404-es oldalt tervezni szerkesztése

Innen: Hogyankell.hu

Figyelem: Nem vagy bejelentkezve. Ha szerkesztesz, az IP-címed nyilvánosan látható lesz a laptörténetben. Ha bejelentkezel vagy regisztrálsz, a szerkesztéseid a felhasználónevedhez lesznek társítva, egyéb hasznos dolgok mellett.

A szerkesztés visszavonható. Kérlek ellenőrizd alább a változásokat, hogy valóban ezt szeretnéd-e tenni, majd kattints a lap mentése gombra a visszavonás véglegesítéséhez.
Aktuális változat A te változatod
1. sor: 1. sor:
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
 
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==
[[Fájl:404.jpg|right]]A 404-es oldal (akkor jutunk ide, ha a keresett oldal nem található a weblapon) általában méltánytalanul elhanyagolt része a weboldalaknak, sok esetben egyáltalán nem foglalkoznak vele, ezért csak egy automatikus szerverüzenet fogadja az eltévedt látogatót. Ez semmiképp sem jó megoldás, hiszen, amikor idetéved a látogató, akkor már eleve csalódott, mivel nem találja, amit keresett, így csak még tovább rontjuk a helyzetet, ha cserbenhagyjuk, és nem segítünk neki megkeresni, amire kíváncsi. Néhány tipp, hogy tervezzünk jó 404-es oldalt.
+
A 404-es oldal (akkor jutunk ide, ha a keresett oldal nem található a weblapon) általában méltánytalanul elhanyagolt része a weboldalaknak, sok esetben egyáltalán nem foglalkoznak vele, ezért csak egy automatikus szerverüzenet fogadja az eltévedt látogatót. Ez semmiképp sem jó megoldás, hiszen, amikor idetéved a látogató, akkor már eleve csalódott, mivel nem találja, amit keresett, így csak még tovább rontjuk a helyzetet, ha cserbenhagyjuk, és nem segítünk neki megkeresni, amire kíváncsi. Néhány tipp, hogy tervezzünk jó 404-es oldalt.
  
 
== Lépések ==
 
== Lépések ==
# '''Semmiképpen se az automatikus hibaüzenetet jelenítsük meg!''' Mivel ez legtöbbször angol nyelvű, amit lehet, hogy sokan nem is értenek, ráadásul jelentősen rontja az oldalon a visszafordulási arányt, hiszen ezután több mint valószínű, hogy senki sem próbálkozik majd tovább az oldalunkon.  
+
# Semmiképpen se az automatikus hibaüzenetet jelenítsük meg! Mivel ez legtöbbször angol nyelvű, amit lehet, hogy sokan nem is értenek, ráadásul jelentősen rontja az oldalon a visszafordulási arányt, hiszen ezután több mint valószínű, hogy senki sem próbálkozik majd tovább az oldalunkon.  
# '''Ne a nyitóoldal legyen a 404-es oldal!''' Ez a legrosszabb megoldás, mivel ezzel még össze is zavarjuk a látogatót, hiszen nem tájékoztatjuk arról, hogy az általa keresett tartalom nem létezik, és nem segítünk neki abban, hogy megtalálja, amit szeretne.
+
# Ne a nyitóoldal legyen a 404-es oldal! Ez a legrosszabb megoldás, mivel ezzel még össze is zavarjuk a látogatót, hiszen nem tájékoztatjuk arról, hogy az általa keresett tartalom nem létezik, és nem segítünk neki abban, hogy megtalálja, amit szeretne.
# '''Magyarázzuk el, miért van itt!''' Jobb, ha 404-es oldal helyett azt írjuk, hogy az általa keresett tartalom nem található, így érteni fogja, hogy miért került ide, de a legjobb, ha segítünk neki megtalálni, amit keres!  
+
# Magyarázzuk el, miért van itt! Jobb, ha 404-es oldal helyett azt írjuk, hogy az általa keresett tartalom nem található, így érteni fogja, hogy miért került ide, de a legjobb, ha segítünk neki megtalálni, amit keres!  
# '''Segítsünk nekik a keresésben!''' Legtöbbször azért tévednek 404-es oldalra a látogatók, mert nem tudják pontosan, mit is keresnek. Ha van kereső az oldalon, érdemes azt kirakni a 404-es oldalra, hogy a számukra fontos kulcsszavak segítségével megtalálják a keresett tartalmat az oldalon.
+
# Segítsünk nekik a keresésben! Legtöbbször azért tévednek 404-es oldalra a látogatók, mert nem tudják pontosan, mit is keresnek. Ha van kereső az oldalon, érdemes azt kirakni a 404-es oldalra, hogy a számukra fontos kulcsszavak segítségével megtalálják a keresett tartalmat az oldalon.
# '''Vezessük vissza a látogatót a tartalmakhoz!''' Ha nincs keresési funkció az oldalunkon, akkor az értékes tartalomhoz való visszaterelés egyik legegyszerűbb módja, ha segítünk visszatalálni a főoldalra.
+
# Vezessük vissza a látogatót a tartalmakhoz! Ha nincs keresési funkció az oldalunkon, akkor az értékes tartalomhoz való visszaterelés egyik legegyszerűbb módja, ha segítünk visszatalálni a főoldalra.
# '''Próbáljunk meg az oldalunk témájához illeszkedő kreatív grafikai megoldást kitalálni!''' A grafika tükrözze a márka vagy termék arculatát! Ezt elsősorban a logóval és a színvilággal érhetjük el. Ez azért fontos, mert így biztos lehet benne a felhasználó, hogy jó helyen jár (a keresett termék vagy márka oldalán), csak éppen a pontos tartalom nem található meg az oldalon ebben a formában.
+
# Próbáljunk meg az oldalunk témájához illeszkedő kreatív grafikai megoldást kitalálni! A grafika tükrözze a márka vagy termék arculatát! Ezt elsősorban a logóval és a színvilággal érhetjük el. Ez azért fontos, mert így biztos lehet benne a felhasználó, hogy jó helyen jár (a keresett termék vagy márka oldalán), csak éppen a pontos tartalom nem található meg az oldalon ebben a formában.
# '''Jelenítsük meg a leggyakrabban keresett, legnépszerűbb tartalmainkat!''' Így lehet, hogy ráhibázunk arra, amit a felhasználó keresett, csak mondjuk véletlenül elgépelte az URL-t. De ha nem is találjuk el a kívánságát, legalább hasznos tartalomra irányítjuk a weboldalunkon belül.
+
# Jelenítsük meg a leggyakrabban keresett, legnépszerűbb tartalmainkat! Így lehet, hogy ráhibázunk arra, amit a felhasználó keresett, csak mondjuk véletlenül elgépelte az URL-t. De ha nem is találjuk el a kívánságát, legalább hasznos tartalomra irányítjuk a weboldalunkon belül.
  
 
== Tippek ==
 
== Tippek ==
 
* Ha hibaoldalt szolgálunk ki, figyeljünk rá, hogy a szerver a valós “404 Not Found” üzenettel válaszoljon, és semmiképp se a “200 OK” jelzést adja ki. Ezáltal elkerülhető, hogy a keresőrobotok a hibaoldalunkat is indexeljék.
 
* Ha hibaoldalt szolgálunk ki, figyeljünk rá, hogy a szerver a valós “404 Not Found” üzenettel válaszoljon, és semmiképp se a “200 OK” jelzést adja ki. Ezáltal elkerülhető, hogy a keresőrobotok a hibaoldalunkat is indexeljék.
* Egy jó példa egy kreatív és ötletes megoldásra, amely segít visszatalálni a látogatónak a főoldalra.[[Fájl:SAKKOM_404.jpg|left]]
+
* Egy jó példa egy kreatív és ötletes megoldásra, amely segít visszatalálni a látogatónak a főoldalra.
  
 
== Amire szükséged lehet ==
 
== Amire szükséged lehet ==
26. sor: 26. sor:
 
* [http://www.sakkom.hu/blog/2013/07/18/5-plusz-1-kreativ-404es-megoldas 5+1 kreatív 404-es megoldás]
 
* [http://www.sakkom.hu/blog/2013/07/18/5-plusz-1-kreativ-404es-megoldas 5+1 kreatív 404-es megoldás]
 
* [http://www.uxpress.hu/cikkek/baratsagos-es-hatekony-404-es-hibaoldalak/ 404-es hibaoldalak]
 
* [http://www.uxpress.hu/cikkek/baratsagos-es-hatekony-404-es-hibaoldalak/ 404-es hibaoldalak]
* [http://www.marketingszoveg.com/marketingszoveg-gephaz/hibabol-elony-ez-is-tartalommarketing/ Hibából előny: ez is tartalommarketing]
 
 
[[Kategória:Internet]]
 

Vedd figyelembe, hogy a Hogyankell.hu wikin végzett összes módosítást szerkeszthetik, módosíthatják vagy eltávolíthatják más szerkesztők. Ha nem akarod, hogy az írásodat módosítsák, akkor ne küldd be.
Azt is megígéred, hogy ezt magadtól írtad, vagy egy közkincsből vagy más szabad forrásból másoltad (lásd a(z) Hogyankell.hu:Szerzői jogok lapot a részletekért). NE KÜLDJ BE JOGVÉDETT MUNKÁT ENGEDÉLY NÉLKÜL!

Kategóriák kiválasztása:

A lap szerkesztéséhez kérlek válaszolj az alábbi kérdésre (további információk):

Mégse Szerkesztési segítség (új ablakban nyílik meg)