Herevisszér tágulatot gyógyítani otthon

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Helpguru (vitalap | szerkesztései) 2022. május 1., 08:43-kor történt szerkesztése után volt. (Figyelmeztetések)

Hogyan kell Herevisszér tágulatot gyógyítani otthon?

Herevisszér tágulat kezelése otthon, műtét nélkül. Ebben a cikkben leírom saját tapasztalataimat a fent nevezett tüntettel kapcsolatban,


Lépések

Az alábbiakban fel fogom vázolni a bennem végbement folyamatot és azokat a lépéseket, amit megtettem eddig a probléma megoldása érdekében. Nagyon fontos kiemelnem, hogy egyszerű magánemberként teszem közzé tapasztalataimat. Nem buzdítok senkit az orvosi ellenőrzés, kezelés elutasítésára, egyszerűen csak szeretnék ezen megközelítésen kívül néhány tapsztalatot megosztani másokkal, hátha segítségre lehetnek a tanácsok.

  1. Herevisszér tágolat diagnózis

Nálam az észletés úgy kezdődött, hogy a bal oldali herémben éreztem húzó érzést. Sőt talán több is volt ennél, mert az egész bal oldali lágyékhajlatomba kisugárzott egy furcsa fájdalom. Az első napokban nem is tudtam eldönteni, hogy a hajlítóizom fáj vagy a herém. Jobban odafigyelve egyértelmű volt, hogy a herém fáj, mert olyan érzés volt, mint kalsszikusan szólva, mint akit tökön rugtak. Csakhogy ez az érzés nem múlt el.

Természetesen rögtön önvizsgálat következett, és azt is tapasztaltam, hogy nagyobb éritésre már nyilaló fájdalom volt a bal oldali herében. Azonnal interneten elkezdtem olvasni. Nagyából kb. 5 here "betegséget" ír le minden oldal és mivel a herevisszeresség jellemzően eleve bal oldali here probléma, illetve a többi más elváltozás tünetei nem voltak jelen, így egyértelműen lehetett diagnoztizálni a helyzetet. Sőt miután majd te is megnézed a bal herék anatómiáját illeetve kitapintod hol fáj igazán, akkor még egyérteműbb lesz. Sőt nálam még látható is volt. Egy dudor vagy nagyobb csomó jól kivehető volt a visszér helyén.

Keresőszó Google keresésére, ami segít: varicocele

  • Pánik helyett megismerés

Igen, elsőként mindenki pánikol. Főleg, mivel a magyar inteneten "csak" a hivatalom megközelítést lehet elolvasni a kezelésre, ami nem más mint műtét. Én személy szerint bármilyen műtéttől rettegek, hát még egy férfiasságomat érintő műtéttől. Továbbra is mondom, ha nincs más választás, akkor nincs, de ez a bejegyés az alternatívákról szól.

Szóval a legjobb elsőként megismertni azt, hogy mi is ez a visszér valójában. Két féle ér van: ütőér (artéria), ami a vért "odafele" szállítja és véna, ami a visszér. Tehát a visszér, az maga a véna, és nem a betegség neve. A visszér az tágul. Ez azért gond, mert a vér visszaszállítás is nem lesz hatékony, mert az ér tágult, így a vér az "visszafolyhat". Ebből alakul ki a pangás, ami a duzzanatot okozza. A vér persze menne vissza, de nem tud megfelelően, ezért a közelben további kisebb ereken keresztül, próbálnak visszajutni. Így lehet egy ér tágulatából több is. Nálam nem tudom pontosan mi a helyzet, a lényeg az elv. A véna kitágult, vér pang.

  1. Kegel-gyakorlatok

Tehát helyre kellene valahogy állítani a visszaszállító funkciót. Kis kutatalás után azonnal szembe jönnek az ún. Kegel gyakorlatok. Ezek tulajdonképpen Jóga gyarkorlatok férfiaknak. Célja megindítani a vérvisszaáramlást. Nem nehéz elképzelni. Egy pangó vért meg kell mozgazni. Mivel? Test mozgással. Itt rögtön hozzáteszem, hogy a legtöbb kardiósport is megfelel. A lényeg, hogy mozogj. Viszont a Kegel gyakolatok kimondottan az alsótest véráramlását segítik elő. Van nagyon sok videó a Youtube-on. A lényeg, hogy regge és este csináld őket. Ha csak 5 percig csinálod már az is több, mint a semmi.

Keresszavak a Youtube-re: kegel exercises varicocele, kegel exercises for men

Ezek nagyon jó és egyszerű gyarkolatok. Ajánlott nem csak akkor csinálni, ha "bajod" van.

  1. Még mindig gyakorlatok

Hangsúlyozni szeretném, hogy a legjobb módszer, ha a visszáramlást elősegítet gyakorlatokkal. A here ugyebár lefele lóg. A visszér ott van felette, a vért a gravitáció lefele húzza. Annak pedig pont felfelé kellene mennie a szív irányába. Egyébként a vese vezetékbe csatlakozik be a bal oldali véna, ezért is érezhetsz ilyenkor vese szúrást. Szóval segítük ez a folyamatot. Hogyan? Legyél fordítva!

A gyertya állás a legegyszerűbb módja ennek. Én naponta akár 20 perce is így voltam. Persze nem egy kényelmes dolog. Ezért a falnak támasztva a lábat, a derék alá párnákat pakolva sokkal kényelesebb már. Sőt annyira kényemessé tettem így, hogy olvastam is így konyvet, vagy mobiloztam. Sokszor a lábamat sem tarottam más egyenesen. Egy volt a lényeg, hogy a here, pontosabban a herezacskó lefele legyen és az elhas is lefele legyen, hogy a vér így visszafele folyjon. Illetve ilyenkor a herém (mivel ugye a zacsi lóg) ebben a pózban is lefele lógtak. Szerintem ez nem jó, így kézzel sokszor inkább megfogtam, hogy a here tényel legfellül legyen, "alatt" legyen a visszér, hogy tényleg a gravitáció irányába menjen a vér.

Kapcsolódó videók

MEGJEGYZÉS: Ha találsz a témához kapcsolódó Youtube videót, akkor azt itt tudod befűzni az oldalba. Ehhez nem kell más tenned, mint az „IDE” szó helyett beírnod a kiválasztott Youtube videó egyedi kódját!


Kapcsolódó források, hivatkozások

MEGJEGYZÉS: Az alábbi minta alapján add meg azokat a webcímeket és a hozzájuk tartozó rövid leírást, amit forrásként használtál, illetve szorosan a témához kapcsolódnak. Ezt a sort kérlek, töröld, csak magyarázatként szolgál!


Az oldal szerzői

Helpguru, Hogyankell