„Cikkek:Neked vajon szögben álló pántra van szükséged” változatai közötti eltérés

Innen: Hogyankell.hu

a (Levédte a(z) Cikkek:Neked vajon szögben álló pántra van szükséged lapot ([Szerkesztés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan) [Átnevezés=csak adminisztrátoroknak engedélyezett] (határozatlan)))
 
(Nincs különbség)

A lap jelenlegi, 2021. szeptember 24., 14:51-kori változata


Neked vajon szögben álló pántra van szükséged?

BLsarok.jpg

Ha egy szekrény ajtaját adott szögig akarod csak nyithatóvá tenni, akkor neked szögben álló pántra van szükséged. De ha neked nincsenek ilyen igényeid, akkor milyen lehetőségeid vannak? Illetve akkor vajon a pántok királya-e a szögben álló változat? Nézzük!

Az igények mindenek felett!

Akár magadnak, akár megrendelésre készítesz egy szekrényt, bizonyára megvannak az igények. Enélkül nem is lehet bútort gyártani! Tudnod kell, hogy ki, hogyan és hol fogja használni az adott bútort. Enélkül nem is tudod megfelelően elkészíteni az adott darabot. Az, hogy “akarok egy szép szekrényt a nappaliba”, nem elég, ennél több infóra lesz szükséged.

Viszont amint megkapod a megfelelő infókat, máris körvonalazódik, hogy mire is van szüksége a megrendelődnek. Mert valljuk be őszintén, te értesz hozzá, de a megrendelőd nem valószínű, így neked kell összerakni az információmorzsákat kész tervvé.

Ilyenkor a legjobb, ha a hallottak alapján megpróbálsz akár több verziót is felvázolni, több megoldási javaslattal is élni. Egy laikus megrendelő nem fogja tudni például, hogy mi az a szögben álló pánt vagy a felnyíló mechanizmus.

Szögben álló pánt? Vagy mindegy?

Ahhoz, hogy olajozottan működjön a szekrény nyitása és zárása, szintén kellenek paraméterek. A napi használat során nem mindegy, hogy milyen pánt kerül a frontlemezre. Közel sem mindegy, hogy csillapítással ellátott, csillapítás nélküli vagy fogantyú nélküli nyitáshoz tervezett pántokkal szereled fel az új bútort.

Ha a szekrényajtó teljesen eltakarja a korpuszt, akkor jöhet a ráütődő pánt. Ha a bútor vázának éleit csak félig fedi az ajtó, akkor jön a félig ráütődő típus. Míg ha a szekrényajtó belesimul a szekrény síkjába, akkor a közézáródó pánttal fogod felszerelni. Vagyis ezt inkább visszafelé kell megközelítened: milyen végeredményt szeretnének látni?

Azonban, ha csak egy előre meghatározott nyitási szöget szeretnének elérni, akkor jöhet a szögben álló bútorpánt! Ezzel könnyen garantálható, hogy senki sem fogja odacsapni valaminek az ajtót.

Bármilyen pántra vagy egyéb bútorvasalatra van szükséged asztalosként, keresd a VasalatWebshopban, ahol több mint 40.000 vasalat és kiegészítő közül választhatsz.

Extra vasalatok, takarósapkák és csillapítók

Természetesen a maximalizmus jele, ha használsz különböző takarósapkákat és csillapítókat is. De bizonyára nem esel kétségbe akkor sem, ha épp üvegajtót kér a megrendelőd. A VasalatWebshopban természetesen ezek közül mindegyikre találsz megfelelő terméket.

De bármit is választasz, bármit is használsz, azt előtte “el kell adnod” az ügyfélnek! Ha az adott alkatrész előnyeit elmondod a megrendelődnek, akkor máris vágyni fog rá. Máris a maximális kényelmet fogja érezni, ami végül eladja az adott részét a bútornak. Vezesd őt, mert ez a te tereped, ahol te vagy otthon!