Főmenü megnyitása

Hogyankell.hu β

Módosítások

Házassági szerződést kötni

3 809 bájt hozzáadva, 2011. november 4., 16:34
Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell {{PAGENAME}}? == Jelentős vagyonod van, és gyermekeidnek biztos jövőt szeretnél? Vagy már az elején hosszú távra tervezel, akkor is, ha még nincs…”
== Hogyan kell {{PAGENAME}}? ==

Jelentős vagyonod van, és gyermekeidnek biztos jövőt szeretnél? Vagy már az elején hosszú távra tervezel, akkor is, ha még nincs semmid? Ha neked fontos a biztonság, és készülsz arra is, mi lesz ha elszáll a szerelem, akkor segítenek tippjeink ahhoz, hogyan köss házassági szerződést. Ez szerintünk a jó házasság alapja is lehet, nem feltétlenül csak a bizalmatlanság szüli.

== Lépések ==


1. Amikor házassági szerződésre készülsz, először is számba kell venni mindazt a vagyoni elemet, amit a jövőd szempontjából fontos számodra:

- nagy értékű ingóságaitokat (autó, festmény stb.),

- ingatlanokat (telek, ház, lakás, garázs),

- jelentősebb bankbetéteket (bankszámlákat, takarékkönyveket),

- hiteleket (lakáshitel, autóhitel, folyószámlahitel),

- befektetéseket (pl. életbiztosítás, tőzsdeszámla, értékpapírok stb.),

- bármilyen más vagyontárgyat vagy vagyoni értékű jogot is vegyünk számba (pl. cégüzletrész, haszonélvezeti jog ingatlanon).

2. Össze kell írni, hogy mit szeretnétek közösen, azaz:

- melyik vagyontárgy kié legyen (annak megszerzésekor, vagy az eladáskor az abból befolyó összeg is),

- a házas vagy akár még a házasság előtt álló felek havi fizetése milyen arányban kerüljön elosztásra a két fél között (el lehet térni tehát a törvény által kimondott 50-50%-tól is),

- mi maradjon a szerződő felek külön vagyonában (azaz mi ne legyen soha közös),

- ha valamely vagyontárgyat hasznosítjátok (pl. lakáskiadás, részvény árfolyam nyeresége stb.) , akkor kihez mennyi bevétel folyjon be ebből.

3. Ha mindezt sikerült összesíteni, keressetek inkább egy ügyvédet vagy egy közjegyzőt, aki segít a megállapodás szövegezésében, aláírásában és ellenjegyzésében is, és segít elmagyarázni, tulajdonképpen mindez mit is jelent majd számotokra.


== Tippek ==

* A házassági szerződést nem csak a házastársak, de az élettársak is megköthetik egymással, akár a házasság vagy az összeköltözés előtt, akár azt követően utólag is.

* Ha a fenti tervezéssel megyünk a jogászokhoz, gyorsabban végzünk, így akár munkadíjat is spórolhatunk, mert kevesebb iső alatt kész lesz a megállapodás.

* Reális értékeket írjunk a szerződésbe, ami később (vita esetén) is irányadónak tekinthető majd.



== Amire szükséged lehet ==

* Józan ész, logika, nyitottság a jövőd iránt,

* Egy szerződésekben (esetleg a korábbi családi ügyeidben is) jártas ügyvéd, a szerződéskötéshez,

* Házastárs vagy élettárs, akivel szerződsz,

* Egy széf, ahol az aláírt szerződést tartod és nem veszíted el.

== Figyelmeztetések ==

* Mindig hagyj egy eredeti példányt letétben az okiratot szerkesztő jogásznál, így később, költözéskor sem hagyod majd el a papírt és a válóperben is jól jöhet majd egy eredeti példány, pl. 5 év múlva..

* A szerződés mellékletét képezze majd az adott vagyontárgyat bizonyító tény (pl. ingatlanról tulajdoni lap, cégüzletrészről cégkivonat, bankszámláról számlakivonat, fotó stb.)

== Kapcsolódó videók ==


== Kapcsolódó források, hivatkozások ==


* [http://hazassagiszerzodes.lap.hu/ Kezdhetsz a startlapon, ha akarsz.]

* [http://www.drnemethlaw.hu/SZERZODES_JOG_SZERZODES_felmondasa/58 Vajon hová vezet, ha magad írod a szerződést? Ügyvédi tippek...]

* [http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-kerdesek__264606 Ne fórumról tájékozódj, csak ha nincs más...]

*[http://www.megyi.hu/nyomtatvanyok/ingatlan-hazassagi-szerzodes-minta.php Itt egy konkrét minta, hogyan képzeld el (házasulók részére)?]

[[Kategória:Üzlet-jog]]
150
szerkesztés