A mintákat megfelelően összeválogatni

Innen: Hogyankell.hu

A lap korábbi változatát látod, amilyen Szemes Nóra (vitalap | szerkesztései) 2013. június 18., 09:09-kor történt szerkesztése után volt. (Hogyan kell a mintákat megfelelően összeválogatni?)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

[szerkesztés] Hogyan kell a mintákat megfelelően összeválogatni?

szemes_nora

Ahogy a természetben, úgy a divat világában is szebbnél-szebb mintákat fedezhetünk fel. Ruhákon és kiegészítőkön köszönnek vissza a változatos formák. Öltözetünknél azonban ügyelnünk kell arra, hogy ne essünk túlzásokba, mintás darabjainkhoz figyelmesen válasszuk ki a további ruhadarabokat és kiegészítőket.

[szerkesztés] Lépések

  1. A kevesebb néha több! Ha biztosra akarunk menni, akkor mintás ruhadarabot csak egyszínű ruhadarabokkal kombináljunk, így nem fogunk mellélőni, és megjelenésünk sem lesz kifogásolható a túl sok minta tekintetében.
  2. Csíkosat kockással, pöttyöset virágossal! Mindezek párosítása akkor ajánlott, ha méreteik nagyjából megegyeznek, valamint forma- és színviláguk harmonizál egymással. Így lehet például egy kockás felsőt csíkos nadrággal viselni, hiszen ezek hasonló geometriai formák. Azonban valóban fejlett stílusérzéket kíván a legkülönfélébb minták megfelelő összeillesztése egy öltözéken belül.
  3. 2 in1! Ruhaüzletekben és használtruha-kereskedésekben találhatunk olyan felsőket, esetleg nyári szoknyákat, nadrágokat, amelyeken egyszerre több minta is megjelenik. Ezek viszont esztétikusan vannak egymással összepárosítva, tehát nem kell aggódnunk a túlzásba vitt mintázás miatt. Erre példa lehet egy olyan felső, amelynek geometriai alapmintájára van ráhelyezve egy nagyobb virágminta.
  4. Kicsikkel és nagyokkal! Az alacsony növésűeket a nagy minták optikailag összenyomják, a magasabbaknak pedig a kisebb mintájú ruhadarabok nem állnak jól.
  5. Vízszintesen és függőlegesen! A hosszanti csíkokkal optikailag lehet nyújtani a testet, a vízszintes csíkok viszont szélesítenek. Kivétellel azonban bármikor találkozhatunk. Előfordulhat, hogy például egy keresztbe csíkos felsőnek olyan jó a szabása, hogy emiatt optikailag karcsúsítani tudja a széles derekat és csípőt.
  6. Mintáshoz egyszerűt! Mintás ruhadarabjainkhoz egyszerű, letisztult kiegészítőket kell választanunk, legyen szó nyakláncról vagy táskáról.

[szerkesztés] Tippek

  • Jól lehet játszani a mintákkal és a színekkel. Például tarka-barka mintás felsőnkből kiemelhetünk egy színt, és ezt a színt választjuk nadrágunk, cipőnk vagy éppen táskánk színének is.

[szerkesztés] Amire szükséged lehet

  • meglévő vagy vásárolt mintás ruhadarabok
  • idő és türelem a minták megfelelő kombinálásához

[szerkesztés] Figyelmeztetések

  • Mintás ruhadarabot mintás ruhadarabbal csak tényleg akkor vegyünk fel, ha azok bizonyos kritériumok (méret, forma- és színvilág) alapján valóban összeillenek!
  • Az egyszerű szövetnadrágok halványan, finoman csíkosak, kockásak vagy halszálkamintásak lehetnek, ezért ezekhez ne vegyünk fel mintás felsőt!

[szerkesztés] Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Szemes Nóra