Eljegyzési gyűrűt választani
Innen: Hogyankell.hu
A lap korábbi változatát látod, amilyen Kiscsillag (vitalap | szerkesztései) 2013. augusztus 25., 18:01-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Hogyan kell eljegyzési gyűrűt választani? == right Az eljegyzési gyűrű kiválasztásától nem kell rettegned, ha tudod…”)
[szerkesztés] Hogyan kell eljegyzési gyűrűt választani?
Az eljegyzési gyűrű kiválasztásától nem kell rettegned, ha tudod, hogy mit kell ilyenkor figyelembe venni.
[szerkesztés] Lépések
- Fontos, hogy megtanulj néhány dolgot a gyűrűkről:
- Nemesfémek: Az eljegyzési gyűrűk általában készülhetnek aranyból, ezüstből vagy platinából.
- Az arany sárga nemesfém, melyet sokszor más fémekkel ötvöznek, hogy ellenállóságát növeljék. Így 75%-os aranytartalom esetén 18 karátos, 58,5%-os aranytartalom mellett 14 karátos gyűrűről beszélhetünk.
- A fehérarany az ötvözők miatt kap ezüstös színt. Kopása miatt néha újra meg kell újítani rajta a bevonatot. Ugyanúgy ötvözik, az aranytartalmát karátban mérik.
- A platina jóval drágább az aranynál. Tökéletesen tiszta, ezért hypoallergén-érzékenyek is hordhatják. Szürkés, csillogó, jeges fénye van.
- Nemesfémek: Az eljegyzési gyűrűk általában készülhetnek aranyból, ezüstből vagy platinából.
- Foglalat: különböző foglalattípusok vannak, melyek eléggé különbözővé teszik a gyűrű megjelenését:
- Karmos: teljesen kihangsúlyozza a követ. Minél több karom tartja azt, annál biztonságosabb.
- Csatorna: a kövek két párhuzamos fémsín között ülnek. Fontos, hogy egy szintben legyenek.
- Tokos: klasszikus foglalat, a követ értékes fém veszi körül.
- Pavé: modern, kifinomult foglalat, apró fémgyöngyök tartják az egyes köveket a saját foglalatukban.
- Nyitott: nagyon látványos, a kő nagy része látszik, csak két szélén rögzítik.
- Angol: süllyesztett foglalat karmok nélkül, ahol a kő teteje egy szinten van a felszínnel.
- Drágakő: Általában gyémánt. Úgy gondolják, minél nagyobb, annál jobb, összességében azonban inkább attól függ, hogy a barátnőd preferenciája és személyisége milyen.
- 4C: A gyémánt szépsége és ára négy karaktertől függ: karát „C”, tisztaság „C”, szín „C”, csiszolat „C”.
- Az 5. C: az ár. A szintetikus drágakő szintén nagyon szép, és csak a szakértők tudják megkülönböztetni a valóditól. The szintén jó alternatíva a fehéraranyra az ezüst, a gyémántra pedig a Swarowski kristály.
- Válassz egy jó ékszerészt. Ne feledd, a magas ár nem feltétlenül rejt magas minőséget. Válassz egy olyan helyet, ahol kényelmesen érzed magad, a munkatársak kedvesek és segítőkészek. Emellett a költségkeretednek megfelelő helyet keress, különben könnyen csalódhatsz.
- Ismerd meg a kedvesed ízlését. Ha a barátnőd nélkül választod ki az eljegyzési gyűrűt, akkor bizony ez nem lesz egyszerű. Az is egy lehetséges megoldás, hogy egy ideiglenes gyűrűvel kéred meg a kezét, és aztán együtt kiválasztjátok az eljegyzési gyűrűt.
- Jó ötlet, ha úgy teszel, mintha órát akarnál venni egy ékszerésznél. Valahogy dobd be a gyűrű témát, például hogy „huh, ez elég érdekesen néz ki”, és várj a reakcióira. Ha jól csinálod, nem fog leesni neki, hogy mire készülsz. Szintén jó, ha mondjuk a barátok eljegyzési gyűrűjét hozod fel témának.
- Kérdezd meg a barátait, családtagjait. Valakit el is vihetsz magaddal, hogy segítsen választani.
- Ítéld meg az ízlését jelenlegi ékszerei vagy éppen ruhái alapján. A klasszikusokat szereti vagy a modernt? A nagy, feltűnő darabokat, vagy a visszafogottabbakat?
- Határozd meg a költségkeretet. Van olyan szokás, mely kimondja, hogy egy férfi kéthavi fizetését kell, hogy eljegyzési gyűrűre költse. A lényeg azonban, hogy olyan gyűrűt válassz, amit megengedhetsz magadnak. A költségkeretet tudasd az ékszerésszel, hogy ennek megfelelő gyűrűket mutathasson. Az is lehet, hogy egyedi gyűrűt szeretnél, ennek költség- és idővonzatáról is kérdezheted.
- Vedd figyelembe a praktikussági szempontokat. Ha például a barátnőd rendszeresen sportol, túrázik, egy nagy, kiálló drágakő kényelmetlen lehet a számára. Ha viszont szereti a csillogást, akkor az az ideális választás.
- Olyan gyűrűt válassz, ami nem szokványos. Ez nem egy hagyományos, egyszerű gyűrű lesz, hanem az eljegyzési gyűrű, amit az élete végéig – remélhetőleg – viselni fog.
- Vedd meg közvetlenül az eljegyzés előtt. Így nem kell attól félned, hogy esetleg előbb megtalálja.
[szerkesztés] Tippek
- Vigyázz, nehogy megsejtse, mire készülsz, úgy oda a pillanat varázsa.
[szerkesztés] Amire szükséged lehet
- pénz
[szerkesztés] Figyelmeztetések
- Vannak helyek, ahol már részletre is lehet eljegyzési gyűrűt venni. De azért adósságba ne döntsd magad.