Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

A töredezett körmöket kezelni

A lap korábbi változatát látod, amilyen Andi02 (vitalap | szerkesztései) 2011. augusztus 3., 15:17-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell a töredezett körmöket kezelni? == rightA töredezett körmök nem csak esztétikai szempontból jelentenek problémát, de soks…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Hogyan kell a töredezett körmöket kezelni?

Szep korom.jpg

A töredezett körmök nem csak esztétikai szempontból jelentenek problémát, de sokszor a szervezet felbomlott egyensúlyára is felhívják a figyelmet. Fontos, hogy ne csak felszínes kezelést alkalmazzunk, hanem keressük meg a töredezettség valódi okát, és azt kezeljük. Az alábbi cikk ebben is segítséget nyújt.

Lépések

  1. Mi az oka? Ahogy a bevezetőben már írtam, a köröm töredezettségét több minden okozhatja. Az A-vitamin hiány lehet az egyik ok, ugyanakkor vigyázni kell, hiszen az A-vitamint könnyen túl is adagolhatjuk! Ezért, mielőtt őrült vitaminszedésbe kezdenénk, csináltassunk egy vérképet, amiből azonnal kiderül, hogy milyen anyagok hiányoznak a szervezetünkből. A repedezettséget okozhatja még cink-, kalcimum-, C-vitamin, vas- vagy mészhiány is. Vashiány esetén a köröm általában domborúságát is elveszíti.
  2. Segít a bőrgyógyász: Érdemes bőrgyógyászhoz is fordulni, hiszen a bőrbetegségek egy része is érinti a körmöket.
  3. Belülről kezdjük! Az egészséges körmökért is a legtöbbet a helyes táplálkozással tehetjük. Fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt, hogy elegendő vitamint juttassunk a szervezetünkbe!
  4. Túlzott manikűr kerülése: A túlzásba vitt manikűrözés is árt a körmöknek. A gyakori lakkozás és lemosás mind igénybe veszik a körmöket, ezért, ha meg szeretnénk őrizni egészséges körmeinket, vigyázzunk, hogy ne vigyük túlzásba a szépítkezést! Körömlakklemosót egy hónapban maximum kétszer használjunk!
  5. Olló helyett reszelő: Használjunk körömreszelőt, amit egyik irányból a másikba húzzunk, ne oda-vissza!
  6. Hidratálás: Az alulhidratált köröm könnyen berepedezik, töredezik, de ugyanígy káros a túlzott nedvesség is. Figyeljünk arra, hogy megőrizzük az egészséges egyensúlyt! Használjunk körömolajokat és hidratálót, valamint alkalmazzunk paraffinos kézápolást! Minden kézmosás után kenjük be krémmel a kezünket! A túlzott nedvesség elkerülése érdekében pedig húzzunk kesztyűt mosogatáskor, és minden kézmosás után alaposan szárítsuk meg a kezünket!
  7. Vegyi anyagok kerülése: A vegyi anyagok is károsítják a körmöket, ezért ne csak mosogatáskor használjunk kesztyűt, hanem minden esetben, amikor vegyszerekkel dolgozunk, például takarítás közben!
  8. Házi praktikák: A házi pakolások is segíthetnek a körmök töredezettségének megszüntetésében. Kenjünk a körmökre narancsot vagy citromot, amik ráadásul még fehérítenek is! Ezen kívül hetente kétszer néhány percre áztassuk az ujjaink végét oliva- vagy búzacsíraolajba!

Tippek

  • Színes körömlakk helyett használjunk átlátszó körömerősítőt, ami nem veszi el a fényt a körmöktől!
  • Figyeljünk a helyes táplálkozásra, hogy szervezetünk elég vitaminhoz jusson!

Figyelmeztetések

  • Soha ne kezdjünk találomra vitaminszedésbe, mert a túladagolás veszélyes is lehet!
  • Ne használjunk acetonos körömlakklemosót!

Amire szükséged lehet

  • Sok zöldség és gyümölcs
  • Körömreszelő
  • Körömolaj, hidratáló
  • Paraffinos kézápoló
  • Gumikesztyű
  • Narancs vagy citrom
  • Oliva- vagy búzacsíraolaj

Felhasznált források, kapcsolódó webcímek

Az oldal szerzői

Andi02