Módosítások
Innen: Hogyankell.hu
→Lépések
== Lépések ==
#* '''Ügyeljünk oda az öntözésre! ''' Általánosságban kijelenthető, hogy a mikulásvirág vízigényes: a talaj mindig legyen nedves, de a csepegtető tálcájában ne legyen pangó víz.
#* Száraz levegőjű lakásokban (pl. panel) napi egyszeri öntözés szükséges, illetve kézi permetezővel növelhetjük a páratartalmat a növény körül.
#*Az egyik legjobb megoldás az öntözésre, ha hetente egyszer vízzel teli edénybe állítjuk a cserepet. Ha a föld megszívja magát, egy hétig nem kell locsolni. Pár másodpercig, míg a buborékozás abba nem marad, hagyjuk a vízben. Utána vegyük ki, és helyezzük vissza a tálcájába, had csöpögjön le a felesleg. A tálcában felgyülemlett vizet aztán öntsük le.
# '''Biztosítsunk neki megfelelő hőmérsékletet és fényt! ''' Szereti a napos helyet, de a tűző napot nem. Érzékeny a huzatra, valamint azt sem szereti, ha a lakásban ide-oda tesszük. Szintén rosszul reagál a hőmérséklet változására: a legideálisabb számára a 16-20 fokos szobai hőmérséklet.# '''Ha az elnyílt mikulásvirágot újra szeretnénk virágoztatni, takarjuk le vagy helyezzük sötét helyre legalább naponta 12-14 órát a virágképződésig (kb. 2 hónapig). ''' Ügyeljünk arra, hogy a legkisebb fény se szűrődjön be, mert az megállíthatja a folyamatot, és kezdhetünk mindent elölről. A takarást szeptember vagy október végétől kezdjük el. A növény elvirágzás után kb. májustól nyugalmi időszakba kerül, ezt a lombjának lehullatásával jelzi. Ilyenkor sokan – tévesen – azt hiszik hogy a mikulásvirág meghalt, elszáradt stb. # '''Előfordulhat az is, hogy a növény nem veszti el lombozatát, és fellevelei (a virágzatot védő, elszíneződő levelek) a nyár folyamán is virítanak, ezeket csak nyár végén, augusztusban vágjuk vissza, addig hagyjuk fejlődni a növényt. '''
== Tippek ==