Laminált padlót cserélni

Innen: Hogyankell.hu

Hogyan kell laminált padlót cserélni?

Laminalt-padlot-cserelni-hogyan-kell.jpg

A laminált padló számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik, pl. óriási választékban kapható, a hagyományos fapadlókhoz képest az ára is sokkal kedvezőbb, ugyanakkor kopásállóság terén, felépítéséből adódóan, valamivel sérülékenyebb is. A laminált padlót kicserélni szerencsére nem ördöngösség, mutatjuk, mire figyelj oda, ha nekivágsz a felújításnak!

Lépések

  1. Mérd le a helyiséget! A padlócsere előtt mindenképpen mérd le, hogy hány négyzetméternyi új laminált padlóra lesz szükséged! A területre érdemes rászámolni plusz 10 százalékot, tehát egy 10 m2-es szoba esetében vásárolj 11 m2-t, ha ezt a kiszerelés lehetővé teszi.
  2. Mi legyen a régi padlóval? A legtöbb esetben a régi padlót felszedik, ez esetben kezdd a szegélylécekkel, majd a fal mellett indulhat a bontás! Légy óvatos a lécek eltávolításakor, nehogy a fal sérüljön! Nagy belmagasság esetén opció lehet az is, ha az új laminált padló a régi fölé kerül. Ekkor érdemes azt is ellenőrizni, hogy a befelé nyíló ajtók továbbra is nyithatóak lesznek-e, vagy azok korrekciójára van szükség.
  3. Az új padlót úgy kezdd el lerakni, hogy a fő fényforrás irányába mutassanak a lécek, ezzel az optikai trükkel érheted el a legjobb hatást! A fal mellett mindenképpen hagyj 5-7 mm tágulási teret, az egymásba illesztésnél ütőfát, vonóvasat és kalapácsot használj! Ügyelj arra is, hogy ne azonos helyen legyen az elválasztás, legalább 30 cm-es csúsztatással tedd a padlólapokat egymás mellé!
  4. A küszöbnél helyezz el burkolatváltó profilt! A két szoba padlózatánál szintén hagyj 5-7 mm tágulási teret!
  5. Ha készen vagy, akkor már csak a lábazati szegőlécek felhelyezése van hátra.

Tippek

  • A laminált padló alá rakj párazáró fóliát, így alulról nem érheti nedvesség, illetve alátétfóliát is, ami a hangszigetelést segíti – ez leginkább társasházakban, emeletes házakban jöhet jól az alsóbb szintről érkező kellemetlen hangforrások csökkentésére!

Amire szükséged lehet

  • Mérőeszköz
  • Kalapács (max. 400 g)
  • Vonóvas
  • Ütőfa
  • Kézifűrész, fejező fűrész
  • Lyukfűrész, szúrófűrész a fűtéscsövek és egyéb akadályok kivágásához

Figyelmeztetések

  • Ne használj ragasztót, drága és felesleges is!
  • A padló cseréje előtt mindenképpen érdemes szakemberrel is konzultálnod. Fontos, hogy sikertelen lerakás esetén elvész a laminált padlóra kapott garancia is!

Kapcsolódó források, hivatkozások

Az oldal szerzői

Hogyankell