Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Céges ügyvédet választani

33 bájt hozzáadva, 2013. augusztus 9., 12:42
Kapcsolódó források, hivatkozások
#'''Tekintsd át, hogy mi a céged fő profilja és mi az, amivel még mellékesen is foglalkozol, vagy foglalkozni szeretnél a közeljövőben!''' Azonosítsd tehát a vállalkozásodat, és próbáld kívülről nézni magadat: milyen ügyeid vannak általában. Nagyjából ezek közül választhatsz:
#*'''Szerződések:''' Ha vannak vagy kellenének szerződések a cégednek (pl. megbízási vagy vállalkozási szerződések, együttműködési megállapodások, bérleti szerződések, stb), akkor ehhez kifejezetten szerződések írásában és szerződések felmondásában jártas ügyvédet keress. Ne a netes mintákból dolgozz!
#*'''Cégeljárások:''' Ha gyakran változtatod a cégirataidat, vagy sokat alapítsz sokszor alapítasz céget , - mindig egy-egy új projektedre - akkor cégalapításban és cégmódosításokban jártas ügyvédet keress. Inkább keress ügyvédi irodát, ne hagyatkozz "cégalapító plázacégekre"! #*'''Ingatlanok:''' Ha inkább ingatlanokkal foglalkozik a vállalkozásod, vagy ilyen irányban tervezed a növekedést, akkor ingatlanos ügyvéd lesz neked a megfelelő céges ügyvéd.
#*'''Értékesítés a weben és szerzői jogok''': Ha online értékesítesz, akkor feltétlenül kötbérekre és szerzői jogokra és jogsértő cselekedetek "üldözésére" szakosodott ügyvédet válassz. Ő lesz a legjobb megoldás a te problémádra.
#*'''Speciális tevékenységek:''' Ha offline kereskedő vagy, vagy szállítmányozol, esetleg más speciális szolgáltató tevékenységet folytatsz, akkor az ilyen komplexebb ügyekben legalább már 5-7 éve eljáró ügyvédet válassz. A céges viták megoldásában a régebbi praxist folytató ügyvédeknek nagyobb tapasztalata van, mint a pályakezdőknek.
* Céges ügyvéd választásakor azt is vedd figyelembe, hogy a céged székhelyéhez közel legyen.
* Az első megkereséskor kérj referenciákat. Így láthatod, milyen hasonló ügyeket oldott már meg az ügyvéd, akit választanál.
* A céges ügyvéd legyen hatékony és alapos, ha . Ha mindig sokat kell rá várni vagy bizonytalan, akkor inkább ne bízzuk meg.
* Érdemes havi átalánydíjas megbízást kötni, így olcsóbban jössz ki, mint ha óradíjjal számolnak. A havidíjba sok kedvezmény is tartozhat, kérj egyedi ajánlatot a céged számára.
* Keress ár-értékarányos munkadíjakkal dolgozó irodát. Ma már az ügyvédek között is nagy a konkurenciaharc, bőven van miből választanod.
* Az ügyvédi díjak szabad megállapodást képeznek, semmilyen jogszabály nem írja elő, hogy egy ügyvéd mennyiért dolgozhat. Előre tisztázd a munkadíjakat, így nem érhet meglepetés.
* Ha az ügyvéd nem vállalja a felelősséget a munkája eredményéért, az a cégednek nem jó. Bár az ügyvédi megbízás nem eredménykötelem, mégis kérj némi garanciát arra, hogy a számodra megfelelő jogi megoldást kapod. Erre jó pl . a sikerdíj. Ha van eredmény, van munkadíj, ha nincs eredmény, nem fizetsz. (De Azonban számíts arra is: , hogy lesz olyan ügyvéd, aki ilyet nem vállal.)!
== Kapcsolódó források, hivatkozások ==
* [http://www.magyarugyvedikamara.hu/ A Magyar Ügyvédi Kamara oldala]
* [http://www.drnemethlaw.hu/CEGVEZETOKNEK/89 behajtásokraBehajtásokra, szerződésekre szakosodott ügyvédi honlap]
* [http://www.drnemethlaw.hu/Lecserelnem_az_ugyvedem_kerem_segitsenek/100/37 Jó tanácsok ügyvédválasztáshoz]
1 859
szerkesztés