„Glettelni” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

(Hogyan kell {{PAGENAME}}?)
(Hogyan kell {{PAGENAME}}?)
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
  
[[Fájl:_DSC4778.jpg|left]]Minden festési munka előtt a legfontosabb a megfelelő előkészítés. Ez nem csak azt jelenti, hogy a régi tapétát szedjük le vagy a régi festéket vakarjuk le, hanem azt is, hogy a fal repedéseit, egyenetlenségeit esetleges hibáit, régi lyukak nyomait szüntessük meg. Ezt a műveletet glettel végezhetjük el, ezt nevezik glettelésnek.
+
Minden festési munka előtt a legfontosabb a megfelelő előkészítés. Ez nem csak azt jelenti, hogy a régi tapétát szedjük le vagy a régi festéket vakarjuk le, hanem azt is, hogy a fal repedéseit, egyenetlenségeit esetleges hibáit, régi lyukak nyomait szüntessük meg. Ezt a műveletet glettel végezhetjük el, ezt nevezik glettelésnek.
 
A glettanyag por alakú, amelyet vízzel elkeverve kapjuk meg a masszát, az ún. glettgipszet.
 
A glettanyag por alakú, amelyet vízzel elkeverve kapjuk meg a masszát, az ún. glettgipszet.
  

A lap 2013. február 4., 14:29-kori változata

Hogyan kell Glettelni?

Minden festési munka előtt a legfontosabb a megfelelő előkészítés. Ez nem csak azt jelenti, hogy a régi tapétát szedjük le vagy a régi festéket vakarjuk le, hanem azt is, hogy a fal repedéseit, egyenetlenségeit esetleges hibáit, régi lyukak nyomait szüntessük meg. Ezt a műveletet glettel végezhetjük el, ezt nevezik glettelésnek. A glettanyag por alakú, amelyet vízzel elkeverve kapjuk meg a masszát, az ún. glettgipszet.

Lépések

  1. Mint minden felújítási munkálat előtt,glettelés előtt is érdemes takarófóliát vagy újságpapírt lerakni a földre, megelőzés céljából.
  2. Első lépésként keverjük a vízbe a glettet, addig amíg vajszerű állagot kapunk. (Mindig a vízbe tegyük a glettet és ne fordítva)
  3. Attól függően, hogy mekkora felületet kell glettelnünk, a keverési útmutatót kövessük a glett hátoldalán, feleslegesen ne keverjünk be túl sok glettet mert azt később nem tudjuk felhasználni.
  4. A bekevert glettből vegyünk egy keveset a glettvasra majd egy spakli segítségével a kérdéses felületre óvatosan, simító mozdulatokkal egyenletesen oszlassuk el a glettanyagot a falon.
  5. Nagyobb repedéseket, a régi festékréteg lekaparása után, üvegszövet hálóval is áthidalhatjuk.
  6. A háló felrakását követően, egy nagyobb glettvas segítségével, egy határozott mozdulattal simítsuk végig glettel.
  7. Rövid száradási idő után (4-8 óra)csiszolópapírral simítsuk át a glettelt felületet.
  8. Portalanítsuk a felületet.
  9. Teljes száradási idő után (24 óra) alapozhatjuk a felületet majd festhetünk.


Tippek

  • Minden esetben a vízbe tegyük a glettet és ne fordítva!
  • Törekedjünk arra, hogy sima, csomómentes anyagot kapjunk.
  • A megmaradt, bekevert glettet a kiszáradás után már nem ajánlatot újra felhasználni, inkább kisebb adagokba keverjük be a glettet, így kevesebb anyagunk mehet kárba.
  • A bekevert glettanyag sűrűsége vajszerű legyen.
  • Simító, de határozott mozdulatokkal vigyük fel a falra a glettanyagot. Próbáljuk meg egyenletesen eloszlatni a felvitt mennyiséget.


Amire szükséged lehet

  • glettgipsz
  • glettvas
  • spakli
  • vödör
  • víz
  • takarófólia


Kapcsolódó videók


Kapcsolódó források, hivatkozások