként tekintenek, a SEO mozaikszó láttán pedig a legszívesebben világgá futnának. Pedig néhány egyszer aranyszabály betartásával te is ott lehetsz a Google keresőjének topjai között. Meg is mutatom hogyan!
5. sor: 5. sor:
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
  
# '''Tagold a szöveget''': A jó webszöveg először is nem rettent el. Gondold el, hogy már első ránézésre, egy masszív, tagolatlan szöveg cunami fogad, mintha csak egy kötelezőt nyomtak volna az orrod elé. A jó webszöveg tehát tagolt, jó esetben különböző head-ekkel (WordPresses berkekben H1-H2-H3, stb. jelölésekkel) látják el őket. Így tudod, mikor olvasod a címsort, további olvasásra buzdít, vagy éppen arra, hogy megnyomd a kis x-et a jobb felső sarokban. A tagolás továbbá segíti a keresőrobotok munkáját is, afféle világítótornyok a weboldaladon. Releváns kulcsszavakat helyezhetsz el bennük, jó esetben gondosan felépíti a szöveg struktúráját.
+
 
# '''Adjon valami hasznos információt!''' Gondolom voltunk páran, akik a magyar dolgozatokat azzal bekkelték ki, hogy a semmiről írtak hosszú oldalakon keresztül. Ez itt nem működik. A Google is és a felhasználók is előnyben részesítik a releváns tartalmakat. Az olvasóidnak kevés ideje van és ha érzik, hogy feleslegesen olvasnak a semmiről, gyorsan továbbállnak. A ló túloldala, ha túl tömény, illetve túl szakmai az információ. Egy szakember, aki hosszú éveket töltött a szakmájában, minden bizonnyal professzionális disszertációt tudna írni, azonban ezt a hétköznapi olvasók nem értenék meg, és elveszítenék az érdeklődésüket. Írj érdekes cikkeket, töröld ki a felesleges mondatokat. A kevesebb néha több! [[Fájl:Webszovegiras.jpeg]]
+
'''# 1. Tagold a szöveget'''
# '''Legyen célja!''' Az előbbiből egyértelműen következik. Határozd meg a célközönséged. Tudd, hogy mire harapnak rá, mik az igényeik, milyen szavakat használnak. Ezután határozd meg a konkrét célt! Szeretnéd, hogy olvassanak? Írj róluk, írj nekik. Vásárlásra ösztönöznéd őket? Keresd meg a problémájukat, találj rá megoldást és ők fognak megkeresni téged. A mai világban már nem működik a “Hé haver, kell egy parfüm? Ötbe’ fáj, de háromért a tiéd lehet!” típusú eladás. Ki kell építeni a bizalmat és csak ezután indulhat meg az értékesítés. Ezért is jó, ha van egy szövegíród.
+
 
# '''Tartalmazzon linkeket!''' Mindenképpen fontos, hogy a webszöveged tartalmazzon belső-, illetve külső linkeket. A belső linkeket talán nem kell túlmagyaráznom: növelik a honlapodon eltöltött időt, a cikkeid olvasottságát, ha átkattintanak adott oldaladról a másikra. A külső linkek javítják a helyezésedet a keresőben. Törekedj arra, hogy megbízható oldalra mutasson, ne pedig egy mindenegyben.blog.hu-ra.
+
A jó webszöveg először is nem rettent el.
# '''Keresőoptimalizált legyen!''' A SEO már jó ideje harci eszköz a szövegírók körében. Lényege, hogy egy adott kulcsszóra hegyezed ki a szöveget, amit a keresőbe beírva eljuttatja hozzád az olvasódat. Megfelelő sűrűséggel kell szerepelnie a szövegben, amit sokszor nem könnyű kisilabizálni. Ezért is jön jól egy kis segítség. Én például a WordPress alapú blogbejegyzésekhez a Yoast SEO bővítményt használom. Rendkívüli módon leegyszerűsíti a keresőbarát szövegírást, amilyenek te is olvashatsz.
+
 
 +
Gondold el, hogy már első ránézésre, egy masszív, tagolatlan szöveg cunami fogad, mintha csak egy kötelezőt nyomtak volna az orrod elé. A jó webszöveg tehát tagolt, jó esetben különböző head-ekkel (WordPresses berkekben H1-H2-H3, stb. jelölésekkel) látják el őket. Így tudod, mikor olvasod a címsort, további olvasásra buzdít, vagy éppen arra, hogy megnyomd a kis x-et a jobb felső sarokban.
 +
 
 +
A tagolás továbbá segíti a keresőrobotok munkáját is, afféle világítótornyok a weboldaladon. Releváns kulcsszavakat helyezhetsz el bennük, jó esetben gondosan felépíti a szöveg struktúráját.
 +
 
 +
'''#2. Adjon valami hasznos információt'''
 +
 
 +
Gondolom voltunk páran, akik a magyar dolgozatokat azzal bekkelték ki, hogy a semmiről írtak hosszú oldalakon keresztül.
 +
 
 +
Ez itt nem működik.  
 +
 
 +
A Google is és a felhasználók is előnyben részesítik a releváns tartalmakat. Az olvasóidnak kevés ideje van és ha érzik, hogy feleslegesen olvasnak a semmiről, gyorsan továbbállnak.  
 +
 
 +
A ló túloldala, ha túl tömény, illetve túl szakmai az információ. Egy szakember, aki hosszú éveket töltött a szakmájában, minden bizonnyal professzionális disszertációt tudna írni, azonban ezt a hétköznapi olvasók nem értenék meg, és elveszítenék az érdeklődésüket.  
 +
 
 +
Írj érdekes cikkeket, töröld ki a felesleges mondatokat. A kevesebb néha több!
 +
 
 +
[[Fájl:Webszovegiras.jpeg]]
 +
 
 +
'''#3. Legyen célja'''
 +
 
 +
Az előbbiből egyértelműen következik. Határozd meg a célközönséged. Tudd, hogy mire harapnak rá, mik az igényeik, milyen szavakat használnak.
 +
 
 +
Ezután határozd meg a konkrét célt!
 +
 
 +
Szeretnéd, hogy olvassanak? Írj róluk, írj nekik. Vásárlásra ösztönöznéd őket? Keresd meg a problémájukat, találj rá megoldást és ők fognak megkeresni téged. A mai világban már nem működik a “Hé haver, kell egy parfüm? Ötbe’ fáj, de háromért a tiéd lehet!” típusú eladás. Ki kell építeni a bizalmat és csak ezután indulhat meg az értékesítés.
 +
 
 +
Ezért is jó, ha van egy szövegíród.
 +
 
 +
'''#4. Tartalmazzon linkeket'''
 +
 
 +
Mindenképpen fontos, hogy a webszöveged tartalmazzon belső-, illetve külső linkeket.
 +
 
 +
A belső linkeket talán nem kell túlmagyaráznom: növelik a honlapodon eltöltött időt, a cikkeid olvasottságát, ha átkattintanak adott oldaladról a másikra.
 +
 
 +
A külső linkek javítják a helyezésedet a keresőben. Törekedj arra, hogy megbízható oldalra mutasson, ne pedig egy mindenegyben.blog.hu-ra.
 +
 
 +
'''#5. Keresőoptimalizált legyen'''
 +
 
 +
A SEO már jó ideje harci eszköz a szövegírók körében. Lényege, hogy egy adott kulcsszóra hegyezed ki a szöveget, amit a keresőbe beírva eljuttatja hozzád az olvasódat. Megfelelő sűrűséggel kell szerepelnie a szövegben, amit sokszor nem könnyű kisilabizálni.
 +
 
 +
Ezért is jön jól egy kis segítség.
 +
 
 +
Én például a WordPress alapú blogbejegyzésekhez a Yoast SEO bővítményt használom. Rendkívüli módon leegyszerűsíti a keresőbarát szövegírást, amilyenek te is olvashatsz.
 +
 
 +
[[Fájl:webszoveg]]
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
  
  
* Mielőtt posztolnád, aludj rá egyet. Frissen több hibát észrevesz az ember!
+
*1. Mielőtt posztolnád, aludj rá egyet. Frissen több hibát észrevesz az ember!
* Ha van rá mód, olvastasd el valakivel. Több szem többet lát!
+
*2. Ha van rá mód, olvastasd el valakivel. Több szem többet lát!
* Próbáld meg kiemelni valamilyen más színnel. Ha más közegben látod a szöveget, jobban észreveszed a helyesírási hibákat.
+
*3. Próbáld meg kiemelni valamilyen más színnel. Ha más közegben látod a szöveget, jobban észreveszed a helyesírási hibákat.
 +
 
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
32. sor: 78. sor:
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
 
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
  
 
*[http://hellowriter.info/tudod-milyen-a-jo-webszoveg]
 
  
  
[[Kategória:Üzlet-jog]]
+
*[http://hellowriter.info/tudod-milyen-a-jo-webszoveg/]

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)